Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tartu mnt 18
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Tartu mnt 18, Tallinn

Tartu mnt 18 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2000. aastal ehitatud 12-korruseline korterelamu, 30 korterit (EHR 120219871). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 3 932 €/m² (hinnanguvahemik 3 558–4 306 €/m², ±10%).

Tartu mnt 18, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
12 korrust 30 korterit EHR 120219871 ↗ Kataster 78401:104:0370 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tartu mnt 18 on 2000. aastal ehitatud 12-korruseline korterelamu, 30 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 932/m², 0,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Tartu mnt 18 on 2000. aastal valminud 12-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 30 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (11 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 932 €/m², mis on umbes 0,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 59,2 m²) on ligikaudu €233 781.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 2000. aasta ehitusaeg.

€880–€1 070/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~165 €, talvel ~320 € · 100% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 28.1 – 47.3 m² €4 385 €151 991–€183 900
2-toaline 11 46.3 – 65.4 m² €3 949 €209 785–€253 828
3-toaline 6 65.4 – 76 m² €3 814 €244 033–€295 267
4-toaline 2 93.4 – 170.5 m² €3 864 €461 593–€558 503
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 38.3 m² 2-toaline · 58.7 m² 3-toaline · 70.7 m² 4-toaline · 132 m²
− 59,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€233 781
ca €3 949 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €245 470
Eeldatav üüritulu €880–€1 070/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 146/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Paberi peatus 73 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase8,0

Tallinna 21. Kool 47 m; riigieksamite tase 75/100; lasteaed 469 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

38% tundidest hea, 17% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 64 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 88 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1541): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

2000. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 30.06.2010, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,0

Politseiaed 88 m; toidukauplused 292 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 63 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tartu mnt 18

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 797 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 38% kahes parimas klassis, 45% keskmises ja 17% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

64 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 11 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 140 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tartu mnt 18 AVM tase: €3 932/m² €2 869 2024 Q3 13 tehingut €3 045 2024 Q4 24 tehingut €2 934 2025 Q1 12 tehingut €3 276 2025 Q2 28 tehingut €2 092 2025 Q3 22 tehingut €3 421 2025 Q4 18 tehingut €3 118 2026 Q1 16 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 250 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 932/m²
Hinnavahemik
€3 558–4 306
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 59,2 m²)
€245 470
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 146/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.433157, 24.762637 · katastritunnus 78401:104:0370.

🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
47 m · 1 min
🚏 Paberi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
73 m · 1 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
88 m · 1 min
🚏 Tornimäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
130 m · 2 min
🚏 Kivisilla (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
237 m · 3 min
🚏 Lennuki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
266 m · 4 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
292 m · 4 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
341 m · 5 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
357 m · 5 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
469 m · 6 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
491 m · 7 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
544 m · 7 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
649 m · 9 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
665 m · 9 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
670 m · 9 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 73 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2000
Kortereid kokku30
Korruseid12
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus413 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte2
Müratase64 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120219871 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120219871) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:104:0370 · pindala 413 m².

Sihtotstarve: 100% Arimaa.

Katastrikaart (78401:104:0370) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tartu mnt 18 korteriühistu (registrikood 80185002). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€208 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,08/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,12/m² · Kesklinna linnaosa mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€82 780€24/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€44 540€38 916
sh remondifondi maksed€4 779€0
Remondikulud€44 227€34 028
Remondifondi jääk€82 780€67 134
Raha€122 323€106 375
Reservkapital€12 783€12 783
Aasta tulem€482€6 647
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€39 7610,97
Remonditasud€4 7790,12

30 korterit · liikmeid 14 eraisikut + 24 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 432 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kesklinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: ME01085911) · Postiindeks: 10145

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tartu mnt korterelamud

13 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 932/m² (n=13) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tartu mnt 6 1936 €3 686 ~€174 498 C Vaata →
Tartu mnt 16 1994 €4 057 ~€225 569 E ~ Vaata →
Tartu mnt 18 See hoone 2000 €3 932 ~€233 781 F Aktiivne
Tartu mnt 24 1957 €3 404 ~€240 387 F Vaata →
Tartu mnt 30 1957 €3 411 ~€257 411 D Vaata →
Tartu mnt 42 1953 €3 423 ~€151 932 E Vaata →
Tartu mnt 44 2026 €5 011 ~€254 518 B Vaata →
Tartu mnt 50 2012 €4 346 ~€180 347 A ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120219871 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:104:0370 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 2000. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tartu mnt 18, Tallinn?

Tartu mnt 18 on 2000. aastal ehitatud 12-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 30 korterit. EHR kood on 120219871 ja katastritunnus 78401:104:0370. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Tartu mnt 18 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 932 €/m². Hinnangu vahemik on 3 558–4 306 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €233 781.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tartu mnt 18?

3 932 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €196 600 ja 75 m² korteri väärtus umbes €294 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €151 991–€183 900; 2-toaline: €209 785–€253 828; 3-toaline: €244 033–€295 267; 4-toaline: €461 593–€558 503.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 146/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €245 470, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €880–€1 070 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Tartu mnt 18 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 73 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tartu mnt 18 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 38% oli kahes parimas ja 17% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 64 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tartu mnt 18?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €208 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,08/m² kuus, sh remondifond €0,12/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €82 780. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu