Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Raua tn 63
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Raua tänav 63, Tallinn

Raua tn 63 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101033537). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 233 €/m² (hinnanguvahemik 3 831–4 635 €/m², ±10%).

Raua tänav 63, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 101033537 ↗ Kataster 78401:113:0790 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Raua tn 63 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 233/m², 7,5% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Raua tn 63 on 1940. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (2 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 233 €/m², mis on umbes 7,5% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 77 m²) on ligikaudu €323 708.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€830–€1 020/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~263 € · 100% möbleeritud
2,9–3,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 35.6 m² €4 704 €151 553–€183 371
2-toaline 1 46.4 m² €4 403 €184 891–€223 708
3-toaline 2 63.8 – 90.1 m² €4 204 €292 956–€354 460
4-toaline 2 105 – 124.8 m² €4 135 €429 976–€520 247
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 35.6 m² 2-toaline · 46.4 m² 3-toaline · 77 m² 4-toaline · 114.9 m²
− 77 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€323 708
ca €4 204 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €339 893
Eeldatav üüritulu €830–€1 020/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 414/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Tallinna Ülikool peatus 175 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,3

Tallinna Juudi Kool 458 m; riigieksamite tase 49.4/100; lasteaed 1061 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

45% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 842 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=98): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -40,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,3

1940. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 28.08.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Politseiaed 842 m; toidukauplused 424 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Raua tn 63

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 880 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 45% kahes parimas klassis, 39% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Raua tn 63 AVM tase: €4 233/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 233/m²
Hinnavahemik
€3 831–4 635
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 77 m²)
€339 893
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 414/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437812, 24.774108 · katastritunnus 78401:113:0790.

🚏 Tallinna Ülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
175 m · 2 min
🚏 L. Koidula peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
201 m · 3 min
🚏 L. Koidula (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
208 m · 3 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
251 m · 3 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
424 m · 6 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
458 m · 6 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
502 m · 7 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
579 m · 8 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
780 m · 10 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
842 m · 11 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
874 m · 12 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1061 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 175 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku8
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 382 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101033537 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101033537) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:113:0790 · pindala 1 382 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78401:113:0790) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, J. Vilmsi tn 8 // Raua tn 63 // 65 korteriühistu (registrikood 80558667). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€130 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,52/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,29/m² · Raua asum mediaan €1,39/m² kuus
Remondifond€23 361€18/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€24 172€19 055
sh remondifondi maksed€4 576€1 999
Remondikulud€5 332€2 753
Remondifondi jääk€23 361€7 791
Raha€25 103€10 545
Reservkapital€4 140€4 140
Aasta tulem€279€81
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 7170,30
Heakorrastuse tasu€8 0430,51
Haldustasud€6 0800,38
Reserv- ja remondifondi tulud€4 5760,29
Kindlustusmaksed€7560,05

18 korterit · liikmeid 17 eraisikut + 7 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 322 m²) ÷ 12. Võrdlus: Raua asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01926733) · Postiindeks: 10126

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Raua tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 667/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Raua tn 35 1934 €3 632 ~€241 234 E ~ Vaata →
Raua tn 55 1897 €3 667 ~€194 351 E Vaata →
Raua tn 63 See hoone 1940 €4 233 ~€323 708 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101033537 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:113:0790 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 2,9–3,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Raua tn 63, Tallinn?

Raua tn 63 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101033537 ja katastritunnus 78401:113:0790. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Raua tn 63 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 233 €/m². Hinnangu vahemik on 3 831–4 635 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €323 708.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Raua tn 63?

4 233 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €211 650 ja 75 m² korteri väärtus umbes €317 475. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €151 553–€183 371; 2-toaline: €184 891–€223 708; 3-toaline: €292 956–€354 460; 4-toaline: €429 976–€520 247.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 414/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €339 893, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €830–€1 020 kuus ja brutotootluse hinnang 2,9–3,9%.

Kas Raua tn 63 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 175 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Raua tn 63 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 45% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Raua tn 63?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €130 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,52/m² kuus, sh remondifond €0,29/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €23 361. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu