Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Sõpruse pst 219
Registriandmed seisuga 11. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Sõpruse pst 219, Tallinn

Sõpruse pst 219 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1969. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 119 korterit (EHR 101015700). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 11.10.2026 2 537 €/m² (hinnanguvahemik 2 390–2 684 €/m², ±6%).

Sõpruse pst 219, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 119 korterit EHR 101015700 ↗ Kataster 78405:501:0018 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõpruse pst 219 on 1969. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 119 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 537/m², 4,0% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Sõpruse pst 219 on 1969. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 119 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (49 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 537 €/m², mis on umbes 4,0% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (3-toaline, 66,5 m²) on ligikaudu €162 260.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1969. aasta ehitusaeg.

€960–€1 180/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (H3-9 klaster (Sõpruse pst)).

📊 Turuandmed · H3-9 klaster (Sõpruse pst)
7,4–8,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 29 29.9 m² €3 125 €88 018–€98 857
2-toaline 31 45.5 – 66.5 m² €2 664 €119 201–€133 879
3-toaline 49 52.4 – 66.6 m² €2 440 €146 183–€164 185
4-toaline 10 60.5 m² €2 434 €138 716–€155 798
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.9 m² 2-toaline · 47.5 m² 3-toaline · 63.6 m² 4-toaline · 60.5 m²
− 66,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€162 260
ca €2 440 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €170 373
Eeldatav üüritulu €960–€1 180/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 562/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Vambola peatus 153 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,7

Tallinna Saksa Gümnaasium 227 m; riigieksamite tase 56/100; lasteaed 407 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

57% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Sütiste parkmets 625 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=56): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -55,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1969. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 17.12.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Sütiste parkmets 625 m; toidukauplused 432 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 694 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõpruse pst 219

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 56 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -55%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 761 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 57% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 458 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 430 (2026 Q1) +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõpruse pst 219 AVM tase: €2 537/m² €2 246 2024 Q3 181 tehingut €2 151 2024 Q4 199 tehingut €2 232 2025 Q1 178 tehingut €2 401 2025 Q2 206 tehingut €2 342 2025 Q3 222 tehingut €2 398 2025 Q4 201 tehingut €2 430 2026 Q1 185 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 476 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 537/m²
Hinnavahemik
€2 390–2 684
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 66,5 m²)
€170 373
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 562/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.399313, 24.691379 · katastritunnus 78405:501:0018.

🚏 Vambola peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
153 m · 2 min
🎓 Tallinna Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56/100
227 m · 3 min
🎓 Tallinna 53. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 47.7/100
395 m · 5 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
407 m · 5 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
432 m · 6 min
🚏 Lehola peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
475 m · 6 min
🎓 Tallinna Arte Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
490 m · 7 min
🚏 Tervise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
507 m · 7 min
🚏 Lepistiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
515 m · 7 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
625 m · 8 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
626 m · 8 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
774 m · 10 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1044 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 153 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1969
Kortereid kokku119
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 835 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015700 · kanne muudetud 09.06.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015700) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:0018 · pindala 2 835 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:0018) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sõpruse pst 219 korteriühistu (registrikood 80261714). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€139 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€3,80/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,42/m² · Mustamäe asum mediaan €0,99/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€276 028€169 548
sh remondifondi maksed€103 555–
Remondikulud€103 555€15 310
Raha€52 769€120 605
Reservkapital€7 747€7 747
Aasta tulem€72€436
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Haldus- ja hooldustasud€172 4732,37
Remonditasud€103 5551,42

119 korterit · liikmeid 114 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 061 m²) ÷ 12. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655520) · Postiindeks: 13414

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõpruse pst korterelamud

48 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 736/m² (n=48) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõpruse pst 3 2012 €2 886 ~€61 223 D Vaata →
Sõpruse pst 4 1964 €3 071 ~€138 211 C Vaata →
Sõpruse pst 5 1963 €2 738 ~€56 843 D Vaata →
Sõpruse pst 6 1963 €2 984 ~€126 356 A Vaata →
Sõpruse pst 8 1964 €2 886 ~€134 561 D Vaata →
Sõpruse pst 10 1960 €2 577 ~€108 551 E ~ Vaata →
Sõpruse pst 12 1940 €2 930 ~€121 565 G Vaata →
Sõpruse pst 13 1957 €2 832 ~€61 314 E Vaata →
Sõpruse pst 219 See hoone 1969 €2 537 ~€162 260 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015700 Maa- ja Ruumiamet 11.10.2026 (EHR kanne 09.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:0018 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-9 klaster (Sõpruse pst) · tootlus 7,4–8,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1969. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõpruse pst 219, Tallinn?

Sõpruse pst 219 on 1969. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 119 korterit. EHR kood on 101015700 ja katastritunnus 78405:501:0018. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Sõpruse pst 219 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 537 €/m². Hinnangu vahemik on 2 390–2 684 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €162 260.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sõpruse pst 219?

2 537 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €101 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €126 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €88 018–€98 857; 2-toaline: €119 201–€133 879; 3-toaline: €146 183–€164 185; 4-toaline: €138 716–€155 798.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 562/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €170 373, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €960–€1 180 kuus ja brutotootluse hinnang 7,4–8,4%.

Kas Sõpruse pst 219 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 153 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõpruse pst 219 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 56 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõpruse pst 219?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €139 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,80/m² kuus, sh remondifond €1,42/m². Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 11.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu