Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Koidu tn 27
Registriandmed seisuga 9. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Koidu tänav 27, Tallinn

Koidu tn 27 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2002. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 31 korterit (EHR 120220480). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 09.10.2026 3 685 €/m² (hinnanguvahemik 3 335–4 035 €/m², ±10%).

Koidu tänav 27, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 31 korterit EHR 120220480 ↗ Kataster 78401:108:0340 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Koidu tn 27 on 2002. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 31 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 685/m², 6,4% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Koidu tn 27 on 2002. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 31 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (19 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 685 €/m², mis on umbes 6,4% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 74,4 m²) on ligikaudu €265 013.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 2002. aasta ehitusaeg.

€980–€1 190/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~66 €, talvel ~120 € · 92% möbleeritud
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 11 41.9 – 106.9 m² €3 543 €197 836–€239 370
3-toaline 19 41.6 – 144.4 m² €3 562 €244 994–€296 430
4-toaline 1 104.3 m² €3 572 €337 166–€407 953
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 61.7 m² 3-toaline · 76 m² 4-toaline · 104.3 m²
− 74,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€265 013
ca €3 562 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €278 264
Eeldatav üüritulu €980–€1 190/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 740/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Koidu peatus 240 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,6

Kaarli Kool 0 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 487 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

39% tundidest hea, 23% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 62 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 424 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=84): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -49,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2002. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 29.12.2014, aegunud märgis); kütteliik Katel.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Falgi park 424 m; toidukauplused 775 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Koidu tn 27

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 84 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -49%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 045 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 38% keskmises ja 23% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

62 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 9 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Koidu tn 27 AVM tase: €3 685/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 685/m²
Hinnavahemik
€3 335–4 035
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 74,4 m²)
€278 264
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 740/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.430898, 24.730535 · katastritunnus 78401:108:0340.

🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
0 m · 1 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
165 m · 2 min
🚏 Koidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
240 m · 3 min
🚏 A. Adamsoni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
322 m · 4 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
326 m · 4 min
🚏 Tõnismägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🚏 Endla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
357 m · 5 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
424 m · 6 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
487 m · 6 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
512 m · 7 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
775 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
923 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 240 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2002
Kortereid kokku31
Korruseid5
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 780 m²
KüttesüsteemKatel
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase62 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120220480 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120220480) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:108:0340 · pindala 1 780 m².

Sihtotstarve: 75% Elamumaa, 25% arimaa.

Katastrikaart (78401:108:0340) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Koidu tn 27 korteriühistu (registrikood 80223636). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,14/m² kuustüüpiline korter €203 kuus · k.a kommunaalid · Kassisaba asum mediaan €3,09/m² kuus
Ühistu maksed€0,73/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,21/m² · Kassisaba asum mediaan €1,30/m² kuus
Remondifond€11 577€5,20/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€19 572€29 455
sh remondifondi maksed€5 572€15 906
Remondikulud€5 572€15 906
Remondifondi jääk€11 577€7 101
Raha€16 830€11 149
Reservkapital€6 054€6 054
Aasta tulem−€752€289
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 7470,18
Haldustasud€9 2530,35
Remonditasud€5 5720,21

31 korterit · liikmeid 29 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 226 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kassisaba asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01790786) · Postiindeks: 10136

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Koidu tn korterelamud

5 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 315/m² (n=5) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Koidu tn 12 1948 €3 345 ~€175 278 E Vaata →
Koidu tn 16 2008 €3 180 ~€159 000 D Vaata →
Koidu tn 27 See hoone 2002 €3 685 ~€265 013 F Aktiivne
Koidu tn 83 1946 €3 265 ~€131 000 D Vaata →
Koidu tn 114 1956 €3 315 ~€162 855 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120220480 Maa- ja Ruumiamet 09.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:108:0340 ↗ Maa- ja Ruumiamet 25.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 2002. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Koidu tn 27, Tallinn?

Koidu tn 27 on 2002. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 31 korterit. EHR kood on 120220480 ja katastritunnus 78401:108:0340. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Koidu tn 27 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 685 €/m². Hinnangu vahemik on 3 335–4 035 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €265 013.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Koidu tn 27?

3 685 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €184 250 ja 75 m² korteri väärtus umbes €276 375. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €197 836–€239 370; 3-toaline: €244 994–€296 430; 4-toaline: €337 166–€407 953.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 740/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €278 264, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €980–€1 190 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Koidu tn 27 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 240 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Koidu tn 27 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 84 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 23% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 62 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Koidu tn 27?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,14/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €203 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,73/m² kuus, sh remondifond €0,21/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €11 577. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kassisaba asum 70 ühistu mediaan oli €3,09/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 09.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu