Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Tööstuse tn 47d
Registriandmed seisuga 27. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Tööstuse tänav 47d, Tallinn

Tööstuse tn 47d (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1946. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 47 korterit (EHR 101020827). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 27.09.2026 4 291 €/m² (hinnanguvahemik 3 883–4 699 €/m², ±10%).

Tööstuse tänav 47d, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 47 korterit EHR 101020827 ↗ Kataster 78408:801:0126 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tööstuse tn 47d on 1946. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 47 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €4 291/m², 35,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Tööstuse tn 47d on 1946. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 47 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (33 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 291 €/m², mis on umbes 35,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 95,3 m²) on ligikaudu €431 518.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1946. aasta ehitusaeg.

€1 330–€1 620/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~52 €, talvel ~96 € · 100% möbleeritud
3,6–4,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 33 42.9 – 108.7 m² €4 528 €364 708–€441 276
2-toaline 7 63.9 – 126.6 m² €4 528 €395 442–€478 462
3-toaline 1 127.5 m² €4 797 €553 514–€669 721
4-toaline 5 117.9 – 375.5 m² €4 949 €809 775–€979 783
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 89 m² 2-toaline · 96.5 m² 3-toaline · 127.5 m² 4-toaline · 180.8 m²
− 95,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€431 518
ca €4 528 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €453 094
Eeldatav üüritulu €1 330–€1 620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 754/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Miinisadam peatus 196 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7

Tallinna Avatud Kool 627 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1043 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

72% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 482 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=134): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +7,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,2

1946. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 26.04.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Kalamaja kalmistupark 482 m; toidukauplused 430 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tööstuse tn 47d

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 244 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 72% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 144 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tööstuse tn 47d AVM tase: €4 291/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 291/m²
Hinnavahemik
€3 883–4 699
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 95,3 m²)
€453 094
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 754/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.449579, 24.723936 · katastritunnus 78408:801:0126.

🚏 Miinisadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
196 m · 3 min
🚏 Noblessneri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
236 m · 3 min
🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
400 m · 5 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
430 m · 6 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
482 m · 6 min
🚏 Erika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
497 m · 7 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
627 m · 8 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
696 m · 9 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
959 m · 13 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1043 m · 14 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1078 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 196 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1946
Kortereid kokku47
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 854 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte1
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020827 · kanne muudetud 15.06.2026.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 101020827) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0126 · pindala 1 854 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0126) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tööstuse tn 47d, Tööstuse tn 47s korteriühistu (registrikood 80435143). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€186 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€180 466aastas, ilma kommunaalideta
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€180 466€197 515
Remondikulud€11 641€6 728
Raha€7 041€12 173
Reservkapital€6 172€6 172

liikmeid 72 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Põhja-Tallinna linnaosa korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: ME00640518) · Postiindeks: 10416

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tööstuse tn korterelamud

68 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 412/m² (n=68) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tööstuse tn 1 1946 €3 577 ~€176 286 F Vaata →
Tööstuse tn 2 1899 €3 611 ~€115 839 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 2a 2005 €3 647 ~€188 808 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 3 1922 €3 591 ~€221 281 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 3a 1922 €3 577 ~€151 592 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 4/1 1933 €3 719 ~€141 675 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/1 2004 €3 809 ~€328 277 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/2 1946 €3 488 ~€220 825 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 47d See hoone 1946 €4 291 ~€431 518 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020827 Maa- ja Ruumiamet 27.09.2026 (EHR kanne 15.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0126 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,6–4,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1946. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tööstuse tn 47d, Tallinn?

Tööstuse tn 47d on 1946. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 47 korterit. EHR kood on 101020827 ja katastritunnus 78408:801:0126. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Tööstuse tn 47d korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 291 €/m². Hinnangu vahemik on 3 883–4 699 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €431 518.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tööstuse tn 47d?

4 291 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €214 550 ja 75 m² korteri väärtus umbes €321 825. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €364 708–€441 276; 2-toaline: €395 442–€478 462; 3-toaline: €553 514–€669 721; 4-toaline: €809 775–€979 783.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 754/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €453 094, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 330–€1 620 kuus ja brutotootluse hinnang 3,6–4,6%.

Kas Tööstuse tn 47d sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 196 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tööstuse tn 47d ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 72% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tööstuse tn 47d?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €186 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 27.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu