Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Ehitajate tee 31
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Ehitajate tee 31, Tallinn

Ehitajate tee 31 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1963. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 80 korterit (EHR 101015486). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 474 €/m² (hinnanguvahemik 2 331–2 617 €/m², ±6%).

Ehitajate tee 31, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 80 korterit EHR 101015486 ↗ Kataster 78405:501:3040 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ehitajate tee 31 on 1963. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 80 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 474/m², 6,4% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Ehitajate tee 31 on 1963. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 80 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (60 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 474 €/m², mis on umbes 6,4% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 44,2 m²) on ligikaudu €114 434.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1963. aasta ehitusaeg.

€490–€590/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (19 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 19 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~165 € · 83% möbleeritud
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 30.3 m² €2 830 €80 776–€90 722
2-toaline 60 42 – 45.9 m² €2 589 €108 041–€121 345
3-toaline 10 56.2 m² €2 474 €130 975–€147 103
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.3 m² 2-toaline · 44.3 m² 3-toaline · 56.2 m²
− 44,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€114 434
ca €2 589 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €120 156
Eeldatav üüritulu €490–€590/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 718/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Männi peatus 110 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Mustamäe Gümnaasium 248 m; riigieksamite tase 50.3/100; lasteaed 256 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,2

57% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Männi park 334 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=452): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,3%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1963. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 09.09.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,0

Männi park 334 m; toidukauplused 907 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 694 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ehitajate tee 31

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -23%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 55 648 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 57% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 458 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 430 (2026 Q1) +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ehitajate tee 31 AVM tase: €2 474/m² €2 246 2024 Q3 181 tehingut €2 151 2024 Q4 199 tehingut €2 232 2025 Q1 178 tehingut €2 401 2025 Q2 206 tehingut €2 342 2025 Q3 222 tehingut €2 398 2025 Q4 201 tehingut €2 430 2026 Q1 185 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 476 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 474/m²
Hinnavahemik
€2 331–2 617
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 44,2 m²)
€120 156
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 718/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.401005, 24.669759 · katastritunnus 78405:501:3040.

🚏 Männi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
110 m · 1 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
248 m · 3 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
256 m · 3 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
334 m · 4 min
🚏 Kaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
374 m · 5 min
🚏 E. Vilde tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
415 m · 6 min
🚏 Keemia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
448 m · 6 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
496 m · 7 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
647 m · 9 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
907 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 110 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1963
Kortereid kokku80
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 974 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015486 · kanne muudetud 22.08.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015486) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:3040 · pindala 1 974 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:3040) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Ehitajate tee 31 korteriühistu (registrikood 80091614). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,95/m² kuustüüpiline korter €82 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€0,25/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,10/m² · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
Remondifond€46 060€13/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€10 372€16 957
sh remondifondi maksed€4 049€10 634
Remondikulud€4 049€10 634
Remondifondi jääk€46 060€44 536
Raha€52 569€40 127
Reservkapital€5 113€5 113
Aasta tulem€11 921−€69
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2 7520,07
Haldus€3 5710,08
Remonditasud€4 0490,10

80 korterit · liikmeid 79 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 524 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01654862) · Postiindeks: 12612

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ehitajate tee korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 477/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Ehitajate tee 2 1994 €2 539 ~€117 041 B Vaata →
Ehitajate tee 11 1986 €2 367 ~€120 717 D Vaata →
Ehitajate tee 13 1982 €2 403 ~€122 072 E ~ Vaata →
Ehitajate tee 15 1963 €2 493 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 17 1963 €2 483 ~€114 440 D Vaata →
Ehitajate tee 19 1963 €2 483 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 21 1963 €2 477 ~€114 925 E Vaata →
Ehitajate tee 23a 1969 €2 467 ~€113 008 E Vaata →
Ehitajate tee 31 See hoone 1963 €2 474 ~€114 434 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015486 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 22.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:3040 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 19 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=19 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1963. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ehitajate tee 31, Tallinn?

Ehitajate tee 31 on 1963. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 80 korterit. EHR kood on 101015486 ja katastritunnus 78405:501:3040. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Ehitajate tee 31 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 474 €/m². Hinnangu vahemik on 2 331–2 617 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €114 434.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ehitajate tee 31?

2 474 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €98 960 ja 50 m² korteri väärtus umbes €123 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €80 776–€90 722; 2-toaline: €108 041–€121 345; 3-toaline: €130 975–€147 103.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 718/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €120 156, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €490–€590 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Ehitajate tee 31 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 110 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ehitajate tee 31 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 452 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ehitajate tee 31?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,95/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €82 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,25/m² kuus, sh remondifond €0,10/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €46 060. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu