Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Liivalaia tn 21
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Liivalaia tänav 21, Tallinn

Liivalaia tn 21 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2005. aastal ehitatud 12-korruseline korterelamu, 54 korterit (EHR 120263028). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 744 €/m² (hinnanguvahemik 3 388–4 100 €/m², ±10%).

Liivalaia tänav 21, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
12 korrust 54 korterit EHR 120263028 ↗ Kataster 78401:106:0100 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Liivalaia tn 21 on 2005. aastal ehitatud 12-korruseline korterelamu, 54 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 744/m², 5,0% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Liivalaia tn 21 on 2005. aastal valminud 12-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 54 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (22 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 744 €/m², mis on umbes 5,0% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 56,2 m²) on ligikaudu €208 783.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 2005. aasta ehitusaeg.

€700–€860/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (27 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 27 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~400 €, talvel ~650 € · 100% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 58 m² €3 729 €195 735–€236 829
2-toaline 22 45.9 – 69 m² €3 715 €183 906–€222 515
3-toaline 21 61.8 – 111.2 m² €3 564 €245 132–€296 596
4-toaline 9 91.9 – 137 m² €3 618 €328 411–€397 360
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 58 m² 2-toaline · 54.7 m² 3-toaline · 76 m² 4-toaline · 100.3 m²
− 56,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€208 783
ca €3 715 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €219 222
Eeldatav üüritulu €700–€860/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 901/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Keskhaigla peatus 68 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tallinna Südalinna Kool 51 m; riigieksamite tase 44.1/100; lasteaed 568 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

52% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 281 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=165): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -26,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2005. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 19.05.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Lembitu park 281 m; toidukauplused 514 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Liivalaia tn 21

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 100 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 52% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Liivalaia tn 21 AVM tase: €3 744/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 744/m²
Hinnavahemik
€3 388–4 100
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 56,2 m²)
€219 222
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 901/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 16 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.428878, 24.751300 · katastritunnus 78401:106:0100.

🎓 Tallinna Südalinna Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100
51 m · 1 min
🚏 Keskhaigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
68 m · 1 min
🚏 Liivalaia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
141 m · 2 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
281 m · 4 min
🎓 Sakala Eragümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100
337 m · 4 min
🚏 Võllamägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
385 m · 5 min
🚏 Veerenni peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
390 m · 5 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
471 m · 6 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
514 m · 7 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
568 m · 8 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
570 m · 8 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
718 m · 10 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
759 m · 10 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
799 m · 11 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
815 m · 11 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
835 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 16 objekti, lähim peatus 68 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2005
Kortereid kokku54
Korruseid12
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 111 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte2
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120263028 · kanne muudetud 13.06.2026.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120263028) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:106:0100 · pindala 1 111 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:106:0100) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Liivalaia tn 21 korteriühistu (registrikood 80242639). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€298 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,79/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,48/m² · Tatari asum mediaan €1,67/m² kuus
Remondifond€50 596€13/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€85 587€132 589
sh remondifondi maksed€22 760€79 487
Remondikulud€22 760€79 487
Remondifondi jääk€50 596€16 866
Raha€80 015€61 221
Reservkapital€17 790€16 032
Aasta tulem€16 791€9 982
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldusteenus€9 6680,20
Heakorrateenus€10 2000,21
Tehnohooldus€6 5680,14
Kindlustus€2 8500,06
Jooksvad hooldustööd€7 3900,15
Sideteenused€2290,00
Parkimistasu€6240,01
Akende pesu€8 3120,17
Porivaibad€8510,02
Pangateenused€280,00
Näitude kauglugemine€5960,01
ATS€4 0080,08
Liftihooldus€2 2310,05
Valveteenus€6700,01
Veemõõtjate vahetus€8 6020,18
Remonditasud€22 7600,48

54 korterit · liikmeid 51 eraisikut + 10 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 987 m²) ÷ 12. Võrdlus: Tatari asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01152316) · Postiindeks: 10118

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Liivalaia tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 242/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Liivalaia tn 21 See hoone 2005 €3 744 ~€208 783 E Aktiivne
Liivalaia tn 32 1960 €3 158 ~€163 249 D Vaata →
Liivalaia tn 42 1962 €3 242 ~€131 842 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120263028 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 13.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:106:0100 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 27 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=27 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 2005. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Liivalaia tn 21, Tallinn?

Liivalaia tn 21 on 2005. aastal ehitatud 12-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 54 korterit. EHR kood on 120263028 ja katastritunnus 78401:106:0100. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Liivalaia tn 21 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 744 €/m². Hinnangu vahemik on 3 388–4 100 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €208 783.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Liivalaia tn 21?

3 744 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €187 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €280 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €195 735–€236 829; 2-toaline: €183 906–€222 515; 3-toaline: €245 132–€296 596; 4-toaline: €328 411–€397 360.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 901/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €219 222, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €700–€860 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Liivalaia tn 21 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 68 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Liivalaia tn 21 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 52% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Liivalaia tn 21?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €298 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,79/m² kuus, sh remondifond €0,48/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €50 596. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu