Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Liivalaia tn 42
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Liivalaia tänav 42, Tallinn

Liivalaia tn 42 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1962. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 68 korterit (EHR 101014224). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 242 €/m² (hinnanguvahemik 2 934–3 550 €/m², ±10%).

Liivalaia tänav 42, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 68 korterit EHR 101014224 ↗ Kataster 78401:111:0970 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liivalaia tn 42 on 1962. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 68 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €3 242/m², 17,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Liivalaia tn 42 on 1962. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 68 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 242 €/m², mis on umbes 17,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 36,3 m²) on ligikaudu €131 842.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1962. aasta ehitusaeg.

€480–€590/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (25 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 25 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~113 €, talvel ~208 € · 100% möbleeritud
4,3–5,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 19 21.6 – 29.6 m² €3 835 €88 502–€107 083
2-toaline 40 32.9 – 38.4 m² €3 632 €118 988–€143 969
3-toaline 9 55.2 – 56.5 m² €3 265 €164 879–€199 495
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 25.5 m² 2-toaline · 36.2 m² 3-toaline · 55.8 m²
− 36,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€131 842
ca €3 632 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €138 434
Eeldatav üüritulu €480–€590/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 814/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Lennuki peatus 120 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,9

Tallinna 21. Kool 221 m; riigieksamite tase 75/100; lasteaed 305 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

57% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 122 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=72): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -33,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1962. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 11.01.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,0

Politseiaed 122 m; toidukauplused 245 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liivalaia tn 42

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -33%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 217 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 57% kahes parimas klassis, 33% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Keldrimäe asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 752 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liivalaia tn 42 AVM tase: €3 242/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 242/m²
Hinnavahemik
€2 934–3 550
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 36,3 m²)
€138 434
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 814/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431597, 24.762267 · katastritunnus 78401:111:0970.

🚏 Lennuki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
120 m · 2 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
122 m · 2 min
🚏 Paberi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
218 m · 3 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
221 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
221 m · 3 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
245 m · 3 min
🚏 Tornimäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
255 m · 3 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
305 m · 4 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
323 m · 4 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
398 m · 5 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
472 m · 6 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
604 m · 8 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
691 m · 9 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
715 m · 10 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
743 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 120 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1962
Kortereid kokku68
Korruseid5
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 340 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014224 · kanne muudetud 18.11.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014224) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:111:0970 · pindala 1 340 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:111:0970) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Liivalaia tn 42 korteriühistu (registrikood 80057729). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,45/m² kuustüüpiline korter €147 kuus · k.a kommunaalid · Keldrimäe asum mediaan €3,36/m² kuus
Ühistu maksed€2,68/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,93/m² · Keldrimäe asum mediaan €1,35/m² kuus
Remondifond€12 123€4,98/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€1 775€0,73/m² · 2,34% fikseeritud · kuni 2026
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€78 221€32 383
sh remondifondi maksed€56 392–
Remondikulud€56 392€8 907
Remondifondi jääk€12 123€16 305
Laenujääk€1 775€12 351
Raha€19 803€36 576
Reservkapital€5 987€5 987
Aasta tulem€2 159€6 629
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€21 1650,72
Remont- ja hooldustööd€370,00
E-arvete teenustasu€700,00
Fonoluku hooldustasud€3780,01
Remonditasud€56 3921,93
Laenu intressitasud€1790,01

68 korterit · liikmeid 68 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 436 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Keldrimäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00635831) · Postiindeks: 10145

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liivalaia tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 242/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liivalaia tn 21 2005 €3 744 ~€208 783 E Vaata →
Liivalaia tn 32 1960 €3 158 ~€163 249 D Vaata →
Liivalaia tn 42 See hoone 1962 €3 242 ~€131 842 F Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014224 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 18.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:111:0970 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 25 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,3–5,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=25 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1962. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liivalaia tn 42, Tallinn?

Liivalaia tn 42 on 1962. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 68 korterit. EHR kood on 101014224 ja katastritunnus 78401:111:0970. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Liivalaia tn 42 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 242 €/m². Hinnangu vahemik on 2 934–3 550 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €131 842.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Liivalaia tn 42?

3 242 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €129 680 ja 50 m² korteri väärtus umbes €162 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €88 502–€107 083; 2-toaline: €118 988–€143 969; 3-toaline: €164 879–€199 495.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 814/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €138 434, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €480–€590 kuus ja brutotootluse hinnang 4,3–5,3%.

Kas Liivalaia tn 42 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 120 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liivalaia tn 42 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liivalaia tn 42?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,45/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €147 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,68/m² kuus, sh remondifond €1,93/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €12 123. Ühistu laenujääk oli €1 775. Võrdluseks: Keldrimäe asum 41 ühistu mediaan oli €3,36/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu