Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Mustamäe tee 3
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Kristiine · Tallinn

Mustamäe tee 3, Tallinn

Mustamäe tee 3 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2017. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 49 korterit (EHR 120755002). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 2 913 €/m² (hinnanguvahemik 2 639–3 187 €/m², ±9%).

Mustamäe tee 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
14 korrust 49 korterit EHR 120755002 ↗ Kataster 78401:101:1064 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Mustamäe tee 3 on 2017. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 49 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 913/m², 6,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Mustamäe tee 3 on 2017. aastal valminud 14-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 49 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (25 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 913 €/m², mis on umbes 6,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,4 m²) on ligikaudu €146 894.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2017. aasta ehitusaeg.

€690–€840/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (11 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 11 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~75 €, talvel ~175 € · 100% möbleeritud
5,7–6,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 13 25.5 – 85.7 m² €3 465 €101 399–€122 440
2-toaline 25 35.5 – 58.4 m² €3 035 €137 211–€165 682
3-toaline 10 69.7 – 154 m² €2 689 €218 774–€264 171
4-toaline 1 155.8 m² €2 494 €352 040–€425 090
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.3 m² 2-toaline · 49.9 m² 3-toaline · 89.8 m² 4-toaline · 155.8 m²
− 48,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€146 894
ca €3 035 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €154 239
Eeldatav üüritulu €690–€840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 187/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused8,9

Hipodroom (ajutine) peatus 200 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Mäepealse Erakool 238 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1303 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

49% tundidest hea, 19% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 836 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2017. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2017) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Cederhelmi park 836 m; toidukauplused 867 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 29 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Mustamäe tee 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 60 107 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 49% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 19% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 85 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Mustamäe tee 3 AVM tase: €2 913/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 631 2024 Q4 18 tehingut €3 615 2025 Q1 10 tehingut €4 077 2025 Q2 17 tehingut €3 867 2025 Q4 12 tehingut €3 757 2026 Q1 9 tehingut €3 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 913/m²
Hinnavahemik
€2 639–3 187
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,4 m²)
€154 239
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 187/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428467, 24.705429 · katastritunnus 78401:101:1064.

🚏 Hipodroom (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
200 m · 3 min
🚏 Hipodroom peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
210 m · 3 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
238 m · 3 min
🚏 Pirni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
423 m · 6 min
🚏 Välja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
433 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.6/100
727 m · 10 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
836 m · 11 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
867 m · 12 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
872 m · 12 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
940 m · 13 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1303 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 200 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2017
Kortereid kokku49
Korruseid14
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus8 109 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte6
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120755002 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 120755002) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:1064 · pindala 8 109 m².

Sihtotstarve: 80% Arimaa, 20% elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:1064) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Mustamäe tee 3 // 3a korteriühistu (registrikood 80562114). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€8,87/m² kuustüüpiline korter €131 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€2,28/m² kuusilma kommunaalideta · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€74 588€79 812
Raha€3 007€789
Reservkapital€5 600€5 600
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€24 9740,76
Haldus- ja raamatupidamine€21 0600,64
Kindlustus€1 0870,03
Heakord€26 9000,82
Valveteenus€5670,02
Panga teenustasud€00,00

49 korterit · liikmeid 28 eraisikut + 17 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 721 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: ME03473926) · Postiindeks: 10615

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Mustamäe tee korterelamud

49 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 490/m² (n=49) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Mustamäe tee 3 See hoone 2017 €2 913 ~€146 894 B ~ Aktiivne
Mustamäe tee 3a 2017 €4 118 ~€205 900 B ~ Vaata →
Mustamäe tee 29 1981 €3 190 ~€177 615 C Vaata →
Mustamäe tee 58 1988 €2 543 ~€160 598 E ~ Vaata →
Mustamäe tee 78 1970 €2 385 ~€107 698 D Vaata →
Mustamäe tee 80 1973 €2 385 ~€107 698 D Vaata →
Mustamäe tee 82 1973 €2 591 ~€120 120 D Vaata →
Mustamäe tee 84 1973 €2 398 ~€107 758 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120755002 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:1064 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 11 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,7–6,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2017. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Mustamäe tee 3, Tallinn?

Mustamäe tee 3 on 2017. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 49 korterit. EHR kood on 120755002 ja katastritunnus 78401:101:1064. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Mustamäe tee 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 913 €/m². Hinnangu vahemik on 2 639–3 187 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €146 894.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Mustamäe tee 3?

2 913 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €145 650 ja 75 m² korteri väärtus umbes €218 475. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €101 399–€122 440; 2-toaline: €137 211–€165 682; 3-toaline: €218 774–€264 171; 4-toaline: €352 040–€425 090.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 187/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €154 239, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€840 kuus ja brutotootluse hinnang 5,7–6,7%.

Kas Mustamäe tee 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 200 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Mustamäe tee 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 49% oli kahes parimas ja 19% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Mustamäe tee 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €8,87/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €131 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,28/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu