Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Mäepealse tn
KÕNEALUNE TÄNAV Mustamäe Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Mäepealse tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Mäepealse tn, Mustamäe linnaosa. Sisaldab 4 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€3 486 €/m²
+31.9% vs Mustamäe · +19.8% vs Tallinn
Tänava mediaan: €3 393/m² (n=4)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 4 korterelamule.

Korterelamuid 4
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=4) €195 131
Hinnavahemik €3 310 – €3 850
Ehitusperiood 2007–2020

Korterelamud tänaval Mäepealse tn

Kõik 4 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Mäepealse tn 10 2007 D €3 346/m² €199 087 2-toal., 59.5 m² Hoone analüüs →
Mäepealse tn 14 2008 D €3 310/m² €191 174 2-toal., 59.5 m² Hoone analüüs →
Mäepealse tn 27 2020 B €3 850/m² €247 274 3-toal., 66.4 m² Hoone analüüs →
Mäepealse tn 28 2013 D €3 439/m² €171 434 3-toal., 47.7 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Mäepealse tn suhestub Mustamäe ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Mäepealse tn
€3 486

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Mustamäe
€2 642

vs Piirkond (Mustamäe): +31.9% 04.2026, n=132

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +19.8% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.8 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Kivinuka peatus" 100 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7/10

Pood „Mustika Keskus Prisma" 1963 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 2 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 9/10

Elamufond ehitatud aastatel 2007–2020; valdav on alates 2001 (100%). Hinnanguliselt 25% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.5/10

Estiqi andmebaasis on 5 hinnangut selle tänava 4 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Mäepealse tn

TURVALISUSE INDEKS
6.7 / 10
Trend (1a): +918.2%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
20 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 40.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
55 dB (märgatav)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
2 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Mäepealse tn ümbruses asub 9 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

9 kohta lähedal lähim 1 min jalgsi
Kivinuka peatus Lähim Bussipeatus 1 min 100 m
Mäealuse peatus Bussipeatus 5 min 350 m
Mäepealse peatus Bussipeatus 7 min 538 m
Mäepealse (ajutine) peatus Bussipeatus 7 min 540 m
Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium Lähim Gümnaasium · Gümnaasium 7 min 560 m
Glehni park Lähim Park ja roheala 12 min 875 m
Tallinna Kadaka Põhikool Põhikool · Põhikool 17 min 1250 m
Tallinna Männikäbi Lasteaed Lähim Lasteaed 18 min 1336 m
Mustika Keskus Prisma Lähim Supermarket 26 min 1963 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Mäepealse tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 486/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €195 131. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Mäepealse tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Mäepealse tn** korterite keskmine hinnatase **3 486 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 3 310 €/m² kuni 3 850 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Mäepealse tn? ▼

Tänaval **Mäepealse tn** on Estiqi kataloogis **4** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **2007–2020**, enamik neist alates 2001 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Mäepealse tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Mäepealse tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **195 131 €** (keskmise taseme 3 486 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 214 644 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 165 861 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Mäepealse tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Mäepealse tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 486 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Mäepealse tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Mäepealse tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **195 131 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Mäepealse tn hinnad piirkonna Mustamäe keskmisega? ▼

Tänava Mäepealse tn hinnatase on 3 486 €/m², mis on **31.9% kõrgem kui** piirkonna Mustamäe mediaan (2 642 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Mäepealse tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Mäepealse tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Kivinuka peatus**, ligikaudu **100 m** kaugusel (~1 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Mäepealse tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Mäepealse tn** juures ligikaudu **55 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **20**, hinnang hea. Lähim roheala on Glehni park, ligikaudu 875 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.