Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Koidu tn 27
Rekisteritiedot 9.10.2026 Kesklinna · Tallinn

Koidu tänav 27, Tallinn

Koidu tn 27 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on vuonna 2002 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 31 asuntoa (EHR 120220480). Estiq AVM -malliarvio on 3 685 €/m² (vaihteluväli 3 335–4 035 €/m²) 9.10.2026.

Koidu tänav 27, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 31 asuntoa EHR 120220480 ↗ Kiinteistötunnus 78401:108:0340 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Koidu tn 27 on vuonna 2002 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 31 asuntoa, energialuokka F. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 685/m², 6,4 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156).

Koidu tn 27 on vuonna 2002 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna, 31 asuntoa. Kantava rakenne: Paikallavalubetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (19 kpl). Energialuokka F (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 685 €/m², noin 6,4 % alle alueen Kesklinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 939/m², 4/2026, n=156). Tyypillinen asunto (3h, 74,4 m²) on noin €265 013.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka F, maantason pysäköinti ja 2002 rakennusvuosi.

€980–€1 190/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (15 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 15 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€66, talvi ~€120 · 92% kalustettu
4,4–5,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
2h 11 41.9 – 106.9 m² €3 543 €197 836–€239 370
3h 19 41.6 – 144.4 m² €3 562 €244 994–€296 430
4h 1 104.3 m² €3 572 €337 166–€407 953
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

2h · 61.7 m² 3h · 76 m² 4h · 104.3 m²
− 74,4 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€265 013
ca €3 562 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €278 264
Arvioitu vuokratuotto €980–€1 190/kk
Pyyntihinta / m² €3 740/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,8

Koidu pysäkki 240 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,6

Kaarli Kool 0 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 487 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö4,3

39% tunneista hyvä, 23% huono (12 kk keskiarvo, taso: korkea), melutaso 62 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Falgi park 424 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,1

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=84): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -49,1%.

Paino 10%
Kunto ja ikä8,3

Rakennettu 2002; kantava rakenne Paikallavalubetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys4,0

EHR-energiatodistus F (myönnetty 29.12.2014, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,1

Falgi park 424 m; ruokakaupat 775 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,7

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (140 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2001-2010”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Koidu tn 27

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,6 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 84 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -49%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Korkea

Viimeisen 12 kk:n 3 045 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 39% kahdessa parhaassa luokassa, 38% keskimmäisessä ja 23% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

62 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 9 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kesklinna · otos: rakennusvuosi 2001-2010.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 319 kauppaa · rakennusvuosi 2001-2010)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +1.3% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Koidu tn 27 AVM-taso: €3 685/m² €3 384 2024 Q3 44 kauppaa €3 452 2024 Q4 56 kauppaa €3 547 2025 Q1 34 kauppaa €3 401 2025 Q2 45 kauppaa €3 425 2025 Q3 41 kauppaa €3 423 2025 Q4 44 kauppaa €3 592 2026 Q1 37 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 644 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 685/m²
Hintahaarukka
€3 335–4 035
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 74,4 m²)
€278 264
Indikatiivinen pyyntihinta€3 740/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 12 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.430898, 24.730535 · kiinteistötunnus 78401:108:0340.

🎓 Kaarli Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
0 m · 1 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 67.6/100
165 m · 2 min
🚏 Koidu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
240 m · 3 min
🚏 A. Adamsoni pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
322 m · 4 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Lukio · Arvosana: 63.8/100
326 m · 4 min
🚏 Tõnismägi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
335 m · 4 min
🚏 Endla pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
357 m · 5 min
🌳 Falgi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
424 m · 6 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
487 m · 6 min
🌳 Hirvepark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
512 m · 7 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
775 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
923 m · 12 min
10 minuutin kävelymatkalla: 12 kohdetta, lähin pysäkki 240 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kesklinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

64 551 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.9% · 12 854
18–64 (Työikäiset) 67.2% · 43 399
65 ja vanhemmat (Seniorit) 12.9% · 8 298

Koulutustaso (15+)

53 514 asukasta
Perusaste tai alempi 9.4% · 5 016
Keskiaste tai ammatillinen 28% · 14 969
Korkeakoulututkinto 59% · 31 582
Koulutustaso tuntematon 3.6% · 1 947

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

36 655 asuntoa
Historialliset (< 1945) 34.5% · 12 631
Neuvostoaika (1946–1990) 33.1% · 12 127
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 19.2% · 7 050
Uudiskohteet (2011+) 11.7% · 4 298

Eniten rakennettu aikakausi: 1919–1945.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 4%
Luokka B (Matalaenergia) 7.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 9.7%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 9.6%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 34.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 34.5%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2002
Asuntoja yhteensä31
Kerroksia5
EnergialuokkaF
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 780 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakennePaikallavalubetoni
Hissejä1
Melutaso62 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120220480 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Paikallavalubetoni · hissejä EHR:n mukaan: 1.

EHR-portaali (koodi: 120220480) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78401:108:0340 · pinta-ala 1 780 m².

Käyttötarkoitus: 75% Elamumaa, 25% arimaa.

Kiinteistökartta (78401:108:0340) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Koidu tn 27 korteriühistu (rekisteritunnus 80223636). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,14/m² / kktyypillinen asunto €203/kk · sis. käyttömaksut · Kassisaba (asum) mediaani €3,09/m² / kk
Vastikkeet€0,73/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,21/m² · Kassisaba (asum) mediaani €1,30/m² / kk
Korjausrahasto€11 577€5,20/m² · alueen alin neljännes
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€19 572€29 455
josta korjausrahasto€5 572€15 906
Korjauskulut€5 572€15 906
Korjausrahaston saldo€11 577€7 101
Rahavarat€16 830€11 149
Vararahasto€6 054€6 054
Tilikauden tulos−€752€289
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€4 7470,18
Haldustasud€9 2530,35
Remonditasud€5 5720,21

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

31 asuntoa · jäseniä 29 yksityistä + 3 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (2 226 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Kassisaba (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01790786) · Postinumero: 10136

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Koidu tn

5 taloa kadulla · kadun mediaani €3 315/m² (n=5) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Koidu tn 12 1948 €3 345 ~€175 278 E Katso →
Koidu tn 16 2008 €3 180 ~€159 000 D Katso →
Koidu tn 27 Tämä talo 2002 €3 685 ~€265 013 F Aktiivinen
Koidu tn 83 1946 €3 265 ~€131 000 D Katso →
Koidu tn 114 1956 €3 315 ~€162 855 E ~ Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120220480 Maa- ja Ruumiamet 09.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78401:108:0340 ↗ Maanmittauslaitos 25.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 15 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,4–5,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

F–G · tämä rakennus Erittäin korkea kulutus Vaatii merkittäviä energiatehokkuustoimia

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2002 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka F: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Koidu tn 27, Tallinn?

Koidu tn 27 on vuonna 2002 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kesklinna linnaosa, jossa on 31 asuntoa. EHR-koodi on 120220480 ja kiinteistötunnus 78401:108:0340. Estiqin mukaan energialuokka F.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Koidu tn 27?

Estiq AVM -arvio on 3 685 €/m². Arvoväli on 3 335–4 035 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €265 013.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Koidu tn 27?

3 685 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €184 250 ja 75 m² asunnon noin €276 375. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

2h: €197 836–€239 370; 3h: €244 994–€296 430; 4h: €337 166–€407 953.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 740/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €278 264), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €980–€1 190 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,4–5,4 %.

Sopiiko Koidu tn 27 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 240 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Koidu tn 27 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 84 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 39 % oli kahdessa parhaassa ja 23 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: korkea). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 62 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Koidu tn 27?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,14/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €203 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,73/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,21/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €11 577. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Kassisaba (asum) 70 taloyhtiön mediaani oli €3,09/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 09.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä