Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Gonsiori tn 13
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Gonsiori tänav 13, Tallinn

Gonsiori tn 13 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 40 korterit (EHR 101010879). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 290 €/m² (hinnanguvahemik 2 977–3 603 €/m², ±10%).

Gonsiori tänav 13, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 40 korterit EHR 101010879 ↗ Kataster 78401:103:0440 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Gonsiori tn 13 on 1961. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 40 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 290/m², 16,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Gonsiori tn 13 on 1961. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 40 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (29 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 290 €/m², mis on umbes 16,5% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 44 m²) on ligikaudu €151 272.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€530–€650/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (29 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 29 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~117 €, talvel ~216 € · 100% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 44.4 m² €3 438 €138 146–€167 149
2-toaline 29 40.7 – 47.9 m² €3 438 €137 835–€166 772
3-toaline 10 62.4 – 65 m² €3 163 €183 201–€221 663
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 44.4 m² 2-toaline · 44.3 m² 3-toaline · 64 m²
− 44 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€151 272
ca €3 438 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €158 836
Eeldatav üüritulu €530–€650/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 610/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,4

Kivisilla (ajutine) peatus 16 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,5

Tallinna 21. Kool 200 m; riigieksamite tase 75/100; lasteaed 712 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,7

31% tundidest hea, 20% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 326 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1541): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 18.12.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Politseiaed 326 m; toidukauplused 343 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Gonsiori tn 13

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 3 040 tunninäidust (07.12.2025–09.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 31% kahes parimas klassis, 49% keskmises ja 20% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kompassi asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 095 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Gonsiori tn 13 AVM tase: €3 290/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 290/m²
Hinnavahemik
€2 977–3 603
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 44 m²)
€158 836
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 610/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435316, 24.761909 · katastritunnus 78401:103:0440.

🚏 Kivisilla (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
16 m · 1 min
🚏 Kivisilla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
136 m · 2 min
🚏 Maneeži peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
152 m · 2 min
🚏 Tornimäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
191 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
200 m · 3 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
326 m · 4 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
343 m · 5 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
369 m · 5 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
430 m · 6 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
435 m · 6 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
523 m · 7 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
568 m · 8 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
634 m · 8 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
656 m · 9 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
712 m · 9 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 16 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku40
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 260 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010879 · kanne muudetud 06.08.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010879) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:103:0440 · pindala 1 260 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:103:0440) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Gonsiori tn 13 korteriühistu (registrikood 80097479). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,65/m² kuustüüpiline korter €162 kuus · k.a kommunaalid · Kompassi asum mediaan €3,74/m² kuus
Ühistu maksed€2,18/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,46/m² · Kompassi asum mediaan €1,92/m² kuus
Remondifond€43 321€22/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€51 530€35 598
sh remondifondi maksed€34 462€18 728
Remondikulud€34 462€18 728
Remondifondi jääk€43 321€48 676
Raha€45 168€51 395
Reservkapital€1 260€1 260
Aasta tulem€3€7
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€17 0680,72
Remondifondist tulusse arvestatud kulud€34 4621,46

40 korterit · liikmeid 34 eraisikut + 7 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 971 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kompassi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633673) · Postiindeks: 10124

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Gonsiori tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 327/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Gonsiori tn 3 1951 €3 832 ~€218 424 C Vaata →
Gonsiori tn 5 1958 €3 509 ~€198 302 E Vaata →
Gonsiori tn 7 1940 €3 686 ~€197 362 D Vaata →
Gonsiori tn 8 1962 €3 312 ~€106 570 E Vaata →
Gonsiori tn 10 1963 €3 254 ~€143 613 E Vaata →
Gonsiori tn 12 1980 €3 359 ~€198 596 D Vaata →
Gonsiori tn 13 See hoone 1961 €3 290 ~€151 272 E Aktiivne
Gonsiori tn 31 1951 €3 252 ~€178 860 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010879 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:103:0440 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 29 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=29 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Gonsiori tn 13, Tallinn?

Gonsiori tn 13 on 1961. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 40 korterit. EHR kood on 101010879 ja katastritunnus 78401:103:0440. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Gonsiori tn 13 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 290 €/m². Hinnangu vahemik on 2 977–3 603 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €151 272.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Gonsiori tn 13?

3 290 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €131 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €164 500. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €138 146–€167 149; 2-toaline: €137 835–€166 772; 3-toaline: €183 201–€221 663.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 610/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €158 836, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €530–€650 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Gonsiori tn 13 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 16 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Gonsiori tn 13 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 31% oli kahes parimas ja 20% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Gonsiori tn 13?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,65/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €162 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,18/m² kuus, sh remondifond €1,46/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €43 321. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kompassi asum 21 ühistu mediaan oli €3,74/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu