Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Liivalaia tn 32
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Liivalaia tänav 32, Tallinn

Liivalaia tn 32 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1960. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 58 korterit (EHR 101020931). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 158 €/m² (hinnanguvahemik 2 858–3 458 €/m², ±10%).

Liivalaia tänav 32, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 58 korterit EHR 101020931 ↗ Kataster 78401:110:0008 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liivalaia tn 32 on 1960. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 58 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 158/m², 19,8% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Liivalaia tn 32 on 1960. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 58 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (27 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 158 €/m², mis on umbes 19,8% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 54,8 m²) on ligikaudu €163 249.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1960. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (20 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 20 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~105 €, talvel ~200 €
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 43.6 m² €3 302 €130 290–€157 644
2-toaline 27 51 – 79.1 m² €2 979 €150 167–€181 694
3-toaline 23 70.8 – 84.5 m² €3 045 €216 049–€261 407
4-toaline 7 97.9 – 100.9 m² €3 123 €280 088–€338 891
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 43.6 m² 2-toaline · 55.7 m² 3-toaline · 78.4 m² 4-toaline · 99.1 m²
− 54,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€163 249
ca €2 979 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €171 411
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 128/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Ravi peatus 139 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Südalinna Kool 238 m; riigieksamite tase 44.1/100; lasteaed 435 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

52% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 248 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=72): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -33,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1960. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 26.01.2026); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Lembitu park 248 m; toidukauplused 335 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liivalaia tn 32

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -33%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 383 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 52% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Veerenni asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 177 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liivalaia tn 32 AVM tase: €3 158/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 158/m²
Hinnavahemik
€2 858–3 458
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 54,8 m²)
€171 411
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 128/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.429109, 24.756309 · katastritunnus 78401:110:0008.

🚏 Ravi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
139 m · 2 min
🚏 Keskhaigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
218 m · 3 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
228 m · 3 min
🎓 Tallinna Südalinna Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100
238 m · 3 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
248 m · 3 min
🚏 Lennuki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
317 m · 4 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
335 m · 4 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
335 m · 4 min
🎓 Eesti Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
428 m · 6 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
435 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
555 m · 7 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
621 m · 8 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
766 m · 10 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
774 m · 10 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
828 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 139 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1960
Kortereid kokku58
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 446 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020931 · kanne muudetud 16.05.2026.

Tellis.

EHR portaal (kood: 101020931) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:110:0008 · pindala 3 446 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 15% uhiskondlike_ehitiste_maa.

Katastrikaart (78401:110:0008) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Juhkentali tn 2 // Liivalaia tn 32 korteriühistu (registrikood 80198565). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,32/m² kuustüüpiline korter €180 kuus · k.a kommunaalid · Veerenni asum mediaan €3,14/m² kuus
Ühistu maksed€1,71/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,35/m² · Veerenni asum mediaan €1,60/m² kuus
Remondifond€11 728€2,90/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€82 777€69 698
sh remondifondi maksed€65 403€39 741
Remondikulud€76 596€59 236
Remondifondi jääk€11 728€24 112
Laenujääk€0€3 258
Raha€21 707€27 751
Reservkapital€13 411€3 468
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€15 6650,32
Kindlustustasud€1 6930,03
Remonditasud€65 4031,35
Remonditasud laenukulude tagasimakseks€160,00

58 korterit · liikmeid 54 eraisikut + 10 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 043 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Veerenni asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640600) · Postiindeks: 10118

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liivalaia tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 242/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liivalaia tn 21 2005 €3 744 ~€208 783 E Vaata →
Liivalaia tn 32 See hoone 1960 €3 158 ~€163 249 D Aktiivne
Liivalaia tn 42 1962 €3 242 ~€131 842 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020931 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 16.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:110:0008 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 20 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=20 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1960. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liivalaia tn 32, Tallinn?

Liivalaia tn 32 on 1960. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 58 korterit. EHR kood on 101020931 ja katastritunnus 78401:110:0008. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Liivalaia tn 32 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 158 €/m². Hinnangu vahemik on 2 858–3 458 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €163 249.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Liivalaia tn 32?

3 158 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €157 900 ja 75 m² korteri väärtus umbes €236 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €130 290–€157 644; 2-toaline: €150 167–€181 694; 3-toaline: €216 049–€261 407; 4-toaline: €280 088–€338 891.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 128/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €171 411, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas Liivalaia tn 32 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 139 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liivalaia tn 32 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 52% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liivalaia tn 32?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,32/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €180 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,71/m² kuus, sh remondifond €1,35/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €11 728. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Veerenni asum 57 ühistu mediaan oli €3,14/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu