Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Pärnu mnt 43
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Pärnu mnt 43, Tallinn

Pärnu mnt 43 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1965. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 16 korterit (EHR 101021291). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 126 €/m² (hinnanguvahemik 2 829–3 423 €/m², ±10%).

Pärnu mnt 43, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 16 korterit EHR 101021291 ↗ Kataster 78401:106:1020 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pärnu mnt 43 on 1965. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 16 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 126/m², 20,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Pärnu mnt 43 on 1965. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 16 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (11 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 126 €/m², mis on umbes 20,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 46,5 m²) on ligikaudu €151 358.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1965. aasta ehitusaeg.

€560–€690/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (22 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 22 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~91 €, talvel ~157 € · 100% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 11 34.8 – 57.8 m² €3 255 €140 513–€170 014
3-toaline 5 57 – 63.5 m² €2 943 €161 669–€195 611
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 47.7 m² 3-toaline · 60.7 m²
− 46,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€151 358
ca €3 255 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €158 926
Eeldatav üüritulu €560–€690/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 418/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Kosmos peatus 81 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Tallinna Tõnismäe Reaalkool 179 m; riigieksamite tase 60.3/100; lasteaed 269 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

37% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 634 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=165): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -26,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1965. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1965) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Lembitu park 634 m; toidukauplused 739 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pärnu mnt 43

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 815 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 37% kahes parimas klassis, 42% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pärnu mnt 43 AVM tase: €3 126/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 126/m²
Hinnavahemik
€2 829–3 423
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 46,5 m²)
€158 926
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 418/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428490, 24.743733 · katastritunnus 78401:106:1020.

🚏 Kosmos peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
81 m · 1 min
🚏 Võllamägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
122 m · 2 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.3/100
179 m · 2 min
🚏 Uus Maailm peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
193 m · 3 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
204 m · 3 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
269 m · 4 min
🎓 Sakala Eragümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100
292 m · 4 min
🚏 Liivalaia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
302 m · 4 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
402 m · 5 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
563 m · 8 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
634 m · 8 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
666 m · 9 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
739 m · 10 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
886 m · 12 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
926 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 81 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1965
Kortereid kokku16
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus824 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021291 · kanne muudetud 26.06.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101021291) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:106:1020 · pindala 824 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:106:1020) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pärnu mnt 43 korteriühistu (registrikood 80246666). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,92/m² kuustüüpiline korter €211 kuus · k.a kommunaalid · Tatari asum mediaan €3,61/m² kuus
Ühistu maksed€1,41/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,48/m² · Tatari asum mediaan €1,67/m² kuus
Remondifond€29 978€36/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€14 060€10 645
sh remondifondi maksed€4 779€2 041
Remondikulud€4 779€2 041
Remondifondi jääk€29 978€23 665
Raha€35 691€26 641
Reservkapital€4 000€4 000
Aasta tulem€2−€11
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€3 0250,30
Kindlustus€4990,05
Tehnohooldus€1 9190,19
Heakord€3 8380,39
Remonditasud€4 7790,48

16 korterit · liikmeid 16 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (829 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Tatari asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655900) · Postiindeks: 10119

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pärnu mnt korterelamud

63 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 232/m² (n=63) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pärnu mnt 6 1933 €4 206 ~€127 513 H Vaata →
Pärnu mnt 8 1937 €4 330 ~€216 500 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 21/2 2026 €6 635 ~€1 104 137 C Vaata →
Pärnu mnt 23 1934 €3 590 ~€172 592 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 25 1963 €3 512 ~€239 075 G Vaata →
Pärnu mnt 27 1928 €3 606 ~€219 111 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 28 1937 €3 628 ~€283 166 E ~ Vaata →
Pärnu mnt 29 2020 €4 926 ~€246 300 A Vaata →
Pärnu mnt 43 See hoone 1965 €3 126 ~€151 358 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021291 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 26.06.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:106:1020 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 22 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=22 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1965. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pärnu mnt 43, Tallinn?

Pärnu mnt 43 on 1965. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 16 korterit. EHR kood on 101021291 ja katastritunnus 78401:106:1020. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Pärnu mnt 43 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 126 €/m². Hinnangu vahemik on 2 829–3 423 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €151 358.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Pärnu mnt 43?

3 126 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €125 040 ja 50 m² korteri väärtus umbes €156 300. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €140 513–€170 014; 3-toaline: €161 669–€195 611.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 418/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €158 926, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €560–€690 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Pärnu mnt 43 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 81 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pärnu mnt 43 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 37% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pärnu mnt 43?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,92/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €211 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,41/m² kuus, sh remondifond €0,48/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €29 978. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Tatari asum 28 ühistu mediaan oli €3,61/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu