Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Paldiski mnt 14
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Paldiski mnt 14, Tallinn

Paldiski mnt 14 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2012. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 66 korterit (EHR 120606521). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 855 €/m² (hinnanguvahemik 4 394–5 316 €/m², ±10%).

Paldiski mnt 14, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 66 korterit EHR 120606521 ↗ Kataster 78408:802:0025 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Paldiski mnt 14 on 2012. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 66 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 855/m², 53,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Paldiski mnt 14 on 2012. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 66 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (28 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 855 €/m², mis on umbes 53,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 48 m²) on ligikaudu €243 600.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2012. aasta ehitusaeg.

€680–€830/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 28.8 m² €5 742 €149 659–€181 080
2-toaline 28 40.4 – 51.6 m² €5 075 €213 109–€257 851
3-toaline 27 60.1 – 98.5 m² €4 183 €281 271–€340 323
4-toaline 3 98.6 – 99.1 m² €4 240 €379 499–€459 173
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 28.8 m² 2-toaline · 46.4 m² 3-toaline · 74.3 m² 4-toaline · 98.9 m²
− 48 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€243 600
ca €5 075 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €255 780
Eeldatav üüritulu €680–€830/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 329/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Kelmiküla peatus 118 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Euroopa Kool 157 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 926 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,5

45% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 247 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=227): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +26,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2012. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2012) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,6

Falgi park 247 m; toidukauplused 533 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Paldiski mnt 14

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 227 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 067 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 45% kahes parimas klassis, 35% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Paldiski mnt 14 AVM tase: €4 855/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 855/m²
Hinnavahemik
€4 394–5 316
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48 m²)
€255 780
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 329/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435225, 24.728865 · katastritunnus 78408:802:0025.

🚏 Kelmiküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
118 m · 2 min
🚏 Hotell Tallinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
152 m · 2 min
🎓 Tallinna Euroopa Kool
Põhikool · Põhikool
157 m · 2 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
178 m · 2 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
221 m · 3 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
247 m · 3 min
🚏 Toompark peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
309 m · 4 min
🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
490 m · 7 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
533 m · 7 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
551 m · 7 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
651 m · 9 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
730 m · 10 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
926 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 118 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2012
Kortereid kokku66
Korruseid7
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 436 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120606521 · kanne muudetud 11.03.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120606521) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:802:0025 · pindala 2 436 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78408:802:0025) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Paldiski mnt 14 korteriühistu (registrikood 80402899). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Ühistu maksed€1,41/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,54/m² · Kelmiküla asum mediaan €1,24/m² kuus
Remondifond€5 452€1,42/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€64 805€65 985
sh remondifondi maksed€24 969€27 300
Remondikulud€24 969€27 300
Remondifondi jääk€5 452€36
Raha€18 197€14 281
Reservkapital€13 314€13 314
Aasta tulem€410€497
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€8 5860,19
Juhatuse liikmete tasud€3 4640,08
Heakord€16 5890,36
Tehnohooldus€9 6590,21
Omanikukohustused€1 5380,03
Reservfonditasud€24 9690,54

66 korterit · liikmeid 44 eraisikut + 18 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 832 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kelmiküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02067070) · Postiindeks: 10149

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Paldiski mnt korterelamud

11 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 287/m² (n=11) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Paldiski mnt 14 See hoone 2012 €4 855 ~€243 600 B ~ Aktiivne
Paldiski mnt 42 1940 €3 023 ~€127 002 D Vaata →
Paldiski mnt 59 1940 €3 685 ~€190 515 E Vaata →
Paldiski mnt 75 2017 €2 884 ~€58 664 F Vaata →
Paldiski mnt 108b 2024 €3 570 ~€178 857 B Vaata →
Paldiski mnt 155 1977 €2 495 ~€126 336 D Vaata →
Paldiski mnt 181 1976 €2 531 ~€133 131 E Vaata →
Paldiski mnt 201 2015 €3 287 ~€218 570 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120606521 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 11.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:802:0025 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2012. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Paldiski mnt 14, Tallinn?

Paldiski mnt 14 on 2012. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 66 korterit. EHR kood on 120606521 ja katastritunnus 78408:802:0025. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Paldiski mnt 14 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 855 €/m². Hinnangu vahemik on 4 394–5 316 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €243 600.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Paldiski mnt 14?

4 855 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €242 750 ja 75 m² korteri väärtus umbes €364 125. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €149 659–€181 080; 2-toaline: €213 109–€257 851; 3-toaline: €281 271–€340 323; 4-toaline: €379 499–€459 173.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 329/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €255 780, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €680–€830 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Paldiski mnt 14 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 118 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Paldiski mnt 14 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 227 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 45% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Paldiski mnt 14?

Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,41/m² kuus, sh remondifond €0,54/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 452. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu