Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Ehitajate tee 2
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Ehitajate tee 2, Tallinn

Ehitajate tee 2 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1994. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 27 korterit (EHR 121297720). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 539 €/m² (hinnanguvahemik 2 392–2 686 €/m², ±6%).

Ehitajate tee 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 27 korterit EHR 121297720 ↗ Kataster 78405:502:1760 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ehitajate tee 2 on 1994. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 27 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 539/m², 3,9% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Ehitajate tee 2 on 1994. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 27 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (14 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 539 €/m², mis on umbes 3,9% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 44,1 m²) on ligikaudu €117 041.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1994. aasta ehitusaeg.

€400–€490/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~82 €, talvel ~143 € · 75% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 14 41.4 – 52.8 m² €2 654 €114 503–€128 603
3-toaline 5 57.1 – 86.6 m² €2 541 €150 798–€169 368
4-toaline 8 82.2 – 86.8 m² €2 536 €201 863–€226 721
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 45.8 m² 3-toaline · 63 m² 4-toaline · 84.5 m²
− 44,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€117 041
ca €2 654 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €122 893
Eeldatav üüritulu €400–€490/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 787/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,4

Üliõpilaste tee peatus 383 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Nõmme Erakool 602 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1029 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

68% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 576 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=276): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,0

1994. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 05.06.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,3

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 576 m; toidukauplused 1370 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 1166 tehingut kohordis „kogu piirkond”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ehitajate tee 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 276 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -24%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 818 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 68% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · kogu piirkond valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 2 462 tehingut · kogu piirkond)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ehitajate tee 2 AVM tase: €2 539/m² €2 357 2024 Q3 299 tehingut €2 255 2024 Q4 331 tehingut €2 379 2025 Q1 306 tehingut €2 537 2025 Q2 360 tehingut €2 484 2025 Q3 361 tehingut €2 536 2025 Q4 333 tehingut €2 591 2026 Q1 323 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 557 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 149 €2 720 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 539/m²
Hinnavahemik
€2 392–2 686
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 44,1 m²)
€122 893
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 787/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.392175, 24.679548 · katastritunnus 78405:502:1760.

🚏 Üliõpilaste tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
383 m · 5 min
🚏 J. Sütiste tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
442 m · 6 min
🚏 Tehnikaülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
469 m · 6 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
576 m · 8 min
🎓 Nõmme Erakool
Põhikool · Põhikool
602 m · 8 min
🎓 Tallinna 53. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 47.7/100
643 m · 9 min
🚏 Ehitajate tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
665 m · 9 min
🎓 Tallinna Nõmme Põhikool
Põhikool · Põhikool
707 m · 9 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
795 m · 11 min
🌳 Sütiste parkmets
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
898 m · 12 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1029 m · 14 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1370 m · 18 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 383 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1994
Kortereid kokku27
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 848 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121297720 · kanne muudetud 12.11.2024.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121297720) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:502:1760 · pindala 1 848 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:502:1760) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Ehitajate tee 2 korteriühistu (registrikood 80630502). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€128 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,89/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,06/m² · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
Remondifond€670€0,41/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€17 448€17 092
sh remondifondi maksed€1 145–
Remondikulud€1 911€859
Remondifondi jääk€670€0
Raha€5 259€4 410
Reservkapital€6 000€6 000
Aasta tulem€9€1
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Liikmemaksud€15 5370,79
Tulud kommunaalteenuste vahendamisest€00,00
Kindlustustasud€7660,04
Remondifondi rahast tehtud tööd€1 1450,06

27 korterit · liikmeid 23 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 632 m²) ÷ 12. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03781716) · Postiindeks: 11614

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ehitajate tee korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 477/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Ehitajate tee 2 See hoone 1994 €2 539 ~€117 041 B Aktiivne
Ehitajate tee 11 1986 €2 367 ~€120 717 D Vaata →
Ehitajate tee 13 1982 €2 403 ~€122 072 E ~ Vaata →
Ehitajate tee 15 1963 €2 493 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 17 1963 €2 483 ~€114 440 D Vaata →
Ehitajate tee 19 1963 €2 483 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 21 1963 €2 477 ~€114 925 E Vaata →
Ehitajate tee 23a 1969 €2 467 ~€113 008 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121297720 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 12.11.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:502:1760 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1994. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ehitajate tee 2, Tallinn?

Ehitajate tee 2 on 1994. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 27 korterit. EHR kood on 121297720 ja katastritunnus 78405:502:1760. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Ehitajate tee 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 539 €/m². Hinnangu vahemik on 2 392–2 686 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €117 041.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ehitajate tee 2?

2 539 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €101 560 ja 50 m² korteri väärtus umbes €126 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €114 503–€128 603; 3-toaline: €150 798–€169 368; 4-toaline: €201 863–€226 721.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 787/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €122 893, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €400–€490 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Ehitajate tee 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 383 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ehitajate tee 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 276 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 68% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ehitajate tee 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €128 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,89/m² kuus, sh remondifond €0,06/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €670. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu