Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Endla tn 80
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Endla tänav 80, Tallinn

Endla tn 80 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1933. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 101021348). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 120 €/m² (hinnanguvahemik 2 827–3 413 €/m², ±9%).

Endla tänav 80, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 101021348 ↗ Kataster 78407:701:1782 ↗ Eraomand · 11944301

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Endla tn 80 on 1933. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 120/m², 0,3% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Endla tn 80 on 1933. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (4 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 120 €/m², mis on umbes 0,3% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (1-toaline, 22,8 m²) on ligikaudu €82 080.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1933. aasta ehitusaeg.

€410–€500/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~45 €, talvel ~79 € · 100% möbleeritud
6,2–7,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 10.4 – 22.8 m² €3 600 €63 275–€76 405
2-toaline 2 36.6 – 44.2 m² €3 225 €118 043–€142 537
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 19.4 m² 2-toaline · 40.4 m²
− 22,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€82 080
ca €3 600 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €86 184
Eeldatav üüritulu €410–€500/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 780/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Mooni peatus 115 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Mäepealse Erakool 509 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1093 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 740 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=167): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +127,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1933. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1933) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Cederhelmi park 740 m; toidukauplused 588 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 23 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Endla tn 80

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +127%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 128 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 58 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud
Endla tn 80 AVM tase: €3 120/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q4 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 077 2024 Q4 15 tehingut €3 557 2025 Q2 9 tehingut €3 018 2025 Q3 9 tehingut €3 824 2026 Q1 8 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 120/m²
Hinnavahemik
€2 827–3 413
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 22,8 m²)
€86 184
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 780/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428027, 24.712239 · katastritunnus 78407:701:1782.

🚏 Mooni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
115 m · 2 min
🚏 Hipodroom peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
157 m · 2 min
🚏 Hipodroom (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
311 m · 4 min
🚏 Lille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
348 m · 5 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
509 m · 7 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
588 m · 8 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
737 m · 10 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
740 m · 10 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
772 m · 10 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1093 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 115 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1933
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · 11944301
Krundi suurus816 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021348 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101021348) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:1782 · pindala 816 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:1782) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655638) · Postiindeks: 10614

KÜ registrikood täpsustamisel

Endla tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 120/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Endla tn 4 1966 €3 668 ~€183 400 E ~ Vaata →
Endla tn 6 1957 €3 392 ~€270 197 D Vaata →
Endla tn 10 1935 €3 205 ~€163 480 E ~ Vaata →
Endla tn 12 1953 €3 090 ~€156 784 D Vaata →
Endla tn 17 1940 €3 732 ~€181 183 E Vaata →
Endla tn 19 1940 €3 238 ~€104 862 E ~ Vaata →
Endla tn 19b 2004 €3 552 ~€193 634 D Vaata →
Endla tn 24 1949 €3 203 ~€188 134 E Vaata →
Endla tn 80 See hoone 1933 €3 120 ~€82 080 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021348 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:1782 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,2–7,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1933. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Endla tn 80, Tallinn?

Endla tn 80 on 1933. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 101021348 ja katastritunnus 78407:701:1782. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Endla tn 80 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 120 €/m². Hinnangu vahemik on 2 827–3 413 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €82 080.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Endla tn 80?

3 120 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €93 600 ja 40 m² korteri väärtus umbes €124 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €63 275–€76 405; 2-toaline: €118 043–€142 537.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 780/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €86 184, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €410–€500 kuus ja brutotootluse hinnang 6,2–7,2%.

Kas Endla tn 80 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 115 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Endla tn 80 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu