Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Mustamäe tee 78
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Mustamäe tee 78, Tallinn

Mustamäe tee 78 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1970. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 72 korterit (EHR 101011282). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 385 €/m² (hinnanguvahemik 2 247–2 523 €/m², ±6%).

Mustamäe tee 78, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 72 korterit EHR 101011282 ↗ Kataster 78405:502:2600 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mustamäe tee 78 on 1970. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 72 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 385/m², 9,7% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Mustamäe tee 78 on 1970. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 72 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (36 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 385 €/m², mis on umbes 9,7% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,2 m²) on ligikaudu €107 698.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1970. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (18 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 18 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~117 €, talvel ~158 € · 69% möbleeritud
6,6–7,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 36 43.2 m² €2 493 €101 451–€113 944
3-toaline 36 66.7 m² €2 202 €138 355–€155 392
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 43.2 m² 3-toaline · 66.7 m²
− 43,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€107 698
ca €2 493 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €113 083
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 618/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Sääse peatus 176 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna 32. Keskkool 463 m; riigieksamite tase 69.5/100; lasteaed 1152 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

59% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Löwenruh park 844 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=352): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +96,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1970. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 07.08.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Löwenruh park 844 m; toidukauplused 441 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 694 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mustamäe tee 78

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 352 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +96%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 937 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 59% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 458 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Mustamäe tee 78 AVM tase: €2 385/m² €2 246 2024 Q3 181 tehingut €2 151 2024 Q4 199 tehingut €2 232 2025 Q1 178 tehingut €2 401 2025 Q2 206 tehingut €2 342 2025 Q3 222 tehingut €2 398 2025 Q4 201 tehingut €2 430 2026 Q1 185 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 476 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 385/m²
Hinnavahemik
€2 247–2 523
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,2 m²)
€113 083
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 618/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.412168, 24.687941 · katastritunnus 78405:502:2600.

🚏 Sääse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
176 m · 2 min
🚏 Aiandi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
353 m · 5 min
🛒 Mustamäe Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
441 m · 6 min
🎓 Tallinna 32. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 69.5/100
463 m · 6 min
🚏 Karjavälja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
471 m · 6 min
🚏 Mustamäe tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
486 m · 6 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
729 m · 10 min
🌳 Löwenruh park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
844 m · 11 min
🎓 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.5/100
866 m · 12 min
🎓 Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
939 m · 13 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1152 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 176 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1970
Kortereid kokku72
Korruseid9
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 910 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011282 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 101011282) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:502:2600 · pindala 2 910 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:502:2600) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01654738) · Postiindeks: 12916

KÜ registrikood täpsustamisel

Mustamäe tee korterelamud

49 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 490/m² (n=49) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mustamäe tee 3 2017 €2 913 ~€146 894 B ~ Vaata →
Mustamäe tee 3a 2017 €4 118 ~€205 900 B ~ Vaata →
Mustamäe tee 29 1981 €3 190 ~€177 615 C Vaata →
Mustamäe tee 58 1988 €2 543 ~€160 598 E ~ Vaata →
Mustamäe tee 78 See hoone 1970 €2 385 ~€107 698 D Aktiivne
Mustamäe tee 80 1973 €2 385 ~€107 698 D Vaata →
Mustamäe tee 82 1973 €2 591 ~€120 120 D Vaata →
Mustamäe tee 84 1973 €2 398 ~€107 758 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011282 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:502:2600 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 18 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,6–7,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=18 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1970. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mustamäe tee 78, Tallinn?

Mustamäe tee 78 on 1970. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 72 korterit. EHR kood on 101011282 ja katastritunnus 78405:502:2600. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Mustamäe tee 78 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 385 €/m². Hinnangu vahemik on 2 247–2 523 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €107 698.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Mustamäe tee 78?

2 385 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €95 400 ja 50 m² korteri väärtus umbes €119 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €101 451–€113 944; 3-toaline: €138 355–€155 392.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 618/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €113 083, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 6,6–7,6%.

Kas Mustamäe tee 78 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 176 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mustamäe tee 78 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 352 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 59% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu