Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / A. H. Tammsaare tee 70
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

A. H. Tammsaare tee 70, Tallinn

A. H. Tammsaare tee 70 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 89 korterit (EHR 101010716). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 2 436 €/m² (hinnanguvahemik 2 295–2 577 €/m², ±6%).

A. H. Tammsaare tee 70, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 89 korterit EHR 101010716 ↗ Kataster 78405:504:0250 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

A. H. Tammsaare tee 70 on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 89 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 436/m², 7,8% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

A. H. Tammsaare tee 70 on 1971. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 89 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (59 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 436 €/m², mis on umbes 7,8% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,5 m²) on ligikaudu €110 447.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1971. aasta ehitusaeg.

€450–€550/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 29.6 m² €2 967 €82 729–€92 917
2-toaline 59 43 – 47.6 m² €2 539 €105 954–€119 001
3-toaline 26 60.6 – 64.4 m² €2 336 €136 652–€153 479
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.6 m² 2-toaline · 44.3 m² 3-toaline · 62.1 m²
− 43,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€110 447
ca €2 539 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €115 969
Eeldatav üüritulu €450–€550/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 666/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Tüve peatus 171 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Audentese Erakool 406 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 242 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,5

42% tundidest hea, 21% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 152 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=174): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +195,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1971. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1971) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,2

Parditiigi park 152 m; toidukauplused 39 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 292 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: A. H. Tammsaare tee 70

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +196%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 916 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 42% kahes parimas klassis, 37% keskmises ja 21% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 610 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Siili asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 282 (2025 Q4) +12.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
A. H. Tammsaare tee 70 AVM tase: €2 436/m² €2 382 2024 Q3 75 tehingut €2 221 2024 Q4 78 tehingut €2 197 2025 Q1 81 tehingut €2 208 2025 Q2 84 tehingut €2 378 2025 Q3 92 tehingut €2 376 2025 Q4 83 tehingut €2 469 2026 Q1 79 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 246 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 38 €2 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 436/m²
Hinnavahemik
€2 295–2 577
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,5 m²)
€115 969
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 666/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 16 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.405162, 24.707325 · katastritunnus 78405:504:0250.

🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
39 m · 1 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
152 m · 2 min
🚏 Tüve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
171 m · 2 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
242 m · 3 min
🚏 Retke tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
246 m · 3 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
312 m · 4 min
🚏 Siili peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
399 m · 5 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
399 m · 5 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
406 m · 5 min
🎓 Audentese Spordigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
406 m · 5 min
🎓 Audentese Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
406 m · 5 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
410 m · 5 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
487 m · 6 min
🚏 Tuisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
584 m · 8 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
786 m · 10 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
1000 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 16 objekti, lähim peatus 171 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1971
Kortereid kokku89
Korruseid5
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 459 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010716 · kanne muudetud 05.02.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010716) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:504:0250 · pindala 2 459 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:504:0250) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, A. H. Tammsaare tee 70 korteriühistu (registrikood 80023742). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,32/m² kuustüüpiline korter €156 kuus · k.a kommunaalid · Siili asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€0,74/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,13/m² · Siili asum mediaan €0,99/m² kuus
Remondifond€89 972€21/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€38 817€88 320
sh remondifondi maksed€6 816€61 252
Remondikulud€6 816€61 252
Remondifondi jääk€89 972€56 299
Raha€106 505€58 587
Reservkapital€14 435€2 778
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€32 0010,61
Remonditasud€6 8160,13

89 korterit · liikmeid 89 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (4 346 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Siili asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01654575) · Postiindeks: 13413

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

A. H. Tammsaare tee korterelamud

34 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 440/m² (n=34) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
A. H. Tammsaare tee 57 1971 €2 389 ~€141 563 D Vaata →
A. H. Tammsaare tee 59 1988 €2 349 ~€105 565 C Vaata →
A. H. Tammsaare tee 61 1971 €2 634 ~€120 800 C Vaata →
A. H. Tammsaare tee 63 1970 €2 584 ~€118 077 C Vaata →
A. H. Tammsaare tee 65 1970 €2 375 ~€141 991 D Vaata →
A. H. Tammsaare tee 67 1970 €2 403 ~€141 336 D Vaata →
A. H. Tammsaare tee 69 1970 €2 405 ~€111 006 B Vaata →
A. H. Tammsaare tee 70 See hoone 1971 €2 436 ~€110 447 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010716 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 05.02.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:504:0250 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1971. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil A. H. Tammsaare tee 70, Tallinn?

A. H. Tammsaare tee 70 on 1971. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 89 korterit. EHR kood on 101010716 ja katastritunnus 78405:504:0250. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on A. H. Tammsaare tee 70 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 436 €/m². Hinnangu vahemik on 2 295–2 577 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €110 447.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil A. H. Tammsaare tee 70?

2 436 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €97 440 ja 50 m² korteri väärtus umbes €121 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €82 729–€92 917; 2-toaline: €105 954–€119 001; 3-toaline: €136 652–€153 479.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 666/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €115 969, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €450–€550 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas A. H. Tammsaare tee 70 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 171 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi A. H. Tammsaare tee 70 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 42% oli kahes parimas ja 21% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones A. H. Tammsaare tee 70?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,32/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €156 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,74/m² kuus, sh remondifond €0,13/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €89 972. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Siili asum 25 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu