Estiq Value / Tallinn / Tallinn / Õismäe tee 40
Rekisteritiedot 30.9.2026 Tallinn · Tallinn

Õismäe tee 40, Tallinn

Õismäe tee 40 (Tallinn, Tallinn linnaosa) on vuonna 1974 rakennettu 9-kerroksinen asuinkerrostalo, 71 asuntoa (EHR 101019368). Estiq AVM -malliarvio on 2 211 €/m² (vaihteluväli 2 001–2 421 €/m²) 30.9.2026.

Õismäe tee 40, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
9 kerrosta 71 asuntoa EHR 101019368 ↗ Kiinteistötunnus 78406:603:1453 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Õismäe tee 40 on vuonna 1974 rakennettu 9-kerroksinen asuinkerrostalo, 71 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 211/m², 26,2 % alle alueen Tallinn mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 997/m², 10/2026, n=8213).

Õismäe tee 40 on vuonna 1974 valmistunut 9-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Tallinn, 71 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (35 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 211 €/m², noin 26,2 % alle alueen Tallinn mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 997/m², 10/2026, n=8213). Tyypillinen asunto (3h, 65,8 m²) on noin €139 891.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1974 rakennusvuosi.

€590–€730/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (8 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 8 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€108, talvi ~€190 · 100% kalustettu
5,2–6,2%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 18 32.9 m² €2 753 €81 969–€99 178
2h 17 49.5 m² €2 311 €103 527–€125 262
3h 35 65.7 m² €2 126 €126 409–€152 948
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 32.9 m² 2h · 49.5 m² 3h · 65.7 m²
− 65,8 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€139 891
ca €2 126 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €146 886
Arvioitu vuokratuotto €590–€730/kk
Pyyntihinta / m² €2 232/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,1

Kullerkupu pysäkki 150 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut7,5

Tallinna Õismäe Vene Lütseum 191 m; ylioppilaskokeiden taso 70.5/100; päiväkoti 484 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö7,1

66% tunneista hyvä, 6% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 55 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Õismäe tiigi puhkeala 608 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski8,0

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=41): matala riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -61,3%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1974; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 13.11.2009, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,0

Õismäe tiigi puhkeala 608 m; ruokakaupat 1575 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä9,0

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (2225 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Õismäe tee 40

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: kohtalainen · indeksi 4,3 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 41 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -61%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 3 278 tuntilukemasta (07.12.2025–07.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 66% kahdessa parhaassa luokassa, 28% keskimmäisessä ja 6% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

55 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 2 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2025 Q1–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Tallinn · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 3 462 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Väike-Õismäe (asum) · rakennusvuosi 1971-1990 · €2 364 (2026 Q1) +8.2% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Õismäe tee 40 AVM-taso: €2 211/m² €2 231 2025 Q1 624 kauppaa €2 261 2025 Q2 613 kauppaa €2 304 2025 Q3 676 kauppaa €2 334 2025 Q4 662 kauppaa €2 413 2026 Q1 612 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 372 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 275 €2 510 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 211/m²
Hintahaarukka
€2 001–2 421
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 65,8 m²)
€146 886
Indikatiivinen pyyntihinta€2 232/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 11 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.411921, 24.649986 · kiinteistötunnus 78406:603:1453.

🚏 Kullerkupu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
150 m · 2 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Lukio · Arvosana: 70.5/100
191 m · 3 min
🚏 Nurmenuku pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
227 m · 3 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 55.1/100
307 m · 4 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
484 m · 6 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
559 m · 7 min
🚏 Karikakra pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
566 m · 8 min
🚏 Rukkilille pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
587 m · 8 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
608 m · 8 min
🎓 Tallinna Haabersti Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 52/100
622 m · 8 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1575 m · 21 min
10 minuutin kävelymatkalla: 11 kohdetta, lähin pysäkki 150 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Tallinn linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1974
Asuntoja yhteensä71
Kerroksia9
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 224 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä0
Melutaso55 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101019368 · tietue päivitetty 19.06.2025.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101019368) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78406:603:1453 · pinta-ala 1 224 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78406:603:1453) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Õismäe tee 40 korteriühistu (rekisteritunnus 80156377). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,99/m² / kktyypillinen asunto €174/kk · sis. käyttömaksut · Väike-Õismäe (asum) mediaani €2,66/m² / kk
Vastikkeet€0,40/m² / kkilman käyttömaksuja · Väike-Õismäe (asum) mediaani €0,96/m² / kk
Lainat€161 757€42/m²
Tilikausi20252024
Vastikkeet€18 376€125 100
Korjauskulut€18 376€125 100
Lainaa jäljellä€161 757€179 605
Rahavarat€29 500€34 672
Vararahasto€4 902€4 902
Tilikauden tulos−€18€8 963

71 asuntoa · jäseniä 71 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (3 835 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Väike-Õismäe (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00639387) · Postinumero: 13512

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Õismäe tee

46 taloa kadulla · kadun mediaani €2 344/m² (n=46) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Õismäe tee 4 1975 €2 381 ~€143 357 D Katso →
Õismäe tee 6 1975 €2 451 ~€149 864 D Katso →
Õismäe tee 9 1975 €2 332 ~€119 420 D Katso →
Õismäe tee 10 1979 €2 280 ~€138 795 D Katso →
Õismäe tee 17 1975 €2 342 ~€122 430 B Katso →
Õismäe tee 19 1975 €2 342 ~€91 542 B Katso →
Õismäe tee 29 1974 €2 211 ~€116 078 D Katso →
Õismäe tee 32 1974 €2 342 ~€138 795 E Katso →
Õismäe tee 40 Tämä talo 1974 €2 211 ~€139 891 E Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101019368 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR-tietue 19.06.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78406:603:1453 ↗ Maanmittauslaitos 30.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 8 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 5,2–6,2 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1974 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Õismäe tee 40, Tallinn?

Õismäe tee 40 on vuonna 1974 rakennettu 9-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Tallinn linnaosa, jossa on 71 asuntoa. EHR-koodi on 101019368 ja kiinteistötunnus 78406:603:1453. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Õismäe tee 40?

Estiq AVM -arvio on 2 211 €/m². Arvoväli on 2 001–2 421 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €139 891.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Õismäe tee 40?

2 211 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €88 440 ja 50 m² asunnon noin €110 550. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €81 969–€99 178; 2h: €103 527–€125 262; 3h: €126 409–€152 948.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 232/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €146 886), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €590–€730 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 5,2–6,2 %.

Sopiiko Õismäe tee 40 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 150 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Õismäe tee 40 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 41 tapahtumaa (taso: kohtalainen). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 66 % oli kahdessa parhaassa ja 6 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 55 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Õismäe tee 40?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,99/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €174 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,40/m² / kk. Taloyhtiön lainaa oli jäljellä €161 757. Vertailun vuoksi alueen Väike-Õismäe (asum) 150 taloyhtiön mediaani oli €2,66/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 30.09.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä