Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Sõle tn 27c
Registriandmed seisuga 2. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Sõle tänav 27c, Tallinn

Sõle tn 27c (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2005. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 120750428). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 02.10.2026 2 758 €/m² (hinnanguvahemik 2 496–3 020 €/m², ±10%).

Sõle tänav 27c, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 24 korterit EHR 120750428 ↗ Kataster 78408:803:7030 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Sõle tn 27c on 2005. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 24 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 758/m², 13,0% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Sõle tn 27c on 2005. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (14 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 758 €/m², mis on umbes 13,0% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,8 m²) on ligikaudu €140 642.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2005. aasta ehitusaeg.

€520–€640/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~87 €, talvel ~118 € · 100% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 45.4 m² €2 882 €118 413–€143 273
2-toaline 14 45.3 – 61.3 m² €2 882 €133 019–€160 945
3-toaline 9 48.6 – 65 m² €2 762 €146 227–€176 927
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 45.4 m² 2-toaline · 51 m² 3-toaline · 58.5 m²
− 48,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€140 642
ca €2 882 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €147 674
Eeldatav üüritulu €520–€640/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 026/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Kolde puiestee peatus 232 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium 214 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1159 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,0

57% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 1018 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=155): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +379,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,6

2005. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 05.08.2015, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,6

Stroomi rannapark 1018 m; toidukauplused 766 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1088 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Sõle tn 27c

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 155 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +379%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 189 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 57% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 295 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelgulinna asum · kõik hooned · €2 967 (2026 Q1) +8.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sõle tn 27c AVM tase: €2 758/m² €2 953 2024 Q3 324 tehingut €2 987 2024 Q4 312 tehingut €2 839 2025 Q1 259 tehingut €3 149 2025 Q2 312 tehingut €3 183 2025 Q3 390 tehingut €3 319 2025 Q4 278 tehingut €3 078 2026 Q1 298 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 142 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 122 €3 270 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 758/m²
Hinnavahemik
€2 496–3 020
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,8 m²)
€147 674
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 026/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438181, 24.706934 · katastritunnus 78408:803:7030.

🎓 Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
214 m · 3 min
🚏 Kolde puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
232 m · 3 min
🚏 Ädala peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
355 m · 5 min
🚏 Maisi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
478 m · 6 min
🚏 Helme peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
505 m · 7 min
🎓 Hilariuse Kool
Põhikool · Põhikool
514 m · 7 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
535 m · 7 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
766 m · 10 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1018 m · 14 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1159 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 232 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2005
Kortereid kokku24
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 727 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120750428 · kanne muudetud 31.05.2024.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

EHR portaal (kood: 120750428) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:7030 · pindala 1 727 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:7030) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Sõle tn 27c korteriühistu (registrikood 80494708). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,59/m² kuustüüpiline korter €135 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€1,28/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,42/m² · Pelgulinna asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€11 409€8,87/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€19 733€24 561
sh remondifondi maksed€6 458€11 786
Remondikulud€7 111€12 217
Remondifondi jääk€11 409€11 839
Raha€14 372€14 733
Reservkapital€2 091€2 091
Aasta tulem−€11−€37
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€12 6170,82
Remonditasud€6 4580,42
Kindlustus€6580,04

24 korterit · liikmeid 24 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 286 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02859137) · Postiindeks: 10614

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Sõle tn korterelamud

68 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 652/m² (n=68) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Sõle tn 3 1964 €2 939 ~€126 484 D Vaata →
Sõle tn 4 1885 €2 945 ~€117 251 E Vaata →
Sõle tn 5 1969 €2 607 ~€119 083 C Vaata →
Sõle tn 6 1885 €2 794 ~€99 753 E ~ Vaata →
Sõle tn 7 1964 €2 600 ~€114 772 E ~ Vaata →
Sõle tn 8 1940 €2 917 ~€111 845 E ~ Vaata →
Sõle tn 9 1964 €2 664 ~€124 460 F Vaata →
Sõle tn 10 1940 €2 917 ~€110 155 E ~ Vaata →
Sõle tn 27c See hoone 2005 €2 758 ~€140 642 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120750428 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:7030 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2005. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Sõle tn 27c, Tallinn?

Sõle tn 27c on 2005. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 120750428 ja katastritunnus 78408:803:7030. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Sõle tn 27c korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 758 €/m². Hinnangu vahemik on 2 496–3 020 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €140 642.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Sõle tn 27c?

2 758 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €110 320 ja 50 m² korteri väärtus umbes €137 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €118 413–€143 273; 2-toaline: €133 019–€160 945; 3-toaline: €146 227–€176 927.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 026/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €147 674, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €520–€640 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Sõle tn 27c sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 232 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Sõle tn 27c ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 155 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Sõle tn 27c?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,59/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €135 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,28/m² kuus, sh remondifond €0,42/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €11 409. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelgulinna asum 217 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 02.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu