Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Gonsiori tn 33
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Gonsiori tänav 33, Tallinn

Gonsiori tn 33 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1989. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 97 korterit (EHR 101010631). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 3 327 €/m² (hinnanguvahemik 3 011–3 643 €/m², ±10%).

Gonsiori tänav 33, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 97 korterit EHR 101010631 ↗ Kataster 78401:113:0023 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Gonsiori tn 33 on 1989. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 97 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 327/m², 15,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Gonsiori tn 33 on 1989. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 97 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (30 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 327 €/m², mis on umbes 15,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,9 m²) on ligikaudu €204 416.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1989. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
3,6–4,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 17 30 – 37.7 m² €3 111 €98 259–€118 888
2-toaline 25 45.5 – 51.7 m² €3 327 €148 740–€179 967
3-toaline 30 63.4 – 72.9 m² €3 199 €186 734–€225 937
4-toaline 23 63.9 – 90.7 m² €3 199 €222 922–€269 724
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.9 m² 2-toaline · 49.4 m² 3-toaline · 64.5 m² 4-toaline · 77 m²
− 63,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€204 416
ca €3 199 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €214 637
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 359/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,4

Laulupeo peatus 33 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Kadrioru Saksa Gümnaasium 60 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 679 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

60% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 785 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=427): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +10,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1989. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 25.09.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Politseiaed 785 m; toidukauplused 199 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 91 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Gonsiori tn 33

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +10%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 857 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 60% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 181 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Gonsiori tn 33 AVM tase: €3 327/m² €2 846 2024 Q3 21 tehingut €2 887 2024 Q4 25 tehingut €2 884 2025 Q1 23 tehingut €2 808 2025 Q2 21 tehingut €3 188 2025 Q3 27 tehingut €3 144 2025 Q4 34 tehingut €3 205 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 180 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €3 410 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 327/m²
Hinnavahemik
€3 011–3 643
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,9 m²)
€214 637
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 359/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.433359, 24.777285 · katastritunnus 78401:113:0023.

🚏 Laulupeo peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
33 m · 1 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
60 m · 1 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
199 m · 3 min
🚏 Vesivärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
310 m · 4 min
🚏 Bussijaam (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
327 m · 4 min
🚏 J.Vilmsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
366 m · 5 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
488 m · 7 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
666 m · 9 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
679 m · 9 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
785 m · 10 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
897 m · 12 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
924 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 33 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1989
Kortereid kokku97
Korruseid7
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 715 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010631 · kanne muudetud 13.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010631) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:113:0023 · pindala 3 715 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78401:113:0023) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Gonsiori tn 33 korteriühistu (registrikood 80023908). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,89/m² kuustüüpiline korter €178 kuus · k.a kommunaalid · Raua asum mediaan €3,26/m² kuus
Ühistu maksed€1,30/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,69/m² · Raua asum mediaan €1,39/m² kuus
Remondifond€111 098€19/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€90 480€82 297
sh remondifondi maksed€47 946€49 060
Remondikulud€52 746€52 301
Remondifondi jääk€111 098€78 548
Raha€131 416€103 594
Reservkapital€18 956€18 956
Aasta tulem−€5 216−€3 419
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€42 5340,61
Remonditasud€47 9460,69

97 korterit · liikmeid 108 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 789 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Raua asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633517) · Postiindeks: 10147

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Gonsiori tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 327/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Gonsiori tn 3 1951 €3 832 ~€218 424 C Vaata →
Gonsiori tn 5 1958 €3 509 ~€198 302 E Vaata →
Gonsiori tn 7 1940 €3 686 ~€197 362 D Vaata →
Gonsiori tn 8 1962 €3 312 ~€106 570 E Vaata →
Gonsiori tn 10 1963 €3 254 ~€143 613 E Vaata →
Gonsiori tn 12 1980 €3 359 ~€198 596 D Vaata →
Gonsiori tn 13 1961 €3 290 ~€151 272 E Vaata →
Gonsiori tn 31 1951 €3 252 ~€178 860 F Vaata →
Gonsiori tn 33 See hoone 1989 €3 327 ~€204 416 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010631 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 13.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:113:0023 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,6–4,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1989. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Gonsiori tn 33, Tallinn?

Gonsiori tn 33 on 1989. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 97 korterit. EHR kood on 101010631 ja katastritunnus 78401:113:0023. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Gonsiori tn 33 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 327 €/m². Hinnangu vahemik on 3 011–3 643 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €204 416.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Gonsiori tn 33?

3 327 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €133 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €166 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €98 259–€118 888; 2-toaline: €148 740–€179 967; 3-toaline: €186 734–€225 937; 4-toaline: €222 922–€269 724.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 359/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €214 637, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 3,6–4,6%.

Kas Gonsiori tn 33 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 33 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Gonsiori tn 33 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 427 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 60% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Gonsiori tn 33?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,89/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €178 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,30/m² kuus, sh remondifond €0,69/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €111 098. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Raua asum 76 ühistu mediaan oli €3,26/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu