Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Endla tn 12
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Endla tänav 12, Tallinn

Endla tn 12 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1953. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 51 korterit (EHR 101021832). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 090 €/m² (hinnanguvahemik 2 796–3 384 €/m², ±10%).

Endla tänav 12, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 51 korterit EHR 101021832 ↗ Kataster 78401:108:2350 ↗ Munitsipaalomand · 10358601

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Endla tn 12 on 1953. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 51 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 090/m², 21,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Endla tn 12 on 1953. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 51 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (21 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 090 €/m², mis on umbes 21,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,6 m²) on ligikaudu €156 784.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1953. aasta ehitusaeg.

€540–€650/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~97 €, talvel ~159 € · 93% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 18 31.7 – 42.5 m² €3 368 €116 130–€140 511
2-toaline 21 34.4 – 63.6 m² €3 226 €141 889–€171 678
3-toaline 10 66.4 – 75.7 m² €3 244 €208 150–€251 850
4-toaline 2 87.8 m² €3 218 €255 699–€309 382
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 38.1 m² 2-toaline · 48.6 m² 3-toaline · 70.9 m² 4-toaline · 87.8 m²
− 48,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€156 784
ca €3 226 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €164 623
Eeldatav üüritulu €540–€650/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 387/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Koidu peatus 72 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium 194 m; riigieksamite tase 63.8/100; lasteaed 287 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Hirvepark 565 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=167): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +127,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1953. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 11.12.2021); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Hirvepark 565 m; toidukauplused 747 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Endla tn 12

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +127%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 128 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Uue Maailma asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 970 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Endla tn 12 AVM tase: €3 090/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 090/m²
Hinnavahemik
€2 796–3 384
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,6 m²)
€164 623
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 387/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.429244, 24.732544 · katastritunnus 78401:108:2350.

🚏 Koidu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
72 m · 1 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
194 m · 3 min
🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
216 m · 3 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
236 m · 3 min
🚏 Tõnismägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
242 m · 3 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
287 m · 4 min
🚏 Endla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
426 m · 6 min
🚏 A. Adamsoni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
434 m · 6 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
565 m · 8 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
585 m · 8 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
688 m · 9 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
693 m · 9 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
747 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1040 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 72 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1953
Kortereid kokku51
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormMunitsipaalomand · 10358601
Krundi suurus1 628 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021832 · kanne muudetud 17.06.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101021832) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:108:2350 · pindala 1 628 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78401:108:2350) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00641282) · Postiindeks: 10122

KÜ registrikood täpsustamisel

Endla tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 120/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Endla tn 4 1966 €3 668 ~€183 400 E ~ Vaata →
Endla tn 6 1957 €3 392 ~€270 197 D Vaata →
Endla tn 10 1935 €3 205 ~€163 480 E ~ Vaata →
Endla tn 12 See hoone 1953 €3 090 ~€156 784 D Aktiivne
Endla tn 17 1940 €3 732 ~€181 183 E Vaata →
Endla tn 19 1940 €3 238 ~€104 862 E ~ Vaata →
Endla tn 19b 2004 €3 552 ~€193 634 D Vaata →
Endla tn 24 1949 €3 203 ~€188 134 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021832 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 17.06.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:108:2350 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1953. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Endla tn 12, Tallinn?

Endla tn 12 on 1953. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 51 korterit. EHR kood on 101021832 ja katastritunnus 78401:108:2350. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Endla tn 12 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 090 €/m². Hinnangu vahemik on 2 796–3 384 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €156 784.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Endla tn 12?

3 090 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €154 500 ja 75 m² korteri väärtus umbes €231 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €116 130–€140 511; 2-toaline: €141 889–€171 678; 3-toaline: €208 150–€251 850; 4-toaline: €255 699–€309 382.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 387/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €164 623, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €540–€650 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Endla tn 12 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 72 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Endla tn 12 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu