Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kopli tänav 6, Tallinn

Kopli tn 6 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2017. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 18 korterit (EHR 120729256). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 950 €/m² (hinnanguvahemik 4 480–5 420 €/m², ±10%).

Kopli tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 18 korterit EHR 120729256 ↗ Kataster 78408:801:0211 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kopli tn 6 on 2017. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 18 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 950/m², 56,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Kopli tn 6 on 2017. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 18 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (8 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 950 €/m², mis on umbes 56,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 70,6 m²) on ligikaudu €349 470.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2017. aasta ehitusaeg.

€1 250–€1 530/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (28 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 28 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~129 €, talvel ~256 € · 96% möbleeritud
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 5 32.5 – 33.6 m² €5 566 €166 732–€201 737
2-toaline 3 33.6 – 58.8 m² €5 566 €253 373–€306 567
3-toaline 8 58.4 – 70.8 m² €4 950 €302 383–€365 867
4-toaline 2 104.9 – 110.9 m² €4 867 €475 260–€575 038
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.1 m² 2-toaline · 50.3 m² 3-toaline · 67.5 m² 4-toaline · 107.9 m²
− 70,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€349 470
ca €4 950 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €366 944
Eeldatav üüritulu €1 250–€1 530/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 198/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Balti Jaam peatus 95 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,7

Gustav Adolfi Gümnaasium 191 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 562 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

74% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Toompark ja Snelli tiik 417 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=43): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -67,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2017. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 06.04.2015, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,9

Toompark ja Snelli tiik 417 m; toidukauplused 98 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kopli tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -67%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 130 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kopli tn 6 AVM tase: €4 950/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 950/m²
Hinnavahemik
€4 480–5 420
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 70,6 m²)
€366 944
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 198/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.441511, 24.736420 · katastritunnus 78408:801:0211.

🚏 Balti Jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
95 m · 1 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
98 m · 1 min
🚏 Tallinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
116 m · 2 min
🚏 Balti jaam 3 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
179 m · 2 min
🚏 Balti jaam 4 (train station) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
189 m · 3 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
191 m · 3 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
415 m · 6 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
417 m · 6 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
505 m · 7 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
514 m · 7 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
562 m · 7 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
608 m · 8 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
803 m · 11 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
839 m · 11 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
895 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 95 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2017
Kortereid kokku18
Korruseid6
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 711 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte3
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120729256 · kanne muudetud 03.07.2026.

Metall · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 120729256) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0211 · pindala 1 711 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0211) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kopli tn 4a, Kopli tn 6, Kopli tänav T12, Kopli tänav T13 korteriühistu (registrikood 80423832). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,56/m² kuustüüpiline korter €142 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,15/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,32/m² · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€32 939€12/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€37 339€29 772
sh remondifondi maksed€10 296€5 544
Remondikulud€10 296€5 544
Remondifondi jääk€32 939€29 761
Raha€28 580€33 015
Aasta tulem−€5 587−€4 568
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€7 8850,24
Tehnohooldus€11 8370,37
Heakorratööd€6 2240,19
Kindlustus€1 0970,03
Remonditasud€10 2960,32

40 korterit · liikmeid 28 eraisikut + 16 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 699 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03442683) · Postiindeks: 10412

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kopli tn korterelamud

66 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 297/m² (n=66) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kopli tn 2 2025 €6 396 ~€413 280 A Vaata →
Kopli tn 4a 2017 €5 028 ~€342 622 B Vaata →
Kopli tn 6 See hoone 2017 €4 950 ~€349 470 B Aktiivne
Kopli tn 7 1946 €3 297 ~€137 917 E ~ Vaata →
Kopli tn 7a 1946 €3 386 ~€96 189 E ~ Vaata →
Kopli tn 8 1938 €3 591 ~€174 427 E Vaata →
Kopli tn 9 1946 €3 297 ~€87 998 E ~ Vaata →
Kopli tn 9a 1946 €3 266 ~€130 568 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120729256 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 03.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0211 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 28 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=28 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2017. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kopli tn 6, Tallinn?

Kopli tn 6 on 2017. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 18 korterit. EHR kood on 120729256 ja katastritunnus 78408:801:0211. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kopli tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 950 €/m². Hinnangu vahemik on 4 480–5 420 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €349 470.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kopli tn 6?

4 950 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €247 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €371 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €166 732–€201 737; 2-toaline: €253 373–€306 567; 3-toaline: €302 383–€365 867; 4-toaline: €475 260–€575 038.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 198/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €366 944, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 250–€1 530 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Kopli tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 95 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kopli tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 43 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kopli tn 6?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,56/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €142 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,15/m² kuus, sh remondifond €0,32/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €32 939. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu