Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Õismäe tee 139
Rekisteritiedot 30.9.2026 Haabersti · Tallinn

Õismäe tee 139, Tallinn

Õismäe tee 139 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on vuonna 1976 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 30 asuntoa (EHR 101018813). Estiq AVM -malliarvio on 2 343 €/m² (vaihteluväli 2 120–2 566 €/m²) 30.9.2026.

Õismäe tee 139, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 30 asuntoa EHR 101018813 ↗ Kiinteistötunnus 78406:603:1380 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Õismäe tee 139 on vuonna 1976 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 30 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 343/m², 12,9 % alle alueen Haabersti mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 690/m², 4/2026, n=96).

Õismäe tee 139 on vuonna 1976 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Haabersti, 30 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 1h (10 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 343 €/m², noin 12,9 % alle alueen Haabersti mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 690/m², 4/2026, n=96). Tyypillinen asunto (1h, 33 m²) on noin €87 285.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1976 rakennusvuosi.

€550–€680/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 1h asunnolle (13 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 13 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€60, talvi ~€83 · 100% kalustettu
8,0–9,0%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 10 33 m² €2 645 €78 993–€95 577
2h 10 52 – 52.5 m² €2 343 €110 898–€134 180
3h 10 66.1 – 66.6 m² €2 211 €132 663–€160 515
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 33 m² 2h · 52.3 m² 3h · 66.3 m²
− 33 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€87 285
ca €2 645 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €91 649
Arvioitu vuokratuotto €550–€680/kk
Pyyntihinta / m² €2 777/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,8

Meelespea pysäkki 251 m / 3 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,1

Tallinna Haabersti Gümnaasium 440 m; ylioppilaskokeiden taso 52/100; päiväkoti 432 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö4,8

74% tunneista hyvä, 5% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 65 dB (kova), mallinnettu (Lden), lähin puisto Õismäe tiigi puhkeala 337 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,5

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=98): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -52,1%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1976; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 23.03.2011, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,7

Õismäe tiigi puhkeala 337 m; ruokakaupat 1155 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,2

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (399 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Õismäe tee 139

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 5,5 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 98 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -52%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 3 079 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 74% kahdessa parhaassa luokassa, 21% keskimmäisessä ja 5% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

65 dB Lden · kova

Arvioitu tieliikennemelu on 12 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Haabersti · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 861 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Väike-Õismäe (asum) · rakennusvuosi 1971-1990 · €2 364 (2026 Q1) +9.2% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Õismäe tee 139 AVM-taso: €2 343/m² €2 046 2024 Q3 106 kauppaa €2 076 2024 Q4 130 kauppaa €2 171 2025 Q1 112 kauppaa €2 203 2025 Q2 114 kauppaa €2 216 2025 Q3 123 kauppaa €2 266 2025 Q4 118 kauppaa €2 371 2026 Q1 112 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 205 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 46 €2 470 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 343/m²
Hintahaarukka
€2 120–2 566
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 1h · 33 m²)
€91 649
Indikatiivinen pyyntihinta€2 777/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 11 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.417866, 24.640288 · kiinteistötunnus 78406:603:1380.

🚏 Meelespea pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
251 m · 3 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
337 m · 4 min
🚏 Sinilille pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
341 m · 5 min
🚏 Sõudebaasi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
347 m · 5 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
432 m · 6 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
433 m · 6 min
🎓 Tallinna Haabersti Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 52/100
440 m · 6 min
🚏 Rukkilille pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
454 m · 6 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 55.1/100
577 m · 8 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Lukio · Arvosana: 70.5/100
678 m · 9 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1155 m · 15 min
10 minuutin kävelymatkalla: 11 kohdetta, lähin pysäkki 251 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Haabersti linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

46 750 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.7% · 9 208
18–64 (Työikäiset) 60% · 28 038
65 ja vanhemmat (Seniorit) 20.3% · 9 504

Koulutustaso (15+)

38 987 asukasta
Perusaste tai alempi 12.6% · 4 918
Keskiaste tai ammatillinen 37.7% · 14 686
Korkeakoulututkinto 47.6% · 18 572
Koulutustaso tuntematon 2.1% · 811

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

22 911 asuntoa
Historialliset (< 1945) 0.3% · 80
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 15 057
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 16.1% · 3 691
Uudiskohteet (2011+) 16.8% · 3 860

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 7.5%
Luokka B (Matalaenergia) 9.3%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 10.8%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 5.3%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.7%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 0.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1976
Asuntoja yhteensä30
Kerroksia5
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala772 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä0
Melutaso65 dB (kova)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101018813 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101018813) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78406:603:1380 · pinta-ala 772 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78406:603:1380) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Õismäe tee 139 korteriühistu (rekisteritunnus 80160605). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,99/m² / kktyypillinen asunto €154/kk · sis. käyttömaksut · Väike-Õismäe (asum) mediaani €2,66/m² / kk
Vastikkeet€1,00/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,31/m² · Väike-Õismäe (asum) mediaani €0,96/m² / kk
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€18 204€20 441
josta korjausrahasto€5 670€9 383
Korjauskulut€5 670€9 383
Rahavarat€22 320€20 086
Vararahasto€3 600€3 600
Tilikauden tulos€50−€1 959
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€12 5340,69
Remonditasud€5 6700,31

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

30 asuntoa · jäseniä 30 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 517 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Väike-Õismäe (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01655705) · Postinumero: 13518

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Õismäe tee

46 taloa kadulla · kadun mediaani €2 344/m² (n=46) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Õismäe tee 4 1975 €2 381 ~€143 357 D Katso →
Õismäe tee 6 1975 €2 451 ~€149 864 D Katso →
Õismäe tee 9 1975 €2 332 ~€119 420 D Katso →
Õismäe tee 10 1979 €2 280 ~€138 795 D Katso →
Õismäe tee 17 1975 €2 342 ~€122 430 B Katso →
Õismäe tee 19 1975 €2 342 ~€91 542 B Katso →
Õismäe tee 29 1974 €2 211 ~€116 078 D Katso →
Õismäe tee 32 1974 €2 342 ~€138 795 E Katso →
Õismäe tee 139 Tämä talo 1976 €2 343 ~€87 285 E Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101018813 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78406:603:1380 ↗ Maanmittauslaitos 30.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 13 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 8,0–9,0 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=13 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1976 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Õismäe tee 139, Tallinn?

Õismäe tee 139 on vuonna 1976 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Haabersti linnaosa, jossa on 30 asuntoa. EHR-koodi on 101018813 ja kiinteistötunnus 78406:603:1380. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Õismäe tee 139?

Estiq AVM -arvio on 2 343 €/m². Arvoväli on 2 120–2 566 €/m². Tyypillisen 1h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €87 285.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Õismäe tee 139?

2 343 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €93 720 ja 50 m² asunnon noin €117 150. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €78 993–€95 577; 2h: €110 898–€134 180; 3h: €132 663–€160 515.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 777/m² (tyypilliselle 1h asunnolle noin €91 649), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 1h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 1h asunnon arvioitu markkinavuokra on €550–€680 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 8,0–9,0 %.

Sopiiko Õismäe tee 139 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 251 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Õismäe tee 139 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 98 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 74 % oli kahdessa parhaassa ja 5 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 65 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Õismäe tee 139?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,99/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €154 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,00/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,31/m². Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Väike-Õismäe (asum) 150 taloyhtiön mediaani oli €2,66/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 30.09.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä