Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Narva mnt
KÕNEALUNE TÄNAV Kesklinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Narva mnt, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Narva mnt, Kesklinna linnaosa. Sisaldab 8 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€3 724 €/m²
-5.5% vs Kesklinna · +27.9% vs Tallinn
Tänava mediaan: €3 747/m² (n=8)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 8 korterelamule.

Korterelamuid 8
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=8) €200 117
Hinnavahemik €3 288 – €4 083
Ehitusperiood 1870–2008

Korterelamud tänaval Narva mnt

Kõik 8 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Narva mnt 5 2007 C~ €3 726/m² €150 784 1-toal., 37.8 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 10 1940 A~ €3 792/m² €191 117 2-toal., 50.4 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 14 1958 E €3 767/m² €209 117 2-toal., 54.5 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 16 1940 E €3 724/m² €225 624 2-toal., 59.5 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 61 1940 E~ €4 077/m² €58 950 1-toal., 13.1 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 80 1870 E €4 083/m² €378 688 3-toal., 97.6 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 100 1963 E~ €3 288/m² €146 215 2-toal., 39.7 m² Hoone analüüs →
Narva mnt 148 2008 C €3 337/m² €223 598 3-toal., 69.7 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Narva mnt suhestub Kesklinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Narva mnt
€3 724

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Kesklinna
€3 940

vs Piirkond (Kesklinna): -5.5% 04.2026, n=156

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +27.9% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.7 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 9.2/10

Lähim peatus „Pronksi peatus" 51 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 8.4/10

Pood „Nautica Rimi Hyper" 360 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 4 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 5.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 1870–2008; valdav on enne 1960 (63%). Hinnanguliselt 38% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.7/10

Estiqi andmebaasis on 12 hinnangut selle tänava 8 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Narva mnt

TURVALISUSE INDEKS
9.1 / 10
Trend (1a): +16.8%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
20 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 40.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
60 dB (lärmakas)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Narva mnt ümbruses asub 15 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

15 kohta lähedal lähim 1 min jalgsi
Pronksi peatus Lähim Bussipeatus 1 min 51 m
Pronksi (ajutine) peatus Bussipeatus 1 min 88 m
Raua peatus Bussipeatus 1 min 106 m
Maneeži peatus Bussipeatus 2 min 170 m
Tallinna 21. Kool Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100 3 min 227 m
Tallinna Juudi Kool Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100 3 min 230 m
Täiskasvanute E-Gümnaasium Gümnaasium · Gümnaasium 4 min 331 m
Nautica Rimi Hyper Lähim Supermarket 5 min 360 m
Kaubamaja Toidumaailm Supermarket 6 min 438 m
Politseiaed Lähim Park ja roheala 7 min 503 m
Stockmann Delikatess Supermarket 9 min 639 m
Tammsaare park Park ja roheala 9 min 671 m
Torupilli Selver Supermarket 9 min 683 m
Lembitu park Park ja roheala 11 min 858 m
Tallinna Liivamäe Lasteaed Lähim Lasteaed 12 min 892 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Narva mnt tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 724/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €200 117. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Narva mnt, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Narva mnt** korterite keskmine hinnatase **3 724 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 3 288 €/m² kuni 4 083 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Narva mnt? ▼

Tänaval **Narva mnt** on Estiqi kataloogis **8** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1870–2008**, enamik neist enne 1960 (63%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Narva mnt? ▼

Tüüpiline korter tänaval Narva mnt (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **200 117 €** (keskmise taseme 3 724 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 220 129 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 170 099 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Narva mnt? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Narva mnt kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 724 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Narva mnt? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Narva mnt kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **200 117 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Narva mnt hinnad piirkonna Kesklinna keskmisega? ▼

Tänava Narva mnt hinnatase on 3 724 €/m², mis on **5.5% madalam kui** piirkonna Kesklinna mediaan (3 940 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Narva mnt? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Narva mnt? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Pronksi peatus**, ligikaudu **51 m** kaugusel (~1 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Narva mnt? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Narva mnt** juures ligikaudu **60 dB** (lärmakas). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **20**, hinnang hea. Lähim roheala on Politseiaed, ligikaudu 503 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.