Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Tööstuse tn 2a
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Tööstuse tänav 2a, Tallinn

Tööstuse tn 2a (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2005. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 4 korterit (EHR 101043284). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 647 €/m² (hinnanguvahemik 3 301–3 993 €/m², ±10%).

Tööstuse tänav 2a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 4 korterit EHR 101043284 ↗ Kataster 78408:801:5440 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tööstuse tn 2a on 2005. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 4 korterit, eeldatav energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 647/m², 15,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Tööstuse tn 2a on 2005. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 4 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass C (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 647 €/m², mis on umbes 15,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 51,7 m²) on ligikaudu €188 808.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass C, maapealne parkimine ja 2005. aasta ehitusaeg.

€950–€1 160/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (36 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 36 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~142 €, talvel ~256 € · 91% möbleeritud
6,2–7,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 4 51 – 52.6 m² €3 652 €171 202–€207 145
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 51.8 m²
− 51,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€188 808
ca €3 652 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €198 248
Eeldatav üüritulu €950–€1 160/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 835/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,0

Kalamaja peatus 158 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase8,0

Gustav Adolfi Gümnaasium 186 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 273 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

68% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 625 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

Selle ala kohta PPA avaandmed puuduvad.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,5

2005. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2005) põhjal on eeldatav klass C. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 625 m; toidukauplused 442 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1088 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tööstuse tn 2a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Andmed puuduvad

PPA avaandmetes pole selle ala kohta sündmusi. See ei tähenda tingimata, et sündmusi ei toimu: väikese asustusega aladel on andmed hõredad.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 52 229 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 19 ruutu ~600 m raadiuses): 68% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 295 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · kõik hooned · €4 280 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tööstuse tn 2a AVM tase: €3 647/m² €2 953 2024 Q3 324 tehingut €2 987 2024 Q4 312 tehingut €2 839 2025 Q1 259 tehingut €3 149 2025 Q2 312 tehingut €3 183 2025 Q3 390 tehingut €3 319 2025 Q4 278 tehingut €3 078 2026 Q1 298 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 142 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 122 €3 270 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 647/m²
Hinnavahemik
€3 301–3 993
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 51,7 m²)
€198 248
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 835/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.444755, 24.737406 · katastritunnus 78408:801:5440.

🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
158 m · 2 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
186 m · 2 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
273 m · 4 min
🚏 Balti Jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
426 m · 6 min
🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
436 m · 6 min
🚏 Telliskivi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
441 m · 6 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
442 m · 6 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
481 m · 6 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
534 m · 7 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
539 m · 7 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
625 m · 8 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
640 m · 9 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
732 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
776 m · 10 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
855 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 158 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2005
Kortereid kokku4
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)C ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus315 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101043284 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101043284) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:5440 · pindala 315 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:5440) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tööstuse tn 2a korteriühistu (registrikood 80147378). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€5,77/m² kuustüüpiline korter €219 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,60/m² kuusilma kommunaalideta · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€20 998€101/m² · piirkonna kõrgeim veerand
Laenud€28 008€135/m² · Euribor · kuni 2032
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€3 986€4 186
sh remondifondi maksed€0€31
Remondikulud€250€281
Remondifondi jääk€20 998€15 726
Laenujääk€28 008€31 311
Raha€13 562€9 322
Reservkapital€153€153
Aasta tulem€0−€8
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Raamatupidamistasud€6460,26
Heakorratasud€1 3710,55
Remondifondi kasutus€00,00
Kindlustus€2500,10
Remondifond laenuintressideks€1 7190,69

4 korterit · liikmeid 6 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (207 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00659040) · Postiindeks: 10414

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tööstuse tn korterelamud

68 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 412/m² (n=68) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tööstuse tn 1 1946 €3 577 ~€176 286 F Vaata →
Tööstuse tn 2 1899 €3 611 ~€115 839 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 2a See hoone 2005 €3 647 ~€188 808 C ~ Aktiivne
Tööstuse tn 3 1922 €3 591 ~€221 281 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 3a 1922 €3 577 ~€151 592 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 4/1 1933 €3 719 ~€141 675 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/1 2004 €3 809 ~€328 277 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/2 1946 €3 488 ~€220 825 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101043284 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:5440 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 36 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,2–7,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=36 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2005. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tööstuse tn 2a, Tallinn?

Tööstuse tn 2a on 2005. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 4 korterit. EHR kood on 101043284 ja katastritunnus 78408:801:5440. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass C.

Mis on Tööstuse tn 2a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 647 €/m². Hinnangu vahemik on 3 301–3 993 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €188 808.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tööstuse tn 2a?

3 647 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €145 880 ja 50 m² korteri väärtus umbes €182 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €171 202–€207 145.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 835/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €198 248, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €950–€1 160 kuus ja brutotootluse hinnang 6,2–7,2%.

Kas Tööstuse tn 2a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 158 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tööstuse tn 2a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 68% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tööstuse tn 2a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €5,77/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €219 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,60/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €20 998. Ühistu laenujääk oli €28 008. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu