Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / J. Vilmsi tn 47
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

J. Vilmsi tänav 47, Tallinn

J. Vilmsi tn 47 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1995. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 35 korterit (EHR 101014781). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 245 €/m² (hinnanguvahemik 2 937–3 553 €/m², ±10%).

J. Vilmsi tänav 47, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 35 korterit EHR 101014781 ↗ Kataster 78401:115:2750 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

J. Vilmsi tn 47 on 1995. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 35 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 245/m², 17,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

J. Vilmsi tn 47 on 1995. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 35 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (15 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 245 €/m², mis on umbes 17,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 81,8 m²) on ligikaudu €255 216.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1995. aasta ehitusaeg.

€1 100–€1 350/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (48 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 48 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~105 €, talvel ~206 € · 100% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 10 56.7 – 60 m² €3 245 €174 148–€210 709
3-toaline 15 69.9 – 115.4 m² €3 120 €221 653–€268 187
4-toaline 8 81.9 – 128.5 m² €2 816 €287 469–€347 821
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 59.3 m² 3-toaline · 78.5 m² 4-toaline · 112.8 m²
− 81,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€255 216
ca €3 120 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €267 977
Eeldatav üüritulu €1 100–€1 350/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 276/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Laulupeo peatus 84 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Kadrioru Saksa Gümnaasium 126 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 567 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

64% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 832 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=427): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +10,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1995. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 02.05.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Kadrioru park 832 m; toidukauplused 311 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 63 tehingut kohordis „1991-2000 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: J. Vilmsi tn 47

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +10%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 648 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 64% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1991-2000 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 140 tehingut · 1991-2000 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
J. Vilmsi tn 47 AVM tase: €3 245/m² €2 869 2024 Q3 13 tehingut €3 045 2024 Q4 24 tehingut €2 934 2025 Q1 12 tehingut €3 276 2025 Q2 28 tehingut €2 092 2025 Q3 22 tehingut €3 421 2025 Q4 18 tehingut €3 118 2026 Q1 16 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 250 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 245/m²
Hinnavahemik
€2 937–3 553
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 81,8 m²)
€267 977
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 276/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.433141, 24.779236 · katastritunnus 78401:115:2750.

🚏 Laulupeo peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
84 m · 1 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
126 m · 2 min
🚏 Vesivärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
201 m · 3 min
🚏 J.Vilmsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
288 m · 4 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
311 m · 4 min
🚏 Bussijaam (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
320 m · 4 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
567 m · 8 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
598 m · 8 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
777 m · 10 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
832 m · 11 min
🧒 Tallinna Sikupilli Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
844 m · 11 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
845 m · 11 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
893 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 84 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1995
Kortereid kokku35
Korruseid7
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 718 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014781 · kanne muudetud 03.03.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014781) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:2750 · pindala 2 718 m².

Sihtotstarve: 75% Elamumaa, 25% arimaa.

Katastrikaart (78401:115:2750) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, J. Vilmsi tn 47 korteriühistu (registrikood 80546925). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,93/m² kuustüüpiline korter €218 kuus · k.a kommunaalid · Kadrioru asum mediaan €3,19/m² kuus
Ühistu maksed€0,81/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,24/m² · Kadrioru asum mediaan €1,34/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€28 748€22 624
sh remondifondi maksed€8 602€4 716
Remondikulud€15 246€11 643
Raha€13 315€7 526
Reservkapital€13 362€13 362
Aasta tulem€1 293€717
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja heakorratasud€13 2670,37
Remonditasud€8 6020,24
Hoonekindlustus€1 2790,04
Kütteprojekt€5 6000,16

35 korterit · liikmeid 37 eraisikut + 7 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 954 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadrioru asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636239) · Postiindeks: 10115

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

J. Vilmsi tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 709/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
J. Vilmsi tn 22 2000 €3 594 ~€179 700 C Vaata →
J. Vilmsi tn 27 2004 €3 709 ~€251 456 D Vaata →
J. Vilmsi tn 29 2003 €3 600 ~€240 973 D Vaata →
J. Vilmsi tn 32 2006 €3 709 ~€275 968 C Vaata →
J. Vilmsi tn 34 2021 €4 790 ~€273 518 A ~ Vaata →
J. Vilmsi tn 37 1949 €3 847 ~€209 662 D Vaata →
J. Vilmsi tn 47 See hoone 1995 €3 245 ~€255 216 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014781 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 03.03.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:2750 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 48 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=48 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1995. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil J. Vilmsi tn 47, Tallinn?

J. Vilmsi tn 47 on 1995. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 35 korterit. EHR kood on 101014781 ja katastritunnus 78401:115:2750. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on J. Vilmsi tn 47 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 245 €/m². Hinnangu vahemik on 2 937–3 553 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €255 216.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil J. Vilmsi tn 47?

3 245 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €162 250 ja 75 m² korteri väärtus umbes €243 375. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €174 148–€210 709; 3-toaline: €221 653–€268 187; 4-toaline: €287 469–€347 821.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 276/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €267 977, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 100–€1 350 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas J. Vilmsi tn 47 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 84 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi J. Vilmsi tn 47 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 64% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones J. Vilmsi tn 47?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,93/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €218 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,81/m² kuus, sh remondifond €0,24/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadrioru asum 73 ühistu mediaan oli €3,19/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu