Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Õismäe tee 78
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Õismäe tee 78, Tallinn

Õismäe tee 78 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 1975. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 144 korterit (EHR 101027441). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 357 €/m² (hinnanguvahemik 2 133–2 581 €/m², ±10%).

Õismäe tee 78, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 144 korterit EHR 101027441 ↗ Kataster 78406:603:1550 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Õismäe tee 78 on 1975. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 144 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 357/m², 12,4% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Õismäe tee 78 on 1975. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 144 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (73 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 357 €/m², mis on umbes 12,4% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,7 m²) on ligikaudu €145 854.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1975. aasta ehitusaeg.

€620–€750/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~160 € · 100% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 36 32.8 m² €2 843 €84 392–€102 109
2-toaline 35 49.4 m² €2 464 €110 158–€133 285
3-toaline 73 49.4 – 65.8 m² €2 220 €131 395–€158 981
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.8 m² 2-toaline · 49.4 m² 3-toaline · 65.4 m²
− 65,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€145 854
ca €2 220 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €153 147
Eeldatav üüritulu €620–€750/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 331/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Rukkilille peatus 90 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,0

Tallinna Õismäe Gümnaasium 203 m; riigieksamite tase 55.1/100; lasteaed 70 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

76% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 458 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=98): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -52,1%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1975. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 10.02.2016, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,2

Õismäe tiigi puhkeala 458 m; toidukauplused 1529 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 399 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Õismäe tee 78

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -52%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 302 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 19% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 861 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Väike-Õismäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 364 (2026 Q1) +9.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Õismäe tee 78 AVM tase: €2 357/m² €2 046 2024 Q3 106 tehingut €2 076 2024 Q4 130 tehingut €2 171 2025 Q1 112 tehingut €2 203 2025 Q2 114 tehingut €2 216 2025 Q3 123 tehingut €2 266 2025 Q4 118 tehingut €2 371 2026 Q1 112 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 205 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 46 €2 470 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 357/m²
Hinnavahemik
€2 133–2 581
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,7 m²)
€153 147
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 331/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.413497, 24.641756 · katastritunnus 78406:603:1550.

🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
70 m · 1 min
🚏 Rukkilille peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
90 m · 1 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
203 m · 3 min
🚏 Väike-Õismäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
229 m · 3 min
🚏 Meelespea peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
264 m · 4 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
391 m · 5 min
🧒 Rukkilill Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
407 m · 5 min
🚏 Kullerkupu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
418 m · 6 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
443 m · 6 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
458 m · 6 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
1529 m · 20 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 90 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1975
Kortereid kokku144
Korruseid9
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 127 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte4
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101027441 · kanne muudetud 05.08.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 4.

EHR portaal (kood: 101027441) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:603:1550 · pindala 4 127 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:603:1550) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Õismäe tee 78 korteriühistu (registrikood 80013488). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,63/m² kuustüüpiline korter €144 kuus · k.a kommunaalid · Väike-Õismäe asum mediaan €2,66/m² kuus
Ühistu maksed€1,76/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,31/m² · Väike-Õismäe asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€24 092€3,14/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€829 223€108/m² · 3,79% fikseeritud · kuni 2037 · SEB
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€161 833€174 596
sh remondifondi maksed€121 019€138 249
Remondikulud€121 019€138 249
Remondifondi jääk€24 092€38 545
Laenujääk€829 223€882 289
Raha€48 146€73 189
Reservkapital€19 976€9 778
Aasta tulem−€5 590−€4 623
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldus- ja hooldustasud€40 8140,44
Remonditasud€121 0191,31

144 korterit · liikmeid 174 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (7 682 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Väike-Õismäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00645700) · Postiindeks: 13513

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Õismäe tee korterelamud

46 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 344/m² (n=46) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Õismäe tee 4 1975 €2 381 ~€143 357 D Vaata →
Õismäe tee 6 1975 €2 451 ~€149 864 D Vaata →
Õismäe tee 9 1975 €2 332 ~€119 420 D Vaata →
Õismäe tee 10 1979 €2 280 ~€138 795 D Vaata →
Õismäe tee 17 1975 €2 342 ~€122 430 B Vaata →
Õismäe tee 19 1975 €2 342 ~€91 542 B Vaata →
Õismäe tee 29 1974 €2 211 ~€116 078 D Vaata →
Õismäe tee 32 1974 €2 342 ~€138 795 E Vaata →
Õismäe tee 78 See hoone 1975 €2 357 ~€145 854 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101027441 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 05.08.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:603:1550 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1975. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Õismäe tee 78, Tallinn?

Õismäe tee 78 on 1975. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 144 korterit. EHR kood on 101027441 ja katastritunnus 78406:603:1550. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Õismäe tee 78 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 357 €/m². Hinnangu vahemik on 2 133–2 581 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €145 854.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Õismäe tee 78?

2 357 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €94 280 ja 50 m² korteri väärtus umbes €117 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €84 392–€102 109; 2-toaline: €110 158–€133 285; 3-toaline: €131 395–€158 981.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 331/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €153 147, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €620–€750 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Õismäe tee 78 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 90 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Õismäe tee 78 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Õismäe tee 78?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,63/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €144 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,76/m² kuus, sh remondifond €1,31/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €24 092. Ühistu laenujääk oli €829 223. Võrdluseks: Väike-Õismäe asum 150 ühistu mediaan oli €2,66/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu