Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Ehitajate tee 25a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Ehitajate tee 25a, Tallinn

Ehitajate tee 25a (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit (EHR 101043181). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 564 €/m² (hinnanguvahemik 2 415–2 713 €/m², ±6%).

Ehitajate tee 25a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 45 korterit EHR 101043181 ↗ Kataster 78405:501:0046 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Ehitajate tee 25a on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 45 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 564/m², 3,0% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Ehitajate tee 25a on 1985. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 45 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (15 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 564 €/m², mis on umbes 3,0% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (1-toaline, 32,6 m²) on ligikaudu €91 965.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1985. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (14 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 14 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~62 €, talvel ~105 € · 100% möbleeritud
6,7–7,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 32.6 m² €2 821 €86 631–€97 299
2-toaline 15 52.1 – 52.8 m² €2 594 €128 286–€144 084
3-toaline 15 66 m² €2 494 €155 057–€174 151
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.6 m² 2-toaline · 52.5 m² 3-toaline · 66 m²
− 32,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€91 965
ca €2 821 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €96 563
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 962/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Männi peatus 227 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tallinna Mustamäe Gümnaasium 428 m; riigieksamite tase 50.3/100; lasteaed 432 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

66% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Männi park 361 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=66): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -93,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1985. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1985) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Männi park 361 m; toidukauplused 1082 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 292 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Ehitajate tee 25a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 66 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vandalism, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 896 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 66% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 610 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 469 (2026 Q1) +12.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Ehitajate tee 25a AVM tase: €2 564/m² €2 382 2024 Q3 75 tehingut €2 221 2024 Q4 78 tehingut €2 197 2025 Q1 81 tehingut €2 208 2025 Q2 84 tehingut €2 378 2025 Q3 92 tehingut €2 376 2025 Q4 83 tehingut €2 469 2026 Q1 79 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 246 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 38 €2 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 564/m²
Hinnavahemik
€2 415–2 713
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 32,6 m²)
€96 563
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 962/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.399940, 24.667292 · katastritunnus 78405:501:0046.

🚏 Männi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
227 m · 3 min
🚏 Keemia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
337 m · 4 min
🚏 Raja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
350 m · 5 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
361 m · 5 min
🚏 Mustamäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
366 m · 5 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
428 m · 6 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
432 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
492 m · 7 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
561 m · 7 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
1082 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 227 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1985
Kortereid kokku45
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 143 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101043181 · kanne muudetud 04.09.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101043181) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:0046 · pindala 3 143 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:0046) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Ehitajate tee 25a korteriühistu (registrikood 80623583). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,82/m² kuustüüpiline korter €141 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,19/m² kuusilma kommunaalideta · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€32 290€31 360
Remondikulud€5 977€9 952
Raha€15 481€7 814
Reservkapital€3 000€0
Aasta tulem€6 910€1 379

45 korterit.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 268 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01657863) · Postiindeks: 12613

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Ehitajate tee korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 477/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Ehitajate tee 2 1994 €2 539 ~€117 041 B Vaata →
Ehitajate tee 11 1986 €2 367 ~€120 717 D Vaata →
Ehitajate tee 13 1982 €2 403 ~€122 072 E ~ Vaata →
Ehitajate tee 15 1963 €2 493 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 17 1963 €2 483 ~€114 440 D Vaata →
Ehitajate tee 19 1963 €2 483 ~€116 290 E Vaata →
Ehitajate tee 21 1963 €2 477 ~€114 925 E Vaata →
Ehitajate tee 23a 1969 €2 467 ~€113 008 E Vaata →
Ehitajate tee 25a See hoone 1985 €2 564 ~€91 965 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101043181 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 04.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:0046 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 14 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,7–7,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=14 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1985. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Ehitajate tee 25a, Tallinn?

Ehitajate tee 25a on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 45 korterit. EHR kood on 101043181 ja katastritunnus 78405:501:0046. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Ehitajate tee 25a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 564 €/m². Hinnangu vahemik on 2 415–2 713 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €91 965.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Ehitajate tee 25a?

2 564 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €102 560 ja 50 m² korteri väärtus umbes €128 200. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €86 631–€97 299; 2-toaline: €128 286–€144 084; 3-toaline: €155 057–€174 151.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 962/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €96 563, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 6,7–7,7%.

Kas Ehitajate tee 25a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 227 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Ehitajate tee 25a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 66 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 66% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Ehitajate tee 25a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,82/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €141 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,19/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu