Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Akadeemia tee 11/2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Akadeemia tee 11/2, Tallinn

Akadeemia tee 11/2 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 2003. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 1 korterit (EHR 120224495). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 753 €/m² (hinnanguvahemik 2 593–2 913 €/m², ±6%).

Akadeemia tee 11/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 1 korterit EHR 120224495 ↗ Kataster 78405:501:4690 ↗ Avalik-õiguslik omand · 9827501

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Akadeemia tee 11/2 on 2003. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 1 korterit, energiaklass A. Estiq AVM baastase on €2 753/m², 4,2% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Akadeemia tee 11/2 on 2003. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass A (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 753 €/m², mis on umbes 4,2% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €135 448.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass A, maapealne parkimine ja 2003. aasta ehitusaeg.

€590–€720/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (16 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 16 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~88 €, talvel ~163 € · 100% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€135 448
ca €2 753 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €142 220
Eeldatav üüritulu €590–€720/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 891/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Raja peatus 105 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,2

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium 456 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 819 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

62% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Männi park 534 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=66): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -93,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,8

2003. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud9,8

Energiamärgis A (väljastatud 15.10.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,2

Männi park 534 m; toidukauplused 1471 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 54 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Akadeemia tee 11/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 66 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vandalism, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 807 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 114 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -2.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Akadeemia tee 11/2 AVM tase: €2 753/m² €2 620 2024 Q3 11 tehingut €2 484 2024 Q4 13 tehingut €2 833 2025 Q1 18 tehingut €2 572 2025 Q2 18 tehingut €2 870 2025 Q3 17 tehingut €2 672 2025 Q4 12 tehingut €2 763 2026 Q1 18 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 744 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €2 820 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 753/m²
Hinnavahemik
€2 593–2 913
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline)
€142 220
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 891/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.396796, 24.664185 · katastritunnus 78405:501:4690.

🚏 Raja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
105 m · 1 min
🚏 Keemia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
261 m · 3 min
🚏 Mäealuse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
276 m · 4 min
🚏 Tallinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
361 m · 5 min
🎓 Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
456 m · 6 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
534 m · 7 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
789 m · 11 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
819 m · 11 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
904 m · 12 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
1471 m · 20 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 105 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2003
Kortereid kokku1
Korruseid5
EnergiamärgisA
OmandivormAvalik-õiguslik omand · 9827501
Krundi suurus5 547 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120224495 · kanne muudetud 07.09.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 120224495) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:4690 · pindala 5 547 m².

Sihtotstarve: 70% Uhiskondlike_ehitiste_maa, 30% arimaa.

Katastrikaart (78405:501:4690) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01090612) · Postiindeks: 12616

KÜ registrikood täpsustamisel

Akadeemia tee korterelamud

29 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 483/m² (n=29) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Akadeemia tee 2 1980 €2 308 ~€158 182 F Vaata →
Akadeemia tee 4 1965 €2 483 ~€114 403 B Vaata →
Akadeemia tee 5 1964 €2 476 ~€123 800 E ~ Vaata →
Akadeemia tee 5a 1986 €2 490 ~€124 500 A Vaata →
Akadeemia tee 6 1963 €2 371 ~€111 276 D Vaata →
Akadeemia tee 7/2 2008 €2 727 ~€136 350 C ~ Vaata →
Akadeemia tee 7a 1991 €2 434 ~€85 771 E ~ Vaata →
Akadeemia tee 10 1963 €2 304 ~€107 052 B Vaata →
Akadeemia tee 11/2 See hoone 2003 €2 753 ~€135 448 A Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120224495 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 07.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:4690 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 16 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

A · see hoone Liginullenergiahoone Väga madal energiatarve

Olulised riskid

  • 2003. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Akadeemia tee 11/2, Tallinn?

Akadeemia tee 11/2 on 2003. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on 120224495 ja katastritunnus 78405:501:4690. Estiqi andmetel energiaklass A.

Mis on Akadeemia tee 11/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 753 €/m². Hinnangu vahemik on 2 593–2 913 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €135 448.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Akadeemia tee 11/2?

2 753 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €110 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €137 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

Tubade jaotuse andmed täpsustamisel.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 891/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €142 220, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €590–€720 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Akadeemia tee 11/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 105 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Akadeemia tee 11/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 66 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu