Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Endla tn 55
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Endla tänav 55, Tallinn

Endla tn 55 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101020909). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 724 €/m² (hinnanguvahemik 2 468–2 980 €/m², ±9%).

Endla tänav 55, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101020909 ↗ Kataster 78407:701:9161 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Endla tn 55 on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 724/m², 12,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Endla tn 55 on 1971. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 724 €/m², mis on umbes 12,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,7 m²) on ligikaudu €133 504.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1971. aasta ehitusaeg.

€590–€720/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (18 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 18 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~52 €, talvel ~131 € · 100% möbleeritud
5,4–6,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 29.9 m² €3 812 €103 265–€124 693
2-toaline 40 43.5 – 47.4 m² €3 055 €123 445–€149 061
3-toaline 10 60.4 – 60.9 m² €2 528 €139 025–€167 874
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.9 m² 2-toaline · 44.6 m² 3-toaline · 60.7 m²
− 43,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€133 504
ca €3 055 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €140 179
Eeldatav üüritulu €590–€720/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 208/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Mooni peatus 76 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Mäepealse Erakool 659 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 963 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond3,5

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Cederhelmi park 694 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=167): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +127,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1971. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 25.01.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Cederhelmi park 694 m; toidukauplused 397 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 149 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Endla tn 55

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +127%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 128 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 307 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Lilleküla asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 662 (2026 Q1) +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Endla tn 55 AVM tase: €2 724/m² €2 567 2024 Q3 37 tehingut €2 486 2024 Q4 42 tehingut €2 534 2025 Q1 38 tehingut €2 660 2025 Q2 41 tehingut €2 629 2025 Q3 46 tehingut €2 529 2025 Q4 37 tehingut €2 575 2026 Q1 46 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 812 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 724/m²
Hinnavahemik
€2 468–2 980
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,7 m²)
€140 179
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 208/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.427410, 24.714939 · katastritunnus 78407:701:9161.

🚏 Mooni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
76 m · 1 min
🚏 Koskla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
316 m · 4 min
🚏 Hipodroom peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
343 m · 5 min
🚏 Taksopark peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
397 m · 5 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
397 m · 5 min
🎓 Mäepealse Erakool
Põhikool · Põhikool
659 m · 9 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
694 m · 9 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
794 m · 11 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
814 m · 11 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
963 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 76 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1971
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 082 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020909 · kanne muudetud 20.07.2026.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 101020909) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:9161 · pindala 2 082 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:9161) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Endla tn 55 korteriühistu (registrikood 80127625). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€129 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€2,96/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,74/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Laenud€21 878€8,14/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€95 495€92 316
sh remondifondi maksed€23 916€26 929
Remondikulud€22 365€24 210
Laenujääk€21 878€34 072
Raha€69 263€69 318
Reservkapital€2 613€2 613
Aasta tulem€139€68
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€21 9240,68
Kommunaalmaksed€48 8271,51
Kindlustustasud€8280,03
Remonditasud€23 9160,74

60 korterit · liikmeid 59 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 688 m²) ÷ 12. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655755) · Postiindeks: 10615

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Endla tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 120/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Endla tn 4 1966 €3 668 ~€183 400 E ~ Vaata →
Endla tn 6 1957 €3 392 ~€270 197 D Vaata →
Endla tn 10 1935 €3 205 ~€163 480 E ~ Vaata →
Endla tn 12 1953 €3 090 ~€156 784 D Vaata →
Endla tn 17 1940 €3 732 ~€181 183 E Vaata →
Endla tn 19 1940 €3 238 ~€104 862 E ~ Vaata →
Endla tn 19b 2004 €3 552 ~€193 634 D Vaata →
Endla tn 24 1949 €3 203 ~€188 134 E Vaata →
Endla tn 55 See hoone 1971 €2 724 ~€133 504 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020909 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 20.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:9161 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 18 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,4–6,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=18 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1971. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Endla tn 55, Tallinn?

Endla tn 55 on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101020909 ja katastritunnus 78407:701:9161. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Endla tn 55 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 724 €/m². Hinnangu vahemik on 2 468–2 980 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €133 504.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Endla tn 55?

2 724 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €108 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €136 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €103 265–€124 693; 2-toaline: €123 445–€149 061; 3-toaline: €139 025–€167 874.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 208/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €140 179, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €590–€720 kuus ja brutotootluse hinnang 5,4–6,4%.

Kas Endla tn 55 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 76 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Endla tn 55 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 167 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Endla tn 55?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €129 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,96/m² kuus, sh remondifond €0,74/m². Ühistu laenujääk oli €21 878. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu