Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Tööstuse tn 13
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Tööstuse tänav 13, Tallinn

Tööstuse tn 13 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2003. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 120229568). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 3 482 €/m² (hinnanguvahemik 3 151–3 813 €/m², ±10%).

Tööstuse tänav 13, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 6 korterit EHR 120229568 ↗ Kataster 78408:801:1770 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tööstuse tn 13 on 2003. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 482/m², 9,9% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Tööstuse tn 13 on 2003. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 482 €/m², mis on umbes 9,9% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 95,4 m²) on ligikaudu €259 679.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2003. aasta ehitusaeg.

€1 330–€1 620/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (20 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 20 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~132 €, talvel ~238 € · 100% möbleeritud
6,3–7,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 1 69.5 m² €2 708 €170 326–€206 086
3-toaline 4 76.5 – 116.6 m² €2 722 €236 487–€286 137
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 69.5 m² 3-toaline · 96 m²
− 95,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€259 679
ca €2 722 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €272 663
Eeldatav üüritulu €1 330–€1 620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 858/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Kalamaja peatus 276 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,7

Gustav Adolfi Gümnaasium 269 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 422 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

78% tundidest hea, 2% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 721 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=134): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +7,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,6

2003. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 17.01.2025); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 721 m; toidukauplused 452 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1088 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tööstuse tn 13

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 650 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 2% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 295 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · kõik hooned · €4 280 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tööstuse tn 13 AVM tase: €3 482/m² €2 953 2024 Q3 324 tehingut €2 987 2024 Q4 312 tehingut €2 839 2025 Q1 259 tehingut €3 149 2025 Q2 312 tehingut €3 183 2025 Q3 390 tehingut €3 319 2025 Q4 278 tehingut €3 078 2026 Q1 298 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 142 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 122 €3 270 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 482/m²
Hinnavahemik
€3 151–3 813
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 95,4 m²)
€272 663
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 858/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.445018, 24.733781 · katastritunnus 78408:801:1770.

🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
269 m · 4 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
276 m · 4 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
331 m · 4 min
🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
356 m · 5 min
🚏 Telliskivi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
385 m · 5 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
422 m · 6 min
🚏 Salme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
434 m · 6 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
452 m · 6 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
647 m · 9 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
666 m · 9 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
700 m · 9 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
721 m · 10 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
760 m · 10 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
792 m · 11 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
834 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 276 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2003
Kortereid kokku6
Korruseid3
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 333 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120229568 · kanne muudetud 17.01.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 120229568) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:1770 · pindala 1 333 m².

Sihtotstarve: 60% Arimaa, 40% elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:1770) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01098198) · Postiindeks: 10413

KÜ registrikood täpsustamisel

Tööstuse tn korterelamud

68 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 412/m² (n=68) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tööstuse tn 1 1946 €3 577 ~€176 286 F Vaata →
Tööstuse tn 2 1899 €3 611 ~€115 839 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 2a 2005 €3 647 ~€188 808 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 3 1922 €3 591 ~€221 281 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 3a 1922 €3 577 ~€151 592 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 4/1 1933 €3 719 ~€141 675 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/1 2004 €3 809 ~€328 277 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/2 1946 €3 488 ~€220 825 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 13 See hoone 2003 €3 482 ~€259 679 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120229568 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 17.01.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:1770 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 20 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,3–7,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2003. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tööstuse tn 13, Tallinn?

Tööstuse tn 13 on 2003. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 120229568 ja katastritunnus 78408:801:1770. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Tööstuse tn 13 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 482 €/m². Hinnangu vahemik on 3 151–3 813 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €259 679.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tööstuse tn 13?

3 482 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €174 100 ja 75 m² korteri väärtus umbes €261 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €170 326–€206 086; 3-toaline: €236 487–€286 137.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 858/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €272 663, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 330–€1 620 kuus ja brutotootluse hinnang 6,3–7,3%.

Kas Tööstuse tn 13 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 276 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tööstuse tn 13 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 2% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu