Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kopli tn 96
Rekisteritiedot 10.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kopli tänav 96, Tallinn

Kopli tn 96 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1999 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo, 32 asuntoa (EHR 101031268). Estiq AVM -malliarvio on 2 732 €/m² (vaihteluväli 2 472–2 992 €/m²) 10.10.2026.

Kopli tänav 96, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
6 kerrosta 32 asuntoa EHR 101031268 ↗ Kiinteistötunnus 78408:807:0110 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Kopli tn 96 on vuonna 1999 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo, 32 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 732/m², 13,8 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Kopli tn 96 on vuonna 1999 valmistunut 6-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 32 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (17 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 732 €/m², noin 13,8 % alle alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (3h, 64,3 m²) on noin €199 652.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1999 rakennusvuosi.

€770–€940/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (5 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 5 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€170, talvi ~€170
4,6–5,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 4 41.9 – 49 m² €2 813 €111 759–€135 222
2h 7 52 – 64.7 m² €3 105 €167 196–€202 299
3h 17 61.4 – 80.4 m² €3 105 €189 115–€228 818
4h 3 64 – 117.7 m² €3 235 €254 708–€308 182
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 43.9 m² 2h · 59.5 m² 3h · 67.3 m² 4h · 87 m²
− 64,3 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€199 652
ca €3 105 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €209 635
Arvioitu vuokratuotto €770–€940/kk
Pyyntihinta / m² €3 260/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,3

Sitsi pysäkki 80 m / 1 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,7

Karjamaa Põhikool 129 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 747 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö3,7

74% tunneista hyvä, 10% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 65 dB (kova), mallinnettu (Lden), lähin puisto Kopli kalmistupark 1387 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,8

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=43): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -67,1%.

Paino 10%
Kunto ja ikä7,5

Rakennettu 1999; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 14.10.2009, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut7,4

Kopli kalmistupark 1387 m; ruokakaupat 685 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (1088 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”koko alue”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Kopli tn 96

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,4 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 43 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -67%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 2 130 tuntilukemasta (07.12.2025–12.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 74% kahdessa parhaassa luokassa, 16% keskimmäisessä ja 10% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

65 dB Lden · kova

Arvioitu tieliikennemelu on 12 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Tavanomainen · 30–50 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: koko alue.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 2 295 kauppaa · koko alue)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Karjamaa (asum) · kaikki talot · €2 732 (2026 Q1) +8.4% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kopli tn 96 AVM-taso: €2 732/m² €2 953 2024 Q3 324 kauppaa €2 987 2024 Q4 312 kauppaa €2 839 2025 Q1 259 kauppaa €3 149 2025 Q2 312 kauppaa €3 183 2025 Q3 390 kauppaa €3 319 2025 Q4 278 kauppaa €3 078 2026 Q1 298 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 142 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 122 €3 270 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 732/m²
Hintahaarukka
€2 472–2 992
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 64,3 m²)
€209 635
Indikatiivinen pyyntihinta€3 260/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 11 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.452881, 24.706004 · kiinteistötunnus 78408:807:0110.

🚏 Sitsi pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
80 m · 1 min
🚏 Sitsi (ajutine) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
86 m · 1 min
🚏 Tööstuse pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
111 m · 1 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Peruskoulu · Peruskoulu
129 m · 2 min
🚏 Angerja (ajutine) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
348 m · 5 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
456 m · 6 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
685 m · 9 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
747 m · 10 min
🛒 Sõle Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
878 m · 12 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Lukio · Arvosana: 58.1/100
887 m · 12 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park · Roheala
1387 m · 18 min
10 minuutin kävelymatkalla: 11 kohdetta, lähin pysäkki 80 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1999
Asuntoja yhteensä32
Kerroksia6
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala3 886 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso65 dB (kova)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101031268 · tietue päivitetty 12.06.2026.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101031268) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:807:0110 · pinta-ala 3 886 m².

Käyttötarkoitus: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Kiinteistökartta (78408:807:0110) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Kopli tn 96, Kopli tn 96c korteriühistu (rekisteritunnus 80231831). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Tyypillinen asunto€180 / kkkaikki kulut sis. käyttömaksut
Vastikkeet€30 312vuodessa, ilman käyttömaksuja
Korjausrahasto€37 373saldo vuoden lopussa
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€30 312€22 672
josta korjausrahasto€17 136€8 462
Korjauskulut€17 136€8 462
Korjausrahaston saldo€37 373€29 789
Lainaa jäljellä€0€8 668
Rahavarat€42 759€35 298
Vararahasto€6 157€6 157
Tilikauden tulos€43€513
Vastikkeet lajeittain2025
Haldustasud€1 970
Välikoristus€4 196
Kindlustus€1 169
Värava mobiilside€128
Avariiteenus€441
Parkimisteenus€369
Raamatupidamine€1 613
Sisekoristus€1 680
Tehnosüsteemide hooldus€1 465
Muud tööd€0
Remonditasud€15 046
Jooksvate tööde fond€2 090
Intressid€145

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

jäseniä 29 yksityistä + 5 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). Vertailu: alueen Karjamaa (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00648862) · Postinumero: 10416

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Kopli tn

66 taloa kadulla · kadun mediaani €3 297/m² (n=66) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Kopli tn 2 2025 €6 396 ~€413 280 A Katso →
Kopli tn 4a 2017 €5 028 ~€342 622 B Katso →
Kopli tn 6 2017 €4 950 ~€294 525 B Katso →
Kopli tn 7 1946 €3 297 ~€137 917 E ~ Katso →
Kopli tn 7a 1946 €3 386 ~€96 189 E ~ Katso →
Kopli tn 8 1938 €3 591 ~€174 427 E Katso →
Kopli tn 9 1946 €3 297 ~€87 998 E ~ Katso →
Kopli tn 9a 1946 €3 266 ~€130 568 E ~ Katso →
Kopli tn 96 Tämä talo 1999 €2 732 ~€199 652 E Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101031268 Maa- ja Ruumiamet 10.10.2026 (EHR-tietue 12.06.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:807:0110 ↗ Maanmittauslaitos 26.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 5 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,6–5,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1999 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Kopli tn 96, Tallinn?

Kopli tn 96 on vuonna 1999 rakennettu 6-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 32 asuntoa. EHR-koodi on 101031268 ja kiinteistötunnus 78408:807:0110. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Kopli tn 96?

Estiq AVM -arvio on 2 732 €/m². Arvoväli on 2 472–2 992 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €199 652.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Kopli tn 96?

2 732 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €136 600 ja 75 m² asunnon noin €204 900. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €111 759–€135 222; 2h: €167 196–€202 299; 3h: €189 115–€228 818; 4h: €254 708–€308 182.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 260/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €209 635), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €770–€940 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,6–5,6 %.

Sopiiko Kopli tn 96 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 80 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Kopli tn 96 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 43 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 74 % oli kahdessa parhaassa ja 10 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 65 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: tavanomainen (30–50 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Kopli tn 96?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan tyypillinen asunto maksoi yhteensä €180 kuukaudessa käyttömaksut mukaan lukien. Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €37 373. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 10.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä