Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Gonsiori tn 3
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Gonsiori tänav 3, Tallinn

Gonsiori tn 3 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1951. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 27 korterit (EHR 101012818). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 832 €/m² (hinnanguvahemik 3 468–4 196 €/m², ±10%).

Gonsiori tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 27 korterit EHR 101012818 ↗ Kataster 78401:103:0710 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Gonsiori tn 3 on 1951. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 27 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 832/m², 2,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Gonsiori tn 3 on 1951. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 27 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (19 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 832 €/m², mis on umbes 2,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 57 m²) on ligikaudu €218 424.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1951. aasta ehitusaeg.

€690–€850/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~216 € · 100% möbleeritud
3,7–4,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 19 53.3 – 78.5 m² €3 832 €207 037–€250 504
3-toaline 8 57.5 – 76.5 m² €3 685 €231 777–€280 438
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 59.7 m² 3-toaline · 69.5 m²
− 57 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€218 424
ca €3 832 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €229 345
Eeldatav üüritulu €690–€850/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 024/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

A. Laikmaa peatus 78 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Täiskasvanute E-Gümnaasium 238 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 827 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

45% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Tammsaare park 352 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,1

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=1541): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +16,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,2

1951. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 01.06.2016, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,0

Tammsaare park 352 m; toidukauplused 121 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Gonsiori tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 9,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +17%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 107 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 45% kahes parimas klassis, 37% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kompassi asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 095 (2026 Q1) +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Gonsiori tn 3 AVM tase: €3 832/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 832/m²
Hinnavahemik
€3 468–4 196
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 57 m²)
€229 345
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 024/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435841, 24.758062 · katastritunnus 78401:103:0710.

🚏 A. Laikmaa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
78 m · 1 min
🚏 Viru keskus 2 peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
83 m · 1 min
🚏 Kivisilla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
87 m · 1 min
🚏 Viru keskus 4 peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
91 m · 1 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
121 m · 2 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
238 m · 3 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
352 m · 5 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
362 m · 5 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
418 m · 6 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
423 m · 6 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
450 m · 6 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
477 m · 6 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
494 m · 7 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
583 m · 8 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
827 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 78 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1951
Kortereid kokku27
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 136 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012818 · kanne muudetud 20.08.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012818) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:103:0710 · pindala 1 136 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78401:103:0710) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Gonsiori tn 3 korteriühistu (registrikood 80063575). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€188 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€3,77/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €2,72/m² · Kompassi asum mediaan €1,92/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€76 437€40 493
sh remondifondi maksed€55 105€25 023
Remondikulud€55 105€25 023
Raha€14 660€47 397
Reservkapital€5 197€5 197
Aasta tulem€846€202
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Liikmemaksud€21 3321,05
Remonditasud€55 1052,72

27 korterit · liikmeid 17 eraisikut + 21 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 690 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kompassi asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00634847) · Postiindeks: 10117

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Gonsiori tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 327/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Gonsiori tn 3 See hoone 1951 €3 832 ~€218 424 C Aktiivne
Gonsiori tn 5 1958 €3 509 ~€198 302 E Vaata →
Gonsiori tn 7 1940 €3 686 ~€197 362 D Vaata →
Gonsiori tn 8 1962 €3 312 ~€106 570 E Vaata →
Gonsiori tn 10 1963 €3 254 ~€143 613 E Vaata →
Gonsiori tn 12 1980 €3 359 ~€198 596 D Vaata →
Gonsiori tn 13 1961 €3 290 ~€151 272 E Vaata →
Gonsiori tn 31 1951 €3 252 ~€178 860 F Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012818 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 20.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:103:0710 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 3,7–4,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1951. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Gonsiori tn 3, Tallinn?

Gonsiori tn 3 on 1951. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 27 korterit. EHR kood on 101012818 ja katastritunnus 78401:103:0710. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Gonsiori tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 832 €/m². Hinnangu vahemik on 3 468–4 196 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €218 424.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Gonsiori tn 3?

3 832 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €153 280 ja 50 m² korteri väärtus umbes €191 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €207 037–€250 504; 3-toaline: €231 777–€280 438.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 024/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €229 345, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€850 kuus ja brutotootluse hinnang 3,7–4,7%.

Kas Gonsiori tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 78 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Gonsiori tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 1541 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 45% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Gonsiori tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €188 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,77/m² kuus, sh remondifond €2,72/m². Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu