Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Endla tn 73
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kristiine · Tallinn

Endla tänav 73, Tallinn

Endla tn 73 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1986. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 121408933). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 892 €/m² (hinnanguvahemik 2 620–3 164 €/m², ±9%).

Endla tänav 73, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 8 korterit EHR 121408933 ↗ Kataster 78401:101:6802 ↗ Eraomand · 187301 Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Endla tn 73 on 1986. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 8 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 892/m², 7,0% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Endla tn 73 on 1986. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (8 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 892 €/m², mis on umbes 7,0% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,5 m²) on ligikaudu €178 029.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1986. aasta ehitusaeg.

€670–€820/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~130 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
4,5–5,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 8 64 – 67 m² €2 718 €161 294–€194 764
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 65.5 m²
− 65,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€178 029
ca €2 718 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €186 930
Eeldatav üüritulu €670–€820/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 854/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Hipodroom peatus 123 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Mäepealse Erakool 272 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1234 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 784 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=167): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +127,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,0

1986. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 13.12.2023); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Cederhelmi park 784 m; toidukauplused 851 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 149 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Endla tn 73

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +127%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 128 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 307 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Lilleküla asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 662 (2026 Q1) +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Endla tn 73 AVM tase: €2 892/m² €2 567 2024 Q3 37 tehingut €2 486 2024 Q4 42 tehingut €2 534 2025 Q1 38 tehingut €2 660 2025 Q2 41 tehingut €2 629 2025 Q3 46 tehingut €2 529 2025 Q4 37 tehingut €2 575 2026 Q1 46 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 812 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 892/m²
Hinnavahemik
€2 620–3 164
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,5 m²)
€186 930
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 854/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428244, 24.706940 · katastritunnus 78401:101:6802.

🚏 Hipodroom peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
123 m · 2 min
🚏 Hipodroom (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
187 m · 2 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
272 m · 4 min
🚏 Mooni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
387 m · 5 min
🚏 Lille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
460 m · 6 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
784 m · 10 min
🎓 Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.6/100
815 m · 11 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
842 m · 11 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
851 m · 11 min
🛒 Marienthali Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
873 m · 12 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1234 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 123 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1986
Kortereid kokku8
Korruseid9
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · 187301
Krundi suurus7 497 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte4
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121408933 · kanne muudetud 13.10.2024.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 4.

EHR portaal (kood: 121408933) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:6802 · pindala 7 497 m².

Sihtotstarve: 65% Elamumaa, 35% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:6802) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04150036) · Postiindeks: 10616

KÜ registrikood täpsustamisel

Endla tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 120/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Endla tn 4 1966 €3 668 ~€183 400 E ~ Vaata →
Endla tn 6 1957 €3 392 ~€270 197 D Vaata →
Endla tn 10 1935 €3 205 ~€163 480 E ~ Vaata →
Endla tn 12 1953 €3 090 ~€156 784 D Vaata →
Endla tn 17 1940 €3 732 ~€181 183 E Vaata →
Endla tn 19 1940 €3 238 ~€104 862 E ~ Vaata →
Endla tn 19b 2004 €3 552 ~€193 634 D Vaata →
Endla tn 24 1949 €3 203 ~€188 134 E Vaata →
Endla tn 73 See hoone 1986 €2 892 ~€178 029 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121408933 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 13.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:6802 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,5–5,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1986. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Endla tn 73, Tallinn?

Endla tn 73 on 1986. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 121408933 ja katastritunnus 78401:101:6802. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Endla tn 73 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 892 €/m². Hinnangu vahemik on 2 620–3 164 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €178 029.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Endla tn 73?

2 892 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €115 680 ja 50 m² korteri väärtus umbes €144 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €161 294–€194 764.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 854/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €186 930, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €670–€820 kuus ja brutotootluse hinnang 4,5–5,5%.

Kas Endla tn 73 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 123 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Endla tn 73 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu