Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Pärnu mnt 107
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Pärnu mnt 107, Tallinn

Pärnu mnt 107 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1964. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 64 korterit (EHR 101012640). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 696 €/m² (hinnanguvahemik 2 440–2 952 €/m², ±10%).

Pärnu mnt 107, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 64 korterit EHR 101012640 ↗ Kataster 78401:118:2160 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pärnu mnt 107 on 1964. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 64 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 696/m², 31,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Pärnu mnt 107 on 1964. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 64 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (49 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 696 €/m², mis on umbes 31,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,4 m²) on ligikaudu €118 988.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1964. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~54 €, talvel ~130 € · 100% möbleeritud
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 49 38.7 – 48 m² €3 020 €108 504–€131 284
3-toaline 15 48 – 48.7 m² €2 818 €123 434–€149 348
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 39.7 m² 3-toaline · 48.4 m²
− 39,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€118 988
ca €3 020 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €124 937
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 171/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,2

Kitseküla (ajutine) peatus 468 m / 6 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Ühisgümnaasium 668 m; riigieksamite tase 60.2/100; lasteaed 861 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,2

51% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 1345 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=91): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -50,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1964. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 27.11.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,4

Räägu park 1345 m; toidukauplused 747 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pärnu mnt 107

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -51%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 200 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 51% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kitseküla asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 717 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pärnu mnt 107 AVM tase: €2 696/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 696/m²
Hinnavahemik
€2 440–2 952
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,4 m²)
€124 937
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 171/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.416307, 24.740773 · katastritunnus 78401:118:2160.

🚏 Kitseküla (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
468 m · 6 min
🚏 Kitseküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
469 m · 6 min
🚏 Tallinn-Väike peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
481 m · 6 min
🚏 Ööbiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
485 m · 6 min
🎓 Tallinna Ühisgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.2/100
668 m · 9 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
676 m · 9 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
747 m · 10 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
861 m · 11 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Põhikool · Põhikool
961 m · 13 min
🌳 Räägu park
Park · Roheala
1345 m · 18 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 468 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1964
Kortereid kokku64
Korruseid5
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 322 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012640 · kanne muudetud 06.01.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012640) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:118:2160 · pindala 2 322 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (78401:118:2160) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pärnu mnt 107 korteriühistu (registrikood 80154987). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,92/m² kuustüüpiline korter €91 kuus · k.a kommunaalid · Kitseküla asum mediaan €3,36/m² kuus
Ühistu maksed€0,91/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,14/m² · Kitseküla asum mediaan €1,36/m² kuus
Remondifond€10 131€3,79/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€110 122€41/m² · 3,44% fikseeritud · kuni 2034 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€29 247€28 329
sh remondifondi maksed€4 607€5 535
Remondikulud€2 013€0
Remondifondi jääk€10 131€6 731
Laenujääk€110 122€131 195
Raha€2 769€1 650
Reservkapital€5 804€5 804
Aasta tulem€837€579
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€22 0700,69
Kindlustus€1 1030,03
Remonditasud€4 6070,14
Laenuintressid intressinõuete arvelt€1 4670,05

64 korterit · liikmeid 59 eraisikut + 8 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 670 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kitseküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01932148) · Postiindeks: 11312

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pärnu mnt korterelamud

63 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 232/m² (n=63) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pärnu mnt 6 1933 €4 206 ~€127 513 H Vaata →
Pärnu mnt 8 1937 €4 330 ~€216 500 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 21/2 2026 €6 635 ~€1 104 137 C Vaata →
Pärnu mnt 23 1934 €3 590 ~€172 592 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 25 1963 €3 512 ~€239 075 G Vaata →
Pärnu mnt 27 1928 €3 606 ~€219 111 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 28 1937 €3 628 ~€283 166 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 29 2020 €4 926 ~€246 300 A Vaata →
Pärnu mnt 107 See hoone 1964 €2 696 ~€118 988 F Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012640 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.01.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:118:2160 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1964. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pärnu mnt 107, Tallinn?

Pärnu mnt 107 on 1964. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 64 korterit. EHR kood on 101012640 ja katastritunnus 78401:118:2160. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Pärnu mnt 107 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 696 €/m². Hinnangu vahemik on 2 440–2 952 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €118 988.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pärnu mnt 107?

2 696 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €107 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €134 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €108 504–€131 284; 3-toaline: €123 434–€149 348.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 171/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €124 937, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Pärnu mnt 107 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 468 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pärnu mnt 107 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 91 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 51% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pärnu mnt 107?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,92/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €91 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,91/m² kuus, sh remondifond €0,14/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €10 131. Ühistu laenujääk oli €110 122. Võrdluseks: Kitseküla asum 58 ühistu mediaan oli €3,36/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu