Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Pelguranna tn
KÕNEALUNE TÄNAV Põhja-Tallinna Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Pelguranna tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Pelguranna tn, Põhja-Tallinna linnaosa. Sisaldab 20 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€2 606 €/m²
-17.8% vs Põhja-Tallinna · -10.5% vs Tallinn
Tänava mediaan: €2 646/m² (n=20)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 20 korterelamule.

Korterelamuid 20
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=20) €112 632
Hinnavahemik €2 431 – €2 760
Ehitusperiood 1947–1987

Korterelamud tänaval Pelguranna tn

Kõik 20 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Pelguranna tn 5 1961 E~ €2 705/m² €113 928 2-toal., 37.6 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 7 1947 E €2 676/m² €107 294 2-toal., 37.7 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 9 1961 C €2 646/m² €107 611 2-toal., 37.6 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 11 1961 E~ €2 665/m² €112 039 2-toal., 37.8 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 13 1961 G €2 730/m² €114 231 2-toal., 37.7 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 15 1961 E €2 730/m² €114 837 2-toal., 37.9 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 19 1960 F €2 705/m² €114 534 2-toal., 37.8 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 21 1961 E €2 760/m² €116 584 2-toal., 38 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 23 1961 F €2 739/m² €116 510 2-toal., 38.1 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 25 1961 E €2 646/m² €113 225 2-toal., 38.2 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 27 1961 E~ €2 646/m² €113 818 2-toal., 38.4 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 37 1961 E €2 440/m² €107 407 2-toal., 39.3 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 39 1962 F €2 504/m² €111 078 2-toal., 39.6 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 41 1961 F €2 474/m² €110 237 2-toal., 39.3 m² Hoone analüüs →
Pelguranna tn 45 1961 E €2 431/m² €107 286 2-toal., 39.4 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Pelguranna tn suhestub Põhja-Tallinna ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Pelguranna tn
€2 606

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Põhja-Tallinna
€3 170

vs Piirkond (Põhja-Tallinna): -17.8% 04.2026, n=120

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): -10.5% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 7.5 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 7.8/10

Lähim peatus „Maleva peatus" 282 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.7/10

Pood „Stroomi Keskus Maxima XX" 1027 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 2 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 6.1/10

Elamufond ehitatud aastatel 1947–1987; valdav on 1961–1980 (85%). Hinnanguliselt 5% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 8.6/10

Estiqi andmebaasis on 81 hinnangut selle tänava 20 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Pelguranna tn

TURVALISUSE INDEKS
7.8 / 10
Trend (1a): +102.7%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
19 (hea)
PM10: 7.5 µg/m³ · NO2: 20.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
55 dB (märgatav)
Öine tase: 50 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
2 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Pelguranna tn ümbruses asub 11 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

11 kohta lähedal lähim 4 min jalgsi
Maleva peatus Lähim Bussipeatus 4 min 282 m
Sirbi peatus Bussipeatus 5 min 339 m
Kopli kalmistupark Lähim Park ja roheala 5 min 349 m
Maleva (ajutine) peatus Bussipeatus 5 min 362 m
Lõime peatus Bussipeatus 5 min 380 m
Tallinna Vaba Waldorfkool Lähim Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100 5 min 404 m
Ilmapuu Waldorflasteaed Lähim Lasteaed 6 min 451 m
Tallinna Kunstigümnaasium Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100 8 min 569 m
Pelguranna Lasteaed Lasteaed 11 min 804 m
Stroomi Keskus Maxima XX Lähim Supermarket 14 min 1027 m
Karjamaa Põhikool Põhikool · Põhikool 15 min 1144 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Pelguranna tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€2 606/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €112 632. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Pelguranna tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Pelguranna tn** korterite keskmine hinnatase **2 606 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 431 €/m² kuni 2 760 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Pelguranna tn? ▼

Tänaval **Pelguranna tn** on Estiqi kataloogis **20** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1947–1987**, enamik neist 1961–1980 (85%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Pelguranna tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Pelguranna tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **112 632 €** (keskmise taseme 2 606 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 123 895 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 95 737 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Pelguranna tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Pelguranna tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **2 606 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Pelguranna tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Pelguranna tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **112 632 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Pelguranna tn hinnad piirkonna Põhja-Tallinna keskmisega? ▼

Tänava Pelguranna tn hinnatase on 2 606 €/m², mis on **17.8% madalam kui** piirkonna Põhja-Tallinna mediaan (3 170 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Pelguranna tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Pelguranna tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Maleva peatus**, ligikaudu **282 m** kaugusel (~4 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Pelguranna tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Pelguranna tn** juures ligikaudu **55 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **19**, hinnang hea. Lähim roheala on Kopli kalmistupark, ligikaudu 349 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.