Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Akadeemia tee 2
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Akadeemia tee 2, Tallinn

Akadeemia tee 2 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1980. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 81 korterit (EHR 101021087). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 308 €/m² (hinnanguvahemik 2 174–2 442 €/m², ±6%).

Akadeemia tee 2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
14 korrust 81 korterit EHR 101021087 ↗ Kataster 78405:501:3162 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Akadeemia tee 2 on 1980. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu, 81 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 308/m², 12,6% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Akadeemia tee 2 on 1980. aastal valminud 14-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 81 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (27 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 308 €/m², mis on umbes 12,6% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (3-toaline, 69,5 m²) on ligikaudu €158 182.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1980. aasta ehitusaeg.

€720–€880/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~150 € · 100% möbleeritud
5,6–6,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 26 37.6 – 42.6 m² €2 525 €91 574–€102 851
2-toaline 25 50.2 – 51.8 m² €2 308 €110 446–€124 047
3-toaline 27 50.8 – 70.4 m² €2 276 €144 719–€162 541
4-toaline 2 106.8 – 107.8 m² €2 240 €226 412–€254 292
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 38.5 m² 2-toaline · 50.8 m² 3-toaline · 67.5 m² 4-toaline · 107.3 m²
− 69,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€158 182
ca €2 276 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €166 091
Eeldatav üüritulu €720–€880/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 390/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Keemia peatus 190 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Mustamäe Gümnaasium 446 m; riigieksamite tase 50.3/100; lasteaed 540 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,2

54% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Männi park 106 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=66): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -93,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1980. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 12.01.2011, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Männi park 106 m; toidukauplused 1159 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 292 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Akadeemia tee 2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 66 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vandalism, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 102 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 54% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 100–150 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 610 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 469 (2026 Q1) +12.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Akadeemia tee 2 AVM tase: €2 308/m² €2 382 2024 Q3 75 tehingut €2 221 2024 Q4 78 tehingut €2 197 2025 Q1 81 tehingut €2 208 2025 Q2 84 tehingut €2 378 2025 Q3 92 tehingut €2 376 2025 Q4 83 tehingut €2 469 2026 Q1 79 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 246 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 38 €2 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 308/m²
Hinnavahemik
€2 174–2 442
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 69,5 m²)
€166 091
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 390/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.398161, 24.671253 · katastritunnus 78405:501:3162.

🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
106 m · 1 min
🚏 Keemia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
190 m · 3 min
🚏 Männi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
243 m · 3 min
🚏 Ehitajate tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
305 m · 4 min
🚏 Tehnikaülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
381 m · 5 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
446 m · 6 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
540 m · 7 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
738 m · 10 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
817 m · 11 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
840 m · 11 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
1159 m · 15 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 190 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1980
Kortereid kokku81
Korruseid14
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 276 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021087 · kanne muudetud 30.05.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101021087) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:3162 · pindala 1 276 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:3162) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Akadeemia tee 2 korteriühistu (registrikood 80057132). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,14/m² kuustüüpiline korter €160 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,09/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,23/m² · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
Remondifond€26 242€5,94/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€57 777€114 305
sh remondifondi maksed€12 112€67 356
Remondikulud€12 112€67 356
Remondifondi jääk€26 242€1 847
Raha€45 978€15 641
Reservkapital€3 630€3 630
Aasta tulem€6 305€6 492
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€45 6650,86
Remonditasud€12 1120,23

81 korterit · liikmeid 80 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 418 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640701) · Postiindeks: 12612

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Akadeemia tee korterelamud

29 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 483/m² (n=29) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Akadeemia tee 2 See hoone 1980 €2 308 ~€158 182 F Aktiivne
Akadeemia tee 4 1965 €2 483 ~€114 403 B Vaata →
Akadeemia tee 5 1964 €2 476 ~€123 800 E ~ Vaata →
Akadeemia tee 5a 1986 €2 490 ~€124 500 A Vaata →
Akadeemia tee 6 1963 €2 371 ~€111 276 D Vaata →
Akadeemia tee 7/2 2008 €2 727 ~€136 350 C ~ Vaata →
Akadeemia tee 7a 1991 €2 434 ~€85 771 E ~ Vaata →
Akadeemia tee 10 1963 €2 304 ~€107 052 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021087 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:3162 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,6–6,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1980. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Akadeemia tee 2, Tallinn?

Akadeemia tee 2 on 1980. aastal ehitatud 14-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 81 korterit. EHR kood on 101021087 ja katastritunnus 78405:501:3162. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Akadeemia tee 2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 308 €/m². Hinnangu vahemik on 2 174–2 442 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €158 182.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Akadeemia tee 2?

2 308 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €115 400 ja 75 m² korteri väärtus umbes €173 100. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €91 574–€102 851; 2-toaline: €110 446–€124 047; 3-toaline: €144 719–€162 541; 4-toaline: €226 412–€254 292.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 390/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €166 091, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €720–€880 kuus ja brutotootluse hinnang 5,6–6,6%.

Kas Akadeemia tee 2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 190 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Akadeemia tee 2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 66 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 54% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (100–150 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Akadeemia tee 2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,14/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €160 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,09/m² kuus, sh remondifond €0,23/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €26 242. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu