Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Tööstuse tn 31
Registriandmed seisuga 1. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Tööstuse tänav 31, Tallinn

Tööstuse tn 31 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1909. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 101034115). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 01.10.2026 3 395 €/m² (hinnanguvahemik 3 072–3 718 €/m², ±10%).

Tööstuse tänav 31, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 9 korterit EHR 101034115 ↗ Kataster 78408:801:1130 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tööstuse tn 31 on 1909. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 9 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 395/m², 7,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Tööstuse tn 31 on 1909. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (4 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 395 €/m², mis on umbes 7,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,9 m²) on ligikaudu €177 083.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1909. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 23.1 m² €3 845 €80 382–€97 257
2-toaline 4 47.4 – 53 m² €3 412 €157 790–€190 917
3-toaline 4 68.5 – 85.3 m² €3 281 €222 698–€269 452
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 23.1 m² 2-toaline · 51.1 m² 3-toaline · 75 m²
− 51,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€177 083
ca €3 412 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €185 937
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 583/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Kungla peatus 89 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Kalamaja Põhikool 405 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 577 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond8,1

80% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 538 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=143): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +120,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1909. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 07.10.2014, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Kalamaja kalmistupark 538 m; toidukauplused 721 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 125 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tööstuse tn 31

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 143 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +120%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 226 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 80% kahes parimas klassis, 14% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 282 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · <1939 ehitusaasta · €3 496 (2025 Q4) +6.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tööstuse tn 31 AVM tase: €3 395/m² €3 264 2024 Q3 35 tehingut €3 256 2024 Q4 42 tehingut €2 801 2025 Q1 33 tehingut €2 911 2025 Q2 47 tehingut €3 401 2025 Q3 39 tehingut €3 468 2025 Q4 33 tehingut €2 985 2026 Q1 40 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 520 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 13 €3 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 395/m²
Hinnavahemik
€3 072–3 718
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,9 m²)
€185 937
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 583/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.446558, 24.731346 · katastritunnus 78408:801:1130.

🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
89 m · 1 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
405 m · 5 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
423 m · 6 min
🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
462 m · 6 min
🚏 Noblessneri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
518 m · 7 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
538 m · 7 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
551 m · 7 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
577 m · 8 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
721 m · 10 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
724 m · 10 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
738 m · 10 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
815 m · 11 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
913 m · 12 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
1039 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 89 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1909
Kortereid kokku9
Korruseid3
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 947 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonPuit
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101034115 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit.

EHR portaal (kood: 101034115) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:1130 · pindala 1 947 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:1130) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tööstuse tn 31 // 31a korteriühistu (registrikood 80345210). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,13/m² kuustüüpiline korter €229 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,80/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,72/m² · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€14 562€13/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 713€16 432
sh remondifondi maksed€9 873€2 853
Remondikulud€9 873€2 853
Remondifondi jääk€14 562€6 250
Laenujääk€0€4 685
Raha€16 165€7 753
Reservkapital€4 149€4 149
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Heakorratasud€7 0910,52
Haldustasud€4 8380,35
Majandus ja hooldustasud€2 7670,20
Remonditasud€9 8730,72
Laenuintressi katteks€1440,01

19 korterit · liikmeid 18 eraisikut + 1 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 146 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00651342) · Postiindeks: 10413

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tööstuse tn korterelamud

68 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 412/m² (n=68) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tööstuse tn 1 1946 €3 577 ~€176 286 F Vaata →
Tööstuse tn 2 1899 €3 611 ~€115 839 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 2a 2005 €3 647 ~€188 808 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 3 1922 €3 591 ~€221 281 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 3a 1922 €3 577 ~€151 592 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 4/1 1933 €3 719 ~€141 675 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/1 2004 €3 809 ~€328 277 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/2 1946 €3 488 ~€220 825 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 31 See hoone 1909 €3 395 ~€177 083 F Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101034115 Maa- ja Ruumiamet 01.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:1130 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1909. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tööstuse tn 31, Tallinn?

Tööstuse tn 31 on 1909. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 101034115 ja katastritunnus 78408:801:1130. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Tööstuse tn 31 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 395 €/m². Hinnangu vahemik on 3 072–3 718 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €177 083.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tööstuse tn 31?

3 395 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €135 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €169 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €80 382–€97 257; 2-toaline: €157 790–€190 917; 3-toaline: €222 698–€269 452.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 583/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €185 937, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Tööstuse tn 31 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 89 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tööstuse tn 31 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 143 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 80% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tööstuse tn 31?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,13/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €229 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,80/m² kuus, sh remondifond €0,72/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 562. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 01.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu