KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Tehnika tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Tehnika tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 3 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€3 379 €/m²
+6.6% vs Põhja-Tallinna · +16.1% vs Tallinn
Tänava mediaan: €3 369/m² (n=3)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 3 korterelamule.

Korterelamuid 3
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=3) €147 874
Hinnavahemik €3 301 – €3 467
Ehitusperiood 1936–1950

Korterelamud tänaval Tehnika tn

Kõik 3 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Tehnika tn 24 1939 E~ €3 369/m² €147 874 2-toal., 42.8 m² Hoone analüüs →
Tehnika tn 25 1936 C €3 467/m² €173 952 2-toal., 48 m² Hoone analüüs →
Tehnika tn 37a 1950 D~ €3 301/m² €82 151 1-toal., 22.6 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Tehnika tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Tehnika tn
€3 379

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): +6.6% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +16.1% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.7 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Kelmiküla peatus" 119 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8/10

Pood „Telliskivi Rimi" 481 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 2 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 5.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 1936–1950; valdav on enne 1960 (100%). Hinnanguliselt 33% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.4/10

Estiqi andmebaasis on 3 hinnangut selle tänava 3 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Tehnika tn

TURVALISUSE INDEKS
6.3 / 10
Trend (1a): +96.5%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
10 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 20.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
53 dB (mõõdukas)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Tehnika tn ümbruses asub 13 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

13 kohta lähedal lähim 2 min jalgsi
Kelmiküla peatus Lähim Bussipeatus 2 min 119 m
Tallinna Euroopa Kool Lähim Põhikool · Põhikool 2 min 124 m
Tehnika peatus Bussipeatus 2 min 135 m
Pelgulinn peatus Bussipeatus 4 min 306 m
Hotell Tallinn peatus Bussipeatus 4 min 317 m
Jakob Westholmi Gümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100 5 min 375 m
Falgi park Lähim Park ja roheala 6 min 414 m
Telliskivi Rimi Lähim Supermarket 6 min 481 m
Kaarli Kool Põhikool · Põhikool 8 min 597 m
Hirvepark Park ja roheala 10 min 718 m
Balti Jaama Turg & Selver Supermarket 10 min 767 m
Toompark ja Snelli tiik Park ja roheala 10 min 769 m
Tallinna Komeedi Lasteaed Lähim Lasteaed 14 min 1061 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Tehnika tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 379/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €147 874. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Tehnika tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Tehnika tn** korterite keskmine hinnatase **3 379 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 3 301 €/m² kuni 3 467 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Tehnika tn? ▼

Tänaval **Tehnika tn** on Estiqi kataloogis **3** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1936–1950**, enamik neist enne 1960 (100%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Tehnika tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Tehnika tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **147 874 €** (keskmise taseme 3 379 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 162 661 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 125 693 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Tehnika tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Tehnika tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 379 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Tehnika tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Tehnika tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **147 874 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Tehnika tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Tehnika tn hinnatase on 3 379 €/m², mis on **6.6% kõrgem kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Tehnika tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Tehnika tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Kelmiküla peatus**, ligikaudu **119 m** kaugusel (~2 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Tehnika tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Tehnika tn** juures ligikaudu **53 dB** (mõõdukas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **10**, hinnang hea. Lähim roheala on Falgi park, ligikaudu 414 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.