Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Tööstuse tn 75
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Tööstuse tänav 75, Tallinn

Tööstuse tn 75 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 80 korterit (EHR 101019972). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 525 €/m² (hinnanguvahemik 2 285–2 765 €/m², ±10%).

Tööstuse tänav 75, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 80 korterit EHR 101019972 ↗ Kataster 78408:807:0711 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tööstuse tn 75 on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 80 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 525/m², 20,3% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Tööstuse tn 75 on 1987. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 80 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 525 €/m², mis on umbes 20,3% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 38,1 m²) on ligikaudu €107 785.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1987. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (20 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 20 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~87 €, talvel ~161 € · 100% möbleeritud
5,8–6,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 28.5 – 29.2 m² €2 987 €78 394–€94 852
2-toaline 40 36.2 – 41.2 m² €2 829 €98 057–€118 644
3-toaline 30 49.9 – 51.1 m² €2 525 €114 942–€139 073
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29 m² 2-toaline · 38.3 m² 3-toaline · 50.3 m²
− 38,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€107 785
ca €2 829 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €113 174
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 970/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Erika peatus 123 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Avatud Kool 268 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1279 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

78% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 871 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=143): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +120,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1987. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 28.10.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Kalamaja kalmistupark 871 m; toidukauplused 178 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 173 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tööstuse tn 75

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 143 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +120%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 203 tunninäidust (07.12.2025–10.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 12% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 355 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Tööstuse tn 75 AVM tase: €2 525/m² €2 312 2024 Q3 56 tehingut €2 311 2024 Q4 44 tehingut €2 486 2025 Q1 46 tehingut €2 558 2025 Q2 36 tehingut €2 354 2025 Q3 56 tehingut €2 650 2025 Q4 49 tehingut €2 486 2026 Q1 47 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 521 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 525/m²
Hinnavahemik
€2 285–2 765
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 38,1 m²)
€113 174
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 970/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.453115, 24.715742 · katastritunnus 78408:807:0711.

🚏 Erika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
123 m · 2 min
🚏 Karjamaa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
174 m · 2 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
178 m · 2 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
268 m · 4 min
🚏 Väike-Erika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
349 m · 5 min
🚏 Miinisadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
417 m · 6 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
467 m · 6 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
871 m · 12 min
🎓 Ristiku Põhikool
Põhikool · Põhikool
1242 m · 17 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1279 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 123 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1987
Kortereid kokku80
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 641 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019972 · kanne muudetud 24.09.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101019972) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:807:0711 · pindala 2 641 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:807:0711) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tööstuse tn 75 korteriühistu (registrikood 80151813). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,19/m² kuustüüpiline korter €131 kuus · k.a kommunaalid · Karjamaa asum mediaan €2,99/m² kuus
Ühistu maksed€1,35/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,76/m² · Karjamaa asum mediaan €1,29/m² kuus
Remondifond€1 744€0,52/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€54 140€202 491
sh remondifondi maksed€30 388€186 402
Remondikulud€28 989€180 403
Remondifondi jääk€1 744€0
Raha€50 734€42 221
Reservkapital€7 399€7 399
Aasta tulem€4 182€7 346
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€16 6820,42
Haldustasud€5 9980,15
Elektrienergia transporteerimine€00,00
Remonditasud€30 3880,76
Kindlustus€1 0720,03

80 korterit · liikmeid 80 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 333 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Karjamaa asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639873) · Postiindeks: 10416

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tööstuse tn korterelamud

68 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 412/m² (n=68) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tööstuse tn 1 1946 €3 577 ~€176 286 F Vaata →
Tööstuse tn 2 1899 €3 611 ~€115 839 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 2a 2005 €3 647 ~€188 808 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 3 1922 €3 591 ~€221 281 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 3a 1922 €3 577 ~€151 592 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 4/1 1933 €3 719 ~€141 675 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/1 2004 €3 809 ~€328 277 C ~ Vaata →
Tööstuse tn 5/2 1946 €3 488 ~€220 825 E ~ Vaata →
Tööstuse tn 75 See hoone 1987 €2 525 ~€107 785 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019972 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:807:0711 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 20 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,8–6,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1987. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tööstuse tn 75, Tallinn?

Tööstuse tn 75 on 1987. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 80 korterit. EHR kood on 101019972 ja katastritunnus 78408:807:0711. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Tööstuse tn 75 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 525 €/m². Hinnangu vahemik on 2 285–2 765 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €107 785.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tööstuse tn 75?

2 525 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €101 000 ja 50 m² korteri väärtus umbes €126 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €78 394–€94 852; 2-toaline: €98 057–€118 644; 3-toaline: €114 942–€139 073.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 970/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €113 174, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 5,8–6,8%.

Kas Tööstuse tn 75 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 123 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tööstuse tn 75 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 143 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tööstuse tn 75?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,19/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €131 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,35/m² kuus, sh remondifond €0,76/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €1 744. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Karjamaa asum 30 ühistu mediaan oli €2,99/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu