Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Sõpruse pst 40
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Sõpruse pst 40, Tallinn

Sõpruse pst 40 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 33 korterit (EHR 121343022). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 788 €/m² (hinnanguvahemik 4 338–5 238 €/m², ±9%).

Sõpruse pst 40, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 33 korterit EHR 121343022 ↗ Kataster 78407:701:0745 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõpruse pst 40 on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 33 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 788/m², 53,9% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Sõpruse pst 40 on 2023. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 33 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (21 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 788 €/m², mis on umbes 53,9% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 53,8 m²) on ligikaudu €257 594.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€630–€760/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~92 €, talvel ~175 € · 100% möbleeritud
2,7–3,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 30.3 – 35.4 m² €5 364 €166 691–€201 280
2-toaline 21 42.2 – 57.7 m² €4 788 €224 705–€271 332
3-toaline 5 55.5 – 73.8 m² €4 604 €281 558–€339 982
4-toaline 2 82.9 – 85.6 m² €4 604 €351 634–€424 600
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.3 m² 2-toaline · 51.8 m² 3-toaline · 67.5 m² 4-toaline · 84.3 m²
− 53,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€257 594
ca €4 788 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €270 474
Eeldatav üüritulu €630–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 027/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Tedre peatus 147 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 472 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 376 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

60% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 354 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=68): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -73,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 13.07.2020); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Cederhelmi park 354 m; toidukauplused 627 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 59 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõpruse pst 40

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 68 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -73%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 175 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 109 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõpruse pst 40 AVM tase: €4 788/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 419 2024 Q4 23 tehingut €4 310 2025 Q1 13 tehingut €4 615 2025 Q3 17 tehingut €4 353 2025 Q4 16 tehingut €4 196 2026 Q1 15 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 695 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 788/m²
Hinnavahemik
€4 338–5 238
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 53,8 m²)
€270 474
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 027/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.418322, 24.710751 · katastritunnus 78407:701:0745.

🚏 Tedre peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
147 m · 2 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
354 m · 5 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
376 m · 5 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
438 m · 6 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
472 m · 6 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
473 m · 6 min
🚏 Tihase peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
556 m · 7 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
560 m · 7 min
🚏 Linnu tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
570 m · 8 min
🚏 Räägu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
584 m · 8 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
627 m · 8 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
743 m · 10 min
🌳 Löwenruh park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
750 m · 10 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
976 m · 13 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
1010 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 147 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku33
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 358 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121343022 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121343022) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:0745 · pindala 3 358 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78407:701:0745) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sõpruse pst 40 korteriühistu (registrikood 80618464). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€142 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,94/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,29/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€2 870€1,63/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€41 006€34 064
sh remondifondi maksed€6 127€3 501
Remondikulud€6 127€3 501
Remondifondi jääk€2 870€2 435
Raha€5 641€4 866
Reservkapital€4 194€4 194
Aasta tulem€844€70
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€6 8160,32
Tehnohooldus€9 7650,46
Heakorratasud€17 1310,81
Kindlustus€1 1670,06
Remonditasud€6 1270,29

33 korterit · liikmeid 24 eraisikut + 16 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 765 m²) ÷ 12. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03925756) · Postiindeks: 10620

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõpruse pst korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 736/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõpruse pst 3 2012 €2 886 ~€61 223 D Vaata →
Sõpruse pst 4 1964 €3 071 ~€138 211 C Vaata →
Sõpruse pst 5 1963 €2 738 ~€56 843 D Vaata →
Sõpruse pst 6 1963 €2 984 ~€126 356 A Vaata →
Sõpruse pst 8 1964 €2 886 ~€134 561 D Vaata →
Sõpruse pst 10 1960 €2 577 ~€108 551 E ~ Vaata →
Sõpruse pst 12 1940 €2 930 ~€121 565 G Vaata →
Sõpruse pst 13 1957 €2 832 ~€61 314 E Vaata →
Sõpruse pst 40 See hoone 2023 €4 788 ~€257 594 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121343022 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:0745 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,7–3,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõpruse pst 40, Tallinn?

Sõpruse pst 40 on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 33 korterit. EHR kood on 121343022 ja katastritunnus 78407:701:0745. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Sõpruse pst 40 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 788 €/m². Hinnangu vahemik on 4 338–5 238 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €257 594.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sõpruse pst 40?

4 788 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €191 520 ja 50 m² korteri väärtus umbes €239 400. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €166 691–€201 280; 2-toaline: €224 705–€271 332; 3-toaline: €281 558–€339 982; 4-toaline: €351 634–€424 600.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 027/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €270 474, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 2,7–3,7%.

Kas Sõpruse pst 40 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 147 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõpruse pst 40 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 68 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõpruse pst 40?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €142 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,94/m² kuus, sh remondifond €0,29/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 870. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu