Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Paldiski mnt 201
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Paldiski mnt 201, Tallinn

Paldiski mnt 201 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2015. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 34 korterit (EHR 120732383). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 287 €/m² (hinnanguvahemik 2 975–3 599 €/m², ±10%).

Paldiski mnt 201, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 34 korterit EHR 120732383 ↗ Kataster 78401:101:0359 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Paldiski mnt 201 on 2015. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 34 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 287/m², 22,2% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Paldiski mnt 201 on 2015. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 34 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (16 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 287 €/m², mis on umbes 22,2% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 67,9 m²) on ligikaudu €218 570.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2015. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~130 €, talvel ~180 € · 100% möbleeritud
3,4–4,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 32.7 m² €3 682 €108 963–€131 840
2-toaline 12 45.3 – 46.7 m² €3 435 €142 999–€173 021
3-toaline 16 64.7 – 71.5 m² €3 219 €198 097–€239 687
4-toaline 4 79 – 100.2 m² €3 245 €263 424–€318 729
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.7 m² 2-toaline · 46 m² 3-toaline · 68 m² 4-toaline · 89.7 m²
− 67,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€218 570
ca €3 219 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €229 499
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 380/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Sõudebaasi peatus 63 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tallinna Õismäe Gümnaasium 575 m; riigieksamite tase 55.1/100; lasteaed 325 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

75% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 581 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=30): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +162,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,3

2015. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 28.10.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,1

Õismäe tiigi puhkeala 581 m; toidukauplused 1503 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Paldiski mnt 201

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +163%.

Sagedasemad liigid: vandalism, vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 635 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 58 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Paldiski mnt 201 AVM tase: €3 287/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2024 Q4 liiga vähe tehinguid7 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid1 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 042 2025 Q1 8 tehingut €3 023 2025 Q2 10 tehingut €3 062 2025 Q3 13 tehingut €3 095 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 287/m²
Hinnavahemik
€2 975–3 599
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 67,9 m²)
€229 499
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 380/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.415553, 24.636141 · katastritunnus 78401:101:0359.

🚏 Sõudebaasi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
63 m · 1 min
🚏 Meelespea peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
203 m · 3 min
🚏 Väike-Õismäe parkla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
295 m · 4 min
🚏 Rukkilille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
306 m · 4 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
325 m · 4 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
575 m · 8 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
581 m · 8 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
616 m · 8 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
692 m · 9 min
🎓 Tallinna Haabersti Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 52/100
703 m · 9 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1503 m · 20 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 63 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2015
Kortereid kokku34
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 384 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120732383 · kanne muudetud 30.05.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120732383) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:0359 · pindala 4 384 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:0359) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Paldiski mnt 201 korteriühistu (registrikood 80529461). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,48/m² kuustüüpiline korter €139 kuus · k.a kommunaalid · Väike-Õismäe asum mediaan €2,66/m² kuus
Ühistu maksed€1,24/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,49/m² · Väike-Õismäe asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€23 238€11/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€30 685€28 056
sh remondifondi maksed€12 202€8 724
Remondikulud€12 795€9 321
Remondifondi jääk€23 238€22 856
Raha€26 635€28 160
Reservkapital€5 311€5 311
Aasta tulem€376€192
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Heakorratasud€8 1050,33
Haldustasud€6 6150,27
Hooldustasud€3 1700,13
Remonditasud€12 2020,49
Kindlustustasud€5930,02

34 korterit · liikmeid 33 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 063 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Väike-Õismäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03431723) · Postiindeks: 13517

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Paldiski mnt korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 287/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Paldiski mnt 14 2012 €4 855 ~€243 600 B ~ Vaata →
Paldiski mnt 42 1940 €3 023 ~€127 002 D Vaata →
Paldiski mnt 59 1940 €3 685 ~€190 515 E Vaata →
Paldiski mnt 75 2017 €2 884 ~€58 664 F Vaata →
Paldiski mnt 108b 2024 €3 570 ~€178 857 B Vaata →
Paldiski mnt 155 1977 €2 495 ~€126 336 D Vaata →
Paldiski mnt 181 1976 €2 531 ~€133 131 E Vaata →
Paldiski mnt 201 See hoone 2015 €3 287 ~€218 570 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120732383 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:0359 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,4–4,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2015. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Paldiski mnt 201, Tallinn?

Paldiski mnt 201 on 2015. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 34 korterit. EHR kood on 120732383 ja katastritunnus 78401:101:0359. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Paldiski mnt 201 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 287 €/m². Hinnangu vahemik on 2 975–3 599 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €218 570.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Paldiski mnt 201?

3 287 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €164 350 ja 75 m² korteri väärtus umbes €246 525. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €108 963–€131 840; 2-toaline: €142 999–€173 021; 3-toaline: €198 097–€239 687; 4-toaline: €263 424–€318 729.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 380/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €229 499, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 3,4–4,4%.

Kas Paldiski mnt 201 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 63 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Paldiski mnt 201 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Paldiski mnt 201?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,48/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €139 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,24/m² kuus, sh remondifond €0,49/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €23 238. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Väike-Õismäe asum 150 ühistu mediaan oli €2,66/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu