Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Narva mnt 100
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Narva mnt 100, Tallinn

Narva mnt 100 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1963. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 101012196). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 288 €/m² (hinnanguvahemik 2 976–3 600 €/m², ±10%).

Narva mnt 100, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 6 korterit EHR 101012196 ↗ Kataster 78401:115:2210 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Narva mnt 100 on 1963. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 288/m², 16,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Narva mnt 100 on 1963. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (3 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 288 €/m², mis on umbes 16,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,7 m²) on ligikaudu €146 215.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1963. aasta ehitusaeg.

€580–€710/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~75 €, talvel ~110 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 35.7 – 65.8 m² €3 288 €151 163–€182 898
2-toaline 3 33 – 48.9 m² €3 683 €134 991–€163 332
4-toaline 1 86.6 m² €3 162 €247 815–€299 843
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 50.8 m² 2-toaline · 40.5 m² 4-toaline · 86.6 m²
− 39,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€146 215
ca €3 683 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €153 526
Eeldatav üüritulu €580–€710/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 867/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Reidi tee peatus 120 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Soome Kool 695 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1042 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,7

33% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 320 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1541): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1963. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1963) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Kadrioru park 320 m; toidukauplused 999 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Narva mnt 100

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 011 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 33% kahes parimas klassis, 46% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Narva mnt 100 AVM tase: €3 288/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 288/m²
Hinnavahemik
€2 976–3 600
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,7 m²)
€153 526
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 867/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.441342, 24.790421 · katastritunnus 78401:115:2210.

🚏 Reidi tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
120 m · 2 min
🚏 J. Poska peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
304 m · 4 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
320 m · 4 min
🚏 Kadriorg peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
460 m · 6 min
🚏 Lauluväljak peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
593 m · 8 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
695 m · 9 min
🎓 ''Eduson'' kool
Gümnaasium · Gümnaasium
914 m · 12 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
999 m · 13 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1042 m · 14 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
1210 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 120 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1963
Kortereid kokku6
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 261 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012196 · kanne muudetud 24.11.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012196) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:2210 · pindala 2 261 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:115:2210) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00634571) · Postiindeks: 10127

KÜ registrikood täpsustamisel

Narva mnt korterelamud

8 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 747/m² (n=8) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Narva mnt 5 2007 €3 726 ~€150 784 C ~ Vaata →
Narva mnt 10 1940 €3 792 ~€191 117 A ~ Vaata →
Narva mnt 14 1958 €3 767 ~€209 117 E Vaata →
Narva mnt 16 1940 €3 724 ~€225 624 E Vaata →
Narva mnt 61 1940 €4 077 ~€58 950 E ~ Vaata →
Narva mnt 80 1870 €4 083 ~€378 688 E Vaata →
Narva mnt 100 See hoone 1963 €3 288 ~€146 215 E ~ Aktiivne
Narva mnt 148 2008 €3 337 ~€223 598 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012196 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:2210 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1963. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Narva mnt 100, Tallinn?

Narva mnt 100 on 1963. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 101012196 ja katastritunnus 78401:115:2210. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Narva mnt 100 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 288 €/m². Hinnangu vahemik on 2 976–3 600 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €146 215.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Narva mnt 100?

3 288 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €164 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €246 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €151 163–€182 898; 2-toaline: €134 991–€163 332; 4-toaline: €247 815–€299 843.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 867/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €153 526, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €580–€710 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Narva mnt 100 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 120 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Narva mnt 100 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 33% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu