Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tartu mnt 79
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Tartu mnt 79, Tallinn

Tartu mnt 79 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 120768332). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 3 724 €/m² (hinnanguvahemik 3 370–4 078 €/m², ±10%).

Tartu mnt 79, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 120768332 ↗ Kataster 78401:112:0043 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tartu mnt 79 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 724/m², 5,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Tartu mnt 79 on 1940. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Muu (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (5 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 724 €/m², mis on umbes 5,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (1-toaline, 60,2 m²) on ligikaudu €205 944.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€830–€1 010/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (27 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 27 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~150 €, talvel ~250 € · 100% möbleeritud
4,9–5,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 30.9 – 67.9 m² €3 421 €159 135–€192 544
2-toaline 1 69.2 m² €3 421 €214 244–€259 223
3-toaline 3 51.7 – 75.9 m² €3 558 €194 487–€235 319
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 51.4 m² 2-toaline · 69.2 m² 3-toaline · 60.4 m²
− 60,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€205 944
ca €3 421 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €216 241
Eeldatav üüritulu €830–€1 010/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 592/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Lubja peatus 48 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Kadrioru Saksa Gümnaasium 555 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 563 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

56% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 62 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 978 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=115): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -19,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,3

1940. a; kandekonstruktsioon Muu.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 25.08.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Politseiaed 978 m; toidukauplused 494 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tartu mnt 79

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 115 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -19%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 888 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

62 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 9 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Väga kõrge · > 500 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Torupilli asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 750 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tartu mnt 79 AVM tase: €3 724/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 724/m²
Hinnavahemik
€3 370–4 078
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 60,2 m²)
€216 241
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 592/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428210, 24.778189 · katastritunnus 78401:112:0043.

🚏 Lubja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
48 m · 1 min
🚏 Bussijaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
191 m · 3 min
🚏 Tallinna bussijaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
264 m · 4 min
🚏 Bussijaam (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
289 m · 4 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
494 m · 7 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
555 m · 7 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
563 m · 8 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
565 m · 8 min
🎓 Erakool Garant
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 23.6/100
670 m · 9 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
723 m · 10 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
766 m · 10 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
812 m · 11 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
978 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 48 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku9
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus757 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMuu
Müratase62 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120768332 · kanne muudetud 25.08.2026.

Muu.

EHR portaal (kood: 120768332) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:112:0043 · pindala 757 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:112:0043) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tartu mnt 79 korteriühistu (registrikood 80609459). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,64/m² kuustüüpiline korter €213 kuus · k.a kommunaalid · Torupilli asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,29/m² kuusilma kommunaalideta · Torupilli asum mediaan €1,23/m² kuus
Remondifond€1 991€3,93/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€7 822€963
Remondifondi jääk€1 991€205
Raha€1 793€0
Aasta tulem€1 378€21

9 korterit · liikmeid 0 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (507 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Torupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03486563) · Postiindeks: 10115

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tartu mnt korterelamud

13 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 932/m² (n=13) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tartu mnt 6 1936 €3 686 ~€174 498 C Vaata →
Tartu mnt 16 1994 €4 057 ~€225 569 E ~ Vaata →
Tartu mnt 18 2000 €3 932 ~€233 781 F Vaata →
Tartu mnt 24 1957 €3 404 ~€240 387 F Vaata →
Tartu mnt 30 1957 €3 411 ~€257 411 D Vaata →
Tartu mnt 42 1953 €3 423 ~€151 932 E Vaata →
Tartu mnt 44 2026 €5 011 ~€254 518 B Vaata →
Tartu mnt 50 2012 €4 346 ~€180 347 A ~ Vaata →
Tartu mnt 79 See hoone 1940 €3 724 ~€205 944 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120768332 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 25.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:112:0043 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 27 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,9–5,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=27 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tartu mnt 79, Tallinn?

Tartu mnt 79 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 120768332 ja katastritunnus 78401:112:0043. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Tartu mnt 79 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 724 €/m². Hinnangu vahemik on 3 370–4 078 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €205 944.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tartu mnt 79?

3 724 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €148 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €186 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €159 135–€192 544; 2-toaline: €214 244–€259 223; 3-toaline: €194 487–€235 319.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 592/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €216 241, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €830–€1 010 kuus ja brutotootluse hinnang 4,9–5,9%.

Kas Tartu mnt 79 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 48 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tartu mnt 79 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 115 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 62 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: väga kõrge (> 500 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tartu mnt 79?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,64/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €213 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,29/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €1 991. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Torupilli asum 64 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu