Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Ehitajate tee 140
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Ehitajate tee 140, Tallinn

Ehitajate tee 140 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2025. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 4 korterit (EHR 121411085). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 782 €/m² (hinnanguvahemik 3 423–4 141 €/m², ±10%).

Ehitajate tee 140, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 4 korterit EHR 121411085 ↗ Kataster 78401:101:7198 ↗ Eraomand · 1995801 Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ehitajate tee 140 on 2025. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 4 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 782/m², 40,6% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Ehitajate tee 140 on 2025. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 4 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 782 €/m², mis on umbes 40,6% üle Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €186 074.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€790–€960/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~109 € · 100% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€186 074
ca €3 782 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €195 378
Eeldatav üüritulu €790–€960/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 971/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Päevalille peatus 216 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tallinna Haabersti Gümnaasium 408 m; riigieksamite tase 52/100; lasteaed 570 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

68% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 521 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=276): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 24.10.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Õismäe tiigi puhkeala 521 m; toidukauplused 639 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 121 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ehitajate tee 140

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 276 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -24%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 818 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 68% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 292 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Väike-Õismäe asum · 2021 ... ehitusaasta · €4 467 (2026 Q1) +6.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ehitajate tee 140 AVM tase: €3 782/m² €3 780 2024 Q3 44 tehingut €3 912 2024 Q4 52 tehingut €4 003 2025 Q1 37 tehingut €4 029 2025 Q2 38 tehingut €4 095 2025 Q3 30 tehingut €3 776 2025 Q4 45 tehingut €4 277 2026 Q1 27 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 010 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 19 €4 210 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 782/m²
Hinnavahemik
€3 423–4 141
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€195 378
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 971/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.420257, 24.652610 · katastritunnus 78401:101:7198.

🚏 Päevalille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
216 m · 3 min
🚏 Rebasemägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
234 m · 3 min
🚏 Karikakra peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
380 m · 5 min
🎓 Tallinna Haabersti Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 52/100
408 m · 5 min
🚏 Sinilille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
415 m · 6 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
521 m · 7 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
570 m · 8 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
639 m · 9 min
🛒 Rocca al Mare Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
754 m · 10 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
784 m · 10 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
871 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 216 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku4
Korruseid4
EnergiamärgisA
OmandivormEraomand · 1995801
Krundi suurus3 629 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte2
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121411085 · kanne muudetud 08.11.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 121411085) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:7198 · pindala 3 629 m².

Sihtotstarve: 100% Arimaa.

Katastrikaart (78401:101:7198) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04070163) · Postiindeks: 13517

KÜ registrikood täpsustamisel

Ehitajate tee korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 477/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Ehitajate tee 2 1994 €2 539 ~€117 041 B Vaata →
Ehitajate tee 11 1986 €2 367 ~€120 717 D Vaata →
Ehitajate tee 13 1982 €2 403 ~€122 072 E ~ Vaata →
Ehitajate tee 15 1963 €2 493 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 17 1963 €2 483 ~€114 440 D Vaata →
Ehitajate tee 19 1963 €2 483 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 21 1963 €2 477 ~€114 925 E Vaata →
Ehitajate tee 23a 1969 €2 467 ~€113 008 E Vaata →
Ehitajate tee 140 See hoone 2025 €3 782 ~€186 074 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121411085 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 08.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:7198 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust selles hoones · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ehitajate tee 140, Tallinn?

Ehitajate tee 140 on 2025. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 4 korterit. EHR kood on 121411085 ja katastritunnus 78401:101:7198. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Ehitajate tee 140 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 782 €/m². Hinnangu vahemik on 3 423–4 141 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €186 074.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ehitajate tee 140?

3 782 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €151 280 ja 50 m² korteri väärtus umbes €189 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 971/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €195 378, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €790–€960 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Ehitajate tee 140 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 216 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ehitajate tee 140 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 276 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 68% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu