Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tartu mnt 79
Rekisteritiedot 5.10.2026 Kesklinna · Tallinn

Tartu mnt 79, Tallinn

Tartu mnt 79 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on vuonna 1940 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 9 asuntoa (EHR 120768332). Estiq AVM -malliarvio on 3 724 €/m² (vaihteluväli 3 370–4 078 €/m²) 5.10.2026.

Tartu mnt 79, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
3 kerrosta 9 asuntoa EHR 120768332 ↗ Kiinteistötunnus 78401:112:0043 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus Maanalainen pysäköinti

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Tartu mnt 79 on vuonna 1940 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo, 9 asuntoa, energialuokka B. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 724/m², 5,5 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156).

Tartu mnt 79 on vuonna 1940 valmistunut 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna, 9 asuntoa. Kantava rakenne: Teräsbetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 1h (5 kpl). Energialuokka B (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 724 €/m², noin 5,5 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156). Tyypillinen asunto (1h, 60,2 m²) on noin €205 944.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka B, maantason pysäköinti ja 1940 rakennusvuosi.

€830–€1 010/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 1h asunnolle (27 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 27 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€150, talvi ~€250 · 100% kalustettu
4,9–5,9%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 5 30.9 – 67.9 m² €3 421 €159 135–€192 544
2h 1 69.2 m² €3 421 €214 244–€259 223
3h 3 51.7 – 75.9 m² €3 558 €194 487–€235 319
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 51.4 m² 2h · 69.2 m² 3h · 60.4 m²
− 60,2 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€205 944
ca €3 421 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €216 241
Arvioitu vuokratuotto €830–€1 010/kk
Pyyntihinta / m² €3 592/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,3

Lubja pysäkki 48 m / 1 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,3

Kadrioru Saksa Gümnaasium 555 m; ylioppilaskokeiden taso 60.7/100; päiväkoti 563 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,3

56% tunneista hyvä, 15% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 62 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Politseiaed 978 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,0

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=115): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -19,0%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,3

Rakennettu 1940; kantava rakenne Teräsbetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys8,9

EHR-energiatodistus B (myönnetty 25.08.2026); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,0

Politseiaed 978 m; ruokakaupat 494 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,2

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (407 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Tartu mnt 79

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,9 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 115 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -19%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 888 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 56% kahdessa parhaassa luokassa, 29% keskimmäisessä ja 15% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

62 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 9 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Erittäin korkea · > 500 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kesklinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 879 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Torupilli (asum) · rakennusvuosi 1940-1970 · €3 750 (2026 Q1) +3% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tartu mnt 79 AVM-taso: €3 724/m² €3 041 2024 Q3 114 kauppaa €3 108 2024 Q4 129 kauppaa €3 276 2025 Q1 115 kauppaa €3 068 2025 Q2 114 kauppaa €3 193 2025 Q3 118 kauppaa €3 146 2025 Q4 131 kauppaa €3 373 2026 Q1 108 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 549 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 724/m²
Hintahaarukka
€3 370–4 078
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 1h · 60,2 m²)
€216 241
Indikatiivinen pyyntihinta€3 592/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.428210, 24.778189 · kiinteistötunnus 78401:112:0043.

🚏 Lubja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
48 m · 1 min
🚏 Bussijaam pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
191 m · 3 min
🚏 Tallinna bussijaam pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
264 m · 4 min
🚏 Bussijaam (ajutine) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
289 m · 4 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
494 m · 7 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 60.7/100
555 m · 7 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
563 m · 8 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 65.5/100
565 m · 8 min
🎓 Erakool Garant
Lukio · Arvosana: 23.6/100
670 m · 9 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
723 m · 10 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
766 m · 10 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
812 m · 11 min
🌳 Politseiaed
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
978 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 48 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kesklinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

64 551 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.9% · 12 854
18–64 (Työikäiset) 67.2% · 43 399
65 ja vanhemmat (Seniorit) 12.9% · 8 298

Koulutustaso (15+)

53 514 asukasta
Perusaste tai alempi 9.4% · 5 016
Keskiaste tai ammatillinen 28% · 14 969
Korkeakoulututkinto 59% · 31 582
Koulutustaso tuntematon 3.6% · 1 947

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

36 655 asuntoa
Historialliset (< 1945) 34.5% · 12 631
Neuvostoaika (1946–1990) 33.1% · 12 127
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 19.2% · 7 050
Uudiskohteet (2011+) 11.7% · 4 298

Eniten rakennettu aikakausi: 1919–1945.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 4%
Luokka B (Matalaenergia) 7.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 9.7%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 9.6%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 34.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 34.5%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1940
Asuntoja yhteensä9
Kerroksia3
EnergialuokkaB
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala757 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTeräsbetoni
Melutaso62 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120768332 · tietue päivitetty 25.08.2026.

Teräsbetoni.

EHR-portaali (koodi: 120768332) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:112:0043 · pinta-ala 757 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78401:112:0043) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Tartu mnt 79 korteriühistu (rekisteritunnus 80609459). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2024 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,64/m² / kktyypillinen asunto €213/kk · sis. käyttömaksut · Torupilli (asum) mediaani €2,93/m² / kk
Vastikkeet€1,29/m² / kkilman käyttömaksuja · Torupilli (asum) mediaani €1,23/m² / kk
Korjausrahasto€1 991€3,93/m² · alueen alin neljännes
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20242023
Vastikkeet€7 822€963
Korjausrahaston saldo€1 991€205
Rahavarat€1 793€0
Tilikauden tulos€1 378€21

9 asuntoa · jäseniä 0 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (507 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Torupilli (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE03486563) · Postinumero: 10115

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Tartu mnt

13 taloa kadulla · kadun mediaani €3 932/m² (n=13) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Tartu mnt 6 1936 €3 686 ~€174 498 C Katso →
Tartu mnt 16 1994 €4 057 ~€225 569 E ~ Katso →
Tartu mnt 18 2000 €3 932 ~€233 781 F Katso →
Tartu mnt 24 1957 €3 404 ~€240 387 F Katso →
Tartu mnt 30 1957 €3 411 ~€257 411 D Katso →
Tartu mnt 42 1953 €3 423 ~€151 932 E Katso →
Tartu mnt 44 2026 €5 011 ~€254 518 B Katso →
Tartu mnt 50 2012 €4 346 ~€180 347 A ~ Katso →
Tartu mnt 79 Tämä talo 1940 €3 724 ~€205 944 B Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120768332 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR-tietue 25.08.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:112:0043 ↗ Maanmittauslaitos 05.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 27 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,9–5,9 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=27 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

B · tämä rakennus Matalapäästöinen energiatalo Erittäin hyvä lämmöneristys

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1940 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka B: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: rakennuksessa on maanalainen lämmin pysäköintihalli.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Tartu mnt 79, Tallinn?

Tartu mnt 79 on vuonna 1940 rakennettu 3-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna linnaosa, jossa on 9 asuntoa. EHR-koodi on 120768332 ja kiinteistötunnus 78401:112:0043. Estiqin mukaan energialuokka B.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Tartu mnt 79?

Estiq AVM -arvio on 3 724 €/m². Arvoväli on 3 370–4 078 €/m². Tyypillisen 1h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €205 944.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Tartu mnt 79?

3 724 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €148 960 ja 50 m² asunnon noin €186 200. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €159 135–€192 544; 2h: €214 244–€259 223; 3h: €194 487–€235 319.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 592/m² (tyypilliselle 1h asunnolle noin €216 241), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 1h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 1h asunnon arvioitu markkinavuokra on €830–€1 010 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,9–5,9 %.

Sopiiko Tartu mnt 79 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 48 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Tartu mnt 79 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 115 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 56 % oli kahdessa parhaassa ja 15 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 62 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: erittäin korkea (> 500 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Tartu mnt 79?

Taloyhtiön vuoden 2024 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,64/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €213 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,29/m² / kk. Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €1 991. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Torupilli (asum) 64 taloyhtiön mediaani oli €2,93/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 05.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä