Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Sõpruse pst 209
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Sõpruse pst 209, Tallinn

Sõpruse pst 209 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1972. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu, 54 korterit (EHR 101010877). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 2 367 €/m² (hinnanguvahemik 2 230–2 504 €/m², ±6%).

Sõpruse pst 209, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
10 korrust 54 korterit EHR 101010877 ↗ Kataster 78405:501:3650 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõpruse pst 209 on 1972. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu, 54 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 367/m², 10,4% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Sõpruse pst 209 on 1972. aastal valminud 10-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 54 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (18 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 367 €/m², mis on umbes 10,4% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,2 m²) on ligikaudu €122 164.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~83 €, talvel ~133 € · 100% möbleeritud
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 18 48 – 49.6 m² €2 483 €114 610–€128 724
3-toaline 17 63.1 – 64.1 m² €2 287 €137 017–€153 889
4-toaline 17 62.8 – 89.6 m² €2 284 €187 828–€210 958
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49 m² 3-toaline · 63.6 m² 4-toaline · 87.3 m²
− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€122 164
ca €2 483 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €128 272
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 607/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,6

Lepistiku peatus 324 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Saksa Gümnaasium 276 m; riigieksamite tase 56/100; lasteaed 550 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

58% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lepistiku park 418 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=299): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -46,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1972. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 11.03.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Lepistiku park 418 m; toidukauplused 262 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 292 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõpruse pst 209

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 299 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -47%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 937 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 58% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 610 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 469 (2026 Q1) +12.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõpruse pst 209 AVM tase: €2 367/m² €2 382 2024 Q3 75 tehingut €2 221 2024 Q4 78 tehingut €2 197 2025 Q1 81 tehingut €2 208 2025 Q2 84 tehingut €2 378 2025 Q3 92 tehingut €2 376 2025 Q4 83 tehingut €2 469 2026 Q1 79 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 246 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 38 €2 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 367/m²
Hinnavahemik
€2 230–2 504
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,2 m²)
€128 272
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 607/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.400239, 24.694601 · katastritunnus 78405:501:3650.

🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
262 m · 3 min
🎓 Tallinna Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56/100
276 m · 4 min
🚏 Lepistiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
324 m · 4 min
🚏 Vambola peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
329 m · 4 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
418 m · 6 min
🎓 Tallinna Tehnikagümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 51.4/100
428 m · 6 min
🎓 Tallinna Arte Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
432 m · 6 min
🚏 Tervise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
443 m · 6 min
🚏 Lehola peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
514 m · 7 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
550 m · 7 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
567 m · 8 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
694 m · 9 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
936 m · 12 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1049 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 324 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku54
Korruseid10
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus757 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte2
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010877 · kanne muudetud 27.11.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 101010877) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:3650 · pindala 757 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:3650) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sõpruse pst 209 korteriühistu (registrikood 80032528). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,88/m² kuustüüpiline korter €186 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,82/m² kuus
Ühistu maksed€1,09/m² kuusilma kommunaalideta · Mustamäe asum mediaan €0,99/m² kuus
Remondifond€114 910€32/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€47 220€36 181
Remondikulud€15 793€15 361
Remondifondi jääk€114 910€96 085
Raha€134 362€111 578
Reservkapital€9 500€9 500
Aasta tulem€9 152€0

54 korterit · liikmeid 53 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 625 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01654624) · Postiindeks: 13419

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõpruse pst korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 736/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõpruse pst 3 2012 €2 886 ~€61 223 D Vaata →
Sõpruse pst 4 1964 €3 071 ~€138 211 C Vaata →
Sõpruse pst 5 1963 €2 738 ~€56 843 D Vaata →
Sõpruse pst 6 1963 €2 984 ~€126 356 A Vaata →
Sõpruse pst 8 1964 €2 886 ~€134 561 D Vaata →
Sõpruse pst 10 1960 €2 577 ~€108 551 E ~ Vaata →
Sõpruse pst 12 1940 €2 930 ~€121 565 G Vaata →
Sõpruse pst 13 1957 €2 832 ~€61 314 E Vaata →
Sõpruse pst 209 See hoone 1972 €2 367 ~€122 164 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010877 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 27.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:3650 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõpruse pst 209, Tallinn?

Sõpruse pst 209 on 1972. aastal ehitatud 10-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 54 korterit. EHR kood on 101010877 ja katastritunnus 78405:501:3650. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Sõpruse pst 209 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 367 €/m². Hinnangu vahemik on 2 230–2 504 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €122 164.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Sõpruse pst 209?

2 367 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €118 350 ja 75 m² korteri väärtus umbes €177 525. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €114 610–€128 724; 3-toaline: €137 017–€153 889; 4-toaline: €187 828–€210 958.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 607/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €128 272, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Sõpruse pst 209 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 324 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõpruse pst 209 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 299 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 58% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõpruse pst 209?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,88/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €186 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,09/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €114 910. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 253 ühistu mediaan oli €2,82/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu