Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Pärnu mnt 80
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Pärnu mnt 80, Tallinn

Pärnu mnt 80 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1984. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 50 korterit (EHR 101010589). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 264 €/m² (hinnanguvahemik 2 954–3 574 €/m², ±10%).

Pärnu mnt 80, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 50 korterit EHR 101010589 ↗ Kataster 78401:109:2220 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pärnu mnt 80 on 1984. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 50 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 264/m², 17,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Pärnu mnt 80 on 1984. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 50 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (27 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 264 €/m², mis on umbes 17,1% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 60,9 m²) on ligikaudu €191 104.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1984. aasta ehitusaeg.

€810–€990/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~119 €, talvel ~206 € · 93% möbleeritud
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 16 27.6 – 35.4 m² €3 511 €105 174–€127 254
2-toaline 7 48.9 – 62.9 m² €3 397 €157 711–€190 821
3-toaline 27 60.6 – 62.9 m² €3 138 €174 653–€211 321
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.1 m² 2-toaline · 51.3 m² 3-toaline · 61.5 m²
− 60,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€191 104
ca €3 138 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €200 659
Eeldatav üüritulu €810–€990/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 295/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Vineeri peatus 69 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,2

Tallinna Ühisgümnaasium 155 m; riigieksamite tase 60.2/100; lasteaed 190 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

52% tundidest hea, 19% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 1090 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=91): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -50,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1984. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 11.04.2016, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,3

Lembitu park 1090 m; toidukauplused 990 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 91 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pärnu mnt 80

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -51%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 841 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 52% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 19% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 181 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pärnu mnt 80 AVM tase: €3 264/m² €2 846 2024 Q3 21 tehingut €2 887 2024 Q4 25 tehingut €2 884 2025 Q1 23 tehingut €2 808 2025 Q2 21 tehingut €3 188 2025 Q3 27 tehingut €3 144 2025 Q4 34 tehingut €3 205 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 180 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €3 410 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 264/m²
Hinnavahemik
€2 954–3 574
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 60,9 m²)
€200 659
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 295/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.423302, 24.742070 · katastritunnus 78401:109:2220.

🚏 Vineeri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
69 m · 1 min
🎓 Tallinna Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
155 m · 2 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
190 m · 3 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
213 m · 3 min
🚏 Vana-Lõuna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
225 m · 3 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
305 m · 4 min
🚏 Kitseküla (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
337 m · 4 min
🚏 Virmalise peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
353 m · 5 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
468 m · 6 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
596 m · 8 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
990 m · 13 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1090 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 69 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1984
Kortereid kokku50
Korruseid7
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 204 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010589 · kanne muudetud 02.10.2024.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 101010589) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:109:2220 · pindala 1 204 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78401:109:2220) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pärnu mnt 80 korteriühistu (registrikood 80085855). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,82/m² kuustüüpiline korter €196 kuus · k.a kommunaalid · Uue Maailma asum mediaan €3,35/m² kuus
Ühistu maksed€1,22/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,37/m² · Uue Maailma asum mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€18 851€7,39/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€118 159€46/m² · 4,61% fikseeritud · kuni 2031
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€37 429€32 322
sh remondifondi maksed€11 192€8 132
Remondikulud€11 192€8 132
Remondifondi jääk€18 851€12 897
Laenujääk€118 159€136 759
Raha€32 389€25 122
Reservkapital€13 858€10 297
Aasta tulem€8 989€3 561
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldamine€24 4680,80
Lifti hooldus€7390,02
Heakord€1 0300,03
Remonditasud€11 1920,37

50 korterit · liikmeid 50 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 550 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Uue Maailma asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633485) · Postiindeks: 10131

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pärnu mnt korterelamud

63 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 232/m² (n=63) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pärnu mnt 6 1933 €4 206 ~€127 513 H Vaata →
Pärnu mnt 8 1937 €4 330 ~€216 500 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 21/2 2026 €6 635 ~€1 104 137 C Vaata →
Pärnu mnt 23 1934 €3 590 ~€172 592 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 25 1963 €3 512 ~€239 075 G Vaata →
Pärnu mnt 27 1928 €3 606 ~€219 111 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 28 1937 €3 628 ~€283 166 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 29 2020 €4 926 ~€246 300 A Vaata →
Pärnu mnt 80 See hoone 1984 €3 264 ~€191 104 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010589 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 02.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:109:2220 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1984. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pärnu mnt 80, Tallinn?

Pärnu mnt 80 on 1984. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 50 korterit. EHR kood on 101010589 ja katastritunnus 78401:109:2220. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Pärnu mnt 80 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 264 €/m². Hinnangu vahemik on 2 954–3 574 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €191 104.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pärnu mnt 80?

3 264 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €130 560 ja 50 m² korteri väärtus umbes €163 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €105 174–€127 254; 2-toaline: €157 711–€190 821; 3-toaline: €174 653–€211 321.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 295/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €200 659, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €810–€990 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Pärnu mnt 80 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 69 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pärnu mnt 80 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 52% oli kahes parimas ja 19% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pärnu mnt 80?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,82/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €196 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,22/m² kuus, sh remondifond €0,37/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €18 851. Ühistu laenujääk oli €118 159. Võrdluseks: Uue Maailma asum 102 ühistu mediaan oli €3,35/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu